Skocz do zawartości
niko2003

Abit Ab9 I Abit Ab9 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ta plyta. kupilem nowego kompa, w tym ta plyte i nowy dysk SATA 250gb. Gdy wlaczam komputer nie pokazuje sie pulpit tylko czarny ekran i DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Mam podlaczone do niego dwa cd-romu ATA (tasma IDE) oba podlaczone dobrze, sprawdzalem kilka razy ale nie bootuje sie z nich. w biosie jest opcja bootowania tylko z SATA-DRIVE i USB-DRIVE wiec zeby zainstalowac system i zeby komp ruszyl musze kupic dodatkowo dysk sata ? :/ nie da sie jakos na tej plycie zbootowac z cd-romu ATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzu, weź wpierw i poczytaj instrukcję; da się bezproblemowo bootować z napędu optycznego (bo jakbym ja i reszta poinstalowała systemy na tej płycie?); ba nawet możesz wybrać w biosie z którego chcesz bootować; wpierw musisz ustawić CD jako first boot a potem ustalic kolejnosc bootowania tych CD (lub analogicznie z dyskami itd.)

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie wielkie podziękowania dla WDK za pomoc.

Jestem posiadaczem Abita AB9 od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno udało mi się dobić do stabilnych 3GHz. [ W sumie to tylko z mojego lenistwa tak długo na to czekał Abit, ale nieważne ]

 

Moje ustawienia w Biosie to:

Ext Clock - 333MHz

Multi - 9x

clock-2997MHz

 

Strap - PSB 1066

DRAM - 1:1

clock-666MHz

 

Voltages

CPU - 1,375 V

DDR2 - 2,1 V

 

Timingi pamięci ustawione na auto, ale śmigają w CL4

Przy 4:5 nie udało mi się ustawić 800MHz pamięci żeby w CL4 śmigały.

 

Teraz pytanie. Co wy na to? Kręcić jeszcze dalej, czy nie ma co

 

 

W każdym razie Cpu na chwile daje odpocząć i biorę się za Palita 7900GS, oczywiście mam do niego sporo pytań ale nie będę męczył w tym temacie :)

 

Pozdrawiam,

elhau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie widziałem osobnego tematu o Abicie IB9 to napiszę tutaj. Czy ktoś z was ma też problem z 4x1gb ramu?? Mam ram taki jak w podpisie i jak był 3x1gb to spokojnie chodził na 800mhz teraz jak dołożyłem jeszcze 1gb ramu przy 800mhz same błędy sypie w goldmemory lub memtescie. Jak zmniejszyłem jego taktowanie do 750mhz to wszystko jest OK. Czego to może być problem?? Kontrolera ramu na płycie?? Dodam, że każdy z ramu chodzi spokojnie na 800mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie widziałem osobnego tematu o Abicie IB9 to napiszę tutaj. Czy ktoś z was ma też problem z 4x1gb ramu?? Mam ram taki jak w podpisie i jak był 3x1gb to spokojnie chodził na 800mhz teraz jak dołożyłem jeszcze 1gb ramu przy 800mhz same błędy sypie w goldmemory lub memtescie. Jak zmniejszyłem jego taktowanie do 750mhz to wszystko jest OK. Czego to może być problem?? Kontrolera ramu na płycie?? Dodam, że każdy z ramu chodzi spokojnie na 800mhz.

Otóz mam ten sam problem przy 3GB spoko ale przy 4GB.Ta płyta(AB9) wogóle nie radzi sobie z 4GB nie pozwala mi nawet na małe OC :? Pamięci to Corsair 667Mhz i maks to 1000Mhz przy CL5 ale jak jest 4GB to ich maks to 750Mhz CL5 :blink:

 

Tak, kontroler bardziej obciążony, możesz spróbować z podniesionym Vmch.

no niestety podniesienie Vmch nic nie daje awiodłem sie na abicie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mój problem z tą płytą opisywałem go juz na innym forum

 

sorry że podbijam posta ale mam kolejny problem,przy uruchomieniu wiekszej ilosci prgramów (ok 15 na moje oko,taki test) pojawia sie niebieski ekran i restart zarowno w konfiguracji 2GB i 4GB przy podkreconym procu oraz nie podkręconym,przypomne że te aplikacje zbyt wymagajace nie były everesrt,moje dokumenty,kosz i takie tam i pozniej restart,to chyba nie jest normalne,co jest grane panowie ratujcie bo zwariuje czyżby trafiłami sie trefna sztuka,mocne OC wytrzymuje a wywale się przy takim byle czym :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieiłem i dalej to samo

To może być wina naprawdę wszystkiego. Jeśli przetestowałeś pamięci i to nie ich wina, to stawiam na sterowniki albo coś z systemem nie tak. Nawet spotkałem się z takim przypadkiem (nie na moim kompie), że był bsod z powodu uszkodzonych plików w koszu. Równie dobrze dysk może mieć badsectory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie MAX FSB uzyskujecie na tej mobo :?:

w sumie to nie wiem narazie sprawdzałem czy E4300 pojdzie na 3800Mhz i oczywiscie płyta wstaje windows się ładuje ale w orthosie mam błedy,po za tym że są te restarty ale to raczej nie wina płyty ,płytka jest bosko idealna do E 4300.Max FSB to pewnie 440-450 jesli sie nie mylo po co komu wiecej do E4300 :rolleyes:

 

To może być wina naprawdę wszystkiego. Jeśli przetestowałeś pamięci i to nie ich wina, to stawiam na sterowniki albo coś z systemem nie tak. Nawet spotkałem się z takim przypadkiem (nie na moim kompie), że był bsod z powodu uszkodzonych plików w koszu. Równie dobrze dysk może mieć badsectory.

 

dobra a mozesz mi powiedziec jak sprawdzic czy dysk ma bad sectory,jaki program do tego jest najlepszy,pamieci odpadaja bo probowałem z innymi i to samo chyba że kontroler pamięci siada ale to chyba nie mozliwe bo sprawdzałem nawet w konfiguracji jeden GB i dalej to samo,kto wie może to wina sterowników jak mowiłes,albo jakis program powoduje te restarty ,będe musiał wszystkie programy odinstalowac,dysk tez musze sprawdzic bo ciagle chrobocze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Czy mógłby ktoś wysłać zapytanie do działu techniczego Abita czy dodadzą obniżanie napięć? Ja nie znam dobrze angielskiego. Pisałem już miesiąc temu do polskiego oddziału i nie dostałem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam następujący pr0oblem mam płyte Abit Ab9 do tego 4300. Postanowiłem podkręcić troche mojego procusia. Weszłem do biosu trochę pobawiłem się ustawieniami. Procka ustawiłem na 2,4Ghz. Funkcje oszczędzania energi są włączone. Przyszła pora na napięcia. I jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem że nie moge ustawić niższego niż 1,325 na procku. Dodam ze mam najnowszy bios od Abita. Może mi ktoś napisać jakie jest defaultowe napięcie 4300. Ustawiłem żeby dawało a auto i przy zmniejszonym mnożniku ten program od abita pokazuje 1.14 a pod obciązeniem orthosa 1.28. Wszystkie programy takie jak najnowszy CPU-Z Everest wykrywają go jako conroe a nie allandele. Dodam jeszcze że mam dziwny problem z pamięciami. mam Kingstony 667 CL5. I gdy ustawiłem w biosie ich ustawienia na auto to nawet przy 800mhz było CL4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ustawić niższego, niż defaultowe napięcie. Jak ustawisz z biosu 1,325, to program pokazuje 1,28, ponieważ bios zapodaje trochę mniej, niż się ustawi lub czujnik przekłamuje. Wszystko masz w normie. Odnośnie pamięci, po prostu ustaw ręcznie timingi, skoro wiesz, jakie mają być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ciekawy problem, a mianowicie:

płyta ( lub ewentualnie podejrzany też jest GF) wydaje bardzo niski dźwięk, jest to taki pisk bardzo cichy i bardzo drażniący.

Pytanie, czy to ustąpi jak ewentualnie wygrzeją się jakieś kondziołki/mosfety, czy oddać płytę na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ciekawy problem, a mianowicie:

płyta ( lub ewentualnie podejrzany też jest GF) wydaje bardzo niski dźwięk, jest to taki pisk bardzo cichy i bardzo drażniący.

Pytanie, czy to ustąpi jak ewentualnie wygrzeją się jakieś kondziołki/mosfety, czy oddać płytę na gwarancji?

sprawdz czy to nie przypadkiem zasilacz jak u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Zlozylem zestaw w oparciu na te plyte...komputer nie chce sie jednak wlaczyc...swieci sie jedynie diodka na plycie i wyswietlacz..po wcisnieciu przycisku power zadnej reakcji..Podejrzewam, ze trzeba zresetowac bios. Moze mi ktos podpowiedziec jak to zrobic ? Mam plyte Ab9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..tak zrobilem ale nadal bez zmian.. Komp nie chce zaskoczyc..Zauwazylem, ze mam przekrecona baterie co sie zwie CMOS Backup Battery...w instrukcji pisza by zwrocic uwage na prawidlowa polaryzacje, na dolaczonym obrazku bateria znajduje sie w ukladzie plus na dole..podczas gdy moja bateria jest przekrecona..plus na wysokosci 90 stopni w lewo ...przekrecic te baterie, jak myslicie ? Moge przy tym bez obaw majstrowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...