Skocz do zawartości
kieliszek

Zmiana Zasilacza I Komp Nie Bootuje

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Niedawno postanowiłem wymienić zasilacz na Fortrona FSP 60MDN , dawniej miałem Megabajta 350W jak w podpisie. Po zmianie zasilacza komputer startuje, jednak na ekranie pustka. Wiatraki się kręcą zarówno na CPU i GFX, HDD działa (dioda HDD ciągle się świeci na obudowie) jendak na ekranie pustka, nie słychać piknięcia. Postanowiłem wrócić do starej zasiłki i tam to samo. Takie same oznaki. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. Albo zapomniałeś podłączyć wtyczkę 4-pin. Albo uszkodzona jest grafika. Ostatecznie kurz lub ruszyłeś coś podczas odłączania/podłączania. Czyściłeś kompa? Jeśli nie, to przeczyść. W razie potrzeby odłącz wszystko i podłącz jeszcze raz. Sprawdź przede wszystkim docisk karty graficznej. Możliwe też, że pamięci poszły się paść. Spróbuj na innych.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka 4 pinowa odpada, ponieważ na mojej płycie nie ma tekiego wejścia. Karta graficzna też raczej odpada, próbowałem już z jakąś badziewną kartą PCI 1MB i też to samo czyli wszystko chodzi, nie bootuje i czarny ekran. Próbowałem również wszystko od początku, odpiąłem wszystkie kablem, posprawdzałem czy nie ma przypadkiem jakiegoś zwarcia , zapiąłem i nadal to samo.

 

Poddaje się, jutro oddam do serwisu, zobacze co się stało.

Co najwyżej jeszcze spróbuje wszystko przeczyścić. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zasugerowac abys sprawdzil na starym zasilaczu, ale w sigu masz napisane ze obydwa zasilacze nie dzialaja, czyli ten megabajt sie spalil? bo jesli tak to moglo cos zostac uszkodzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

HeatheN przepraszam za siga, przekreśliłem megabajta bo jego mam zamiar się pozbyć w najbliższej przyszłości (jesli oczywiście wszystko pójdzie po mojej myśli czyli Fortron i sam komp będzie sprawny).

 

Ok, zbaczam z tematu, myśle, że oba zasilacze są sprawne. Tzn obydwa dają takie same efekty opisane powyżej. Rozkręcają wentyle dysk zaczyna pracować (diada HDD na panelu świeci ciągłym światłem, co raczej rzeczą normalną nie jest) i same zasiłki pracują pełną parą. Jednakże komp stoi w miejscu, ani nie przechodzi do bootowania ani nie pojawia się info nt mojej karty graficznej jak to zwykle miało miejsce, po prostu czarna pustka na ekranie monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, wpierw za pomocą zworek. Nie pomogło.

 

Czytałem również, że w niektórych przypadkach winą może być bateria, wyciągnąłem sprawdziłem napięcie i wyniosło ono 3,19V (w trzech próbach), więc chyba wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po sprawie B-)

 

Przeczyściłem wszystko, począwszy od CPU a skończywszy na płycie głównej. Najwyraźniej jakiś paproch zaleciał między nóżki procesora i to prawdopodobnie było przyczyną problemów. Teraz ładnie pięknie wszystko działa.

 

Dziękuje wszystkim za porady :wink:

 

Proponuje zamnkąć temat [sOLVED]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...