Skocz do zawartości
Payti

Chłodzenie Wodne Dla Ddr2 Na Micron D9 ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak zastanawiam sie powoli nad nowym zestawem memorków i zastanowiło mnie czy

do takich http://www.allegro.pl/show_item.php?item=172761351 kości na Micronach D9

istnieje jakieś chłodzenie wodne cos podobnego jak stosuje OCZ w Flex'ach ?

 

Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy takie kosci będą w stanie swobodnie na @1000Mhz latać

lub więcej z chłodzeniem wodnym?

 

Wogóle wart rozważenia byłby zestaw 4 GB z czterech kosci - cena jest dobra i RAMu nigdy nie za wiele

dla Visty ;)

 

Co sądzicie?

 

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak zastanawiam sie powoli nad nowym zestawem memorków i zastanowiło mnie czy

do takich http://www.allegro.pl/show_item.php?item=172761351 kości na Micronach D9

istnieje jakieś chłodzenie wodne cos podobnego jak stosuje OCZ w Flex'ach ?

 

Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy takie kosci będą w stanie swobodnie na @1000Mhz latać

lub więcej z chłodzeniem wodnym?

 

Wogóle wart rozważenia byłby zestaw 4 GB z czterech kosci - cena jest dobra i RAMu nigdy nie za wiele

dla Visty ;)

 

Co sądzicie?

 

 

pozdrawiam,

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=222063

 

Sądzę, że ten temat mógłby ci pomóc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak temat przejrzałem cały - nie powstała jeszcze finalna wersja bloków ... ;(

 

Generalnie może ktoś podjął by się wykonania czegoś na wzór radiatora Flex:

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli udałoby się wykonać takowy z miedzi byłby super! Nie jestem frezerem, ale sądzę, że taką konstrukcję możnaby wykonac na frezarce, tokarce, wiertarce. Króćce mogłyby być kątowe wkręcane z uszczelnieniem do otworu, który stanowiłby przewód cieczowy przez radiator (na rysuknu zaraz jakoby nad napisem OCZ). Całość sądzę, że jest do wyfrezowania z jednego kawałka miedzi o grubości ok. 11 mm (tzn. rowek na wsunięcie pamięci DDR - różna grubość szczeliny w zależności od kości, otwór prznoszący chłodziwo z gwintami na końcu na króćce oraz chyba najtrudniejsze do wyfrezowania grzebień radiatora - choć sądze, że możliwe)

 

Co myślicie?

 

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jedną kośc spoko ale na dwie lub cztery kości to już odpada bo wydaje mi się, że się koło siebie nie pomieszczą ;(

Pozatym nie ma obiegu chłodziwa ;(

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że to boxowy radiator :) Ale w takim razie po co robić w bloczku już specjalnie robionym coś takiego? Przecież to będzie niewspółmiernie bardziej pracochłonne, niż efektywne.

Edytowane przez Diverse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale generalnie ładnie i efektownie wyglądają radiatory z grzebieniem i tak jak pisze @Greg_1 by bez WC z nadmuchem wiatrakiem także było w miarę wydajnie odprowadzane ciepło. Oczywiście grzebienia być nie musi. Ktos podejmie się wykonywania takich bloczków ? Może Kyniek poszerzy swoją ofertę ;) ?

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podoba. Sądzę, że ten trzon który trzyma krócieć jest wkręcany bo inaczej byłby problem z wykonaniem przelotu wewnątrz tego radiatora na chłodziwo. Przy wykonywaniu na nasze potrzeby zamiast króćca kątowego możnaby wykonać nawiercenia pod kątem 90 st. od góry z nagwintowaniem pod krócieć, tam gdzie są króćce montowane od góry w tych jakby 'kwadratach' i przez cały radiator w poprzek nawiercić otwór jako kanał obiegu chłodziwa. Boczki otworu nagwintować i wkręcić zaślepki z uszczelniaczem po dwóch stronach. Efekt wizualny i praktyczny do wykonania byłby sądzę na plus.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...