Skocz do zawartości
trezz

Problem Z Monitorem Lcd 20wgx2 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odtwarzaniem filmów divx, xvid oraz mpeg itp. łącznie z DVD, VCD. Filmy odtwarzają się niby prawidłowo ale po zmianie monitora z CRT na LCD na pograniczach kolorów jasnych z ciemnymi pojawia się dziwny efekt.

 

Wygląda to tak:

Dołączona grafika

Musiałem zrobić zdjęcie ekranu bo zrzuty pokazują poprawnie wyświetloną klatkę. Dlatego nie bardzo widać o co chodzi ale zaraz pokaże na przykładowych ilustracjach

 

Normalnie wyświetliło by coś takiego:

Dołączona grafika

 

a wyświetla to tak :

Dołączona grafika

 

Z innego forum dowiedziałem się, że rzecz w kablu. Przy użyciu kabla DVI-I występują takie komedie. spróbowałem przepiąć kabel na D-SUB i pomogło jeżeli chodzi o filmy, ale obraz jest lipa. Minimalne cienie (rozdwajanie literek) tak jakby od jakiś zakłóceń. NA kolorach szarych obraz szumi i mruga(szczególnie na 95% czarnego). Nie da się tego niczym wyregulować. Do tego dochodzi jeszcze przy podłączeniu anteny do tuner mruganie ekranu jak w starym CRT. Myślę nad wymianą kabla z DVI-I na DVI-D może to coś da?? Znajomy mi radzi dobrze ekranowany D-SUB ale LCD są raczej dedykowane pod DVI więc na tym powinno działać. Jak macie jakieś propozycje to piszcie z góry dzięki

 

AHa oprócz wyżej wymienionego problemu ekranik naprawdę fajny. Jeden z jaśniejszych monitorów akie widziałem i do tego pełna paleta kolorów. Czas reakcji naprawdę zadowalający. Jak narazie polecam go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kartę ATI posprawdzaj jak wygląda sprawa w innych trybach ( ograniczanie częstotliwości DVI i jeszcze jeden ) - a może to coś pomoże <_<

Moja karta to GF 6600 GT zacnej firmy GALAXY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne jest tylko i wyłącznie w filmach avi mpg a także na filmach odtwarzanych z płyt DVD czy też VCD. Tylko w filmach w formacie mov nie występują takie efekty. Cała reszta działa w porządku. Czasem zakłócenie jest większe czasem mniejsze (gęstość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z kodekami/ sterownikami od grafy nie tak, bo to tak troche podejżane że w filmach występuje tylko. Sprawdź u kogoś jeżeli masz możliwośc, a jak nie to spróbuj reinstalować/aktualizować/ustawienia sprawdzic/ zainstalować inną wersję kodeków / badź też sterów od grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodeki próbowałem w pierwszej kolejności ale to nie to. Sterowniki też aktualizowałem oraz cofałem. Direct X też nie jest za to odpowiedzialny. Jedyne co daje rezultaty to jak zmieniam kabel z DVI na D-SUB. Ale D-SUB powoduje pogorszenie ogólnej jakości obrazu oraz szumy itp. Pod Kablem DVI daje jakieś rezultaty zmniejszenie rozdzielczości z natywnej na 1440x900. To są sposoby tymczasowe, muszę skombinować jakiś inny kabel może to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj jak to dziala na innym compie, windows lubi byc zlosliwy

 

 

Advanced DV Mode”. Po jej uruchomieniu monitor ma dynamicznie dostosowywać kolory do aktualnie prezentowanego obrazu, uwypuklając w ten sposób wszystkie szczegóły obrazu, np.: ciemne zakamarki lub bardzo jasno świecące przedmioty - jesli masz wlanczana ta funkcja wylącz ją

Edytowane przez bertold15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...