Skocz do zawartości
strimerr

Jaka Kartę Dżwiekową Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

panowie zamieniłem kompa stacjonarnego na laptopa (konfig w sygnaturce)

 

niestety dźwięk z jego karty muzycznej jest koszmarny do tego stopnia , że nawet nie podłączam go do swojego sprzętu audio.

Mam wzmacniacz Technics SU-V90D (765 W) oraz kolumny JBL L100 (2 x 200W rms)

Dodatkowo zamierzam kupić Logitechy X530 do filmów i dźwięków systemowych (muzyki słucham na sprzęcie powyżej).

 

moja pytanie jest odnośnie karty dźwiękowej jaką mam kupić:

 

1. SB audigy 2ZS PCMCIA- na pewno dobry wybór ale zdecydowanie za drogi. poza tym na pcmcia pewnie sie grzeje.

 

2. http://allegro.pl/item179750128_creative_s...ernal_bcm_.html

były na allegro po 145. tez troche drogo jak dla mnie no ale mógłbym tyle dać. nawet wygodniejsze bo zewnętrzne i z pilotem.

 

3. http://allegro.pl/item177982550_karta_dzwi...edia_fvat_.html

coś takiego- cena podoba mi się.

 

4. http://www.pretec.pl/index.php?lang=pl&amp...amp;id=USB51AA_

coś takiego mogę mieć za 50zł i podobno gra dużo lepiej od tej wbudowanej(znajomy ma)

 

powiedzcie co byście polecili??

może jest inny sposób na dobry dżwięk z mojego laptopa??

max mogę wydac 150 zł ale , że z natury jestem oszczędny to wolałbym jak najmniej.

dodam , że w stacjonarce miałem jakiegoś SB (niezintegrowany) za 30 zł i grał calkiem calkiem(oczywiście bez porównania z płyta odtwarzaną na cd (technics SL-P999)

 

mam jeszcze jedno pytanie

mój laptop ma podobno cyfrowe wyjście audio a wzmacniacz ma cyfrowe wejście.

czy jeśli bym podłączył kompa przez wejście cyfrowe to dźwięk byłby lepszy??

jaki kabel do tego potrzeba??

 

 

czy to coś nr.4 może grać dobrze?? (moje audio i X530)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączałem ale mimo wszystko dźwięk jest słaby ( po części jest to wina taniego kabla za 5 zł). po prostu karta dźwiękowa w laptopie jest słaba. dodatkowo jak mówiłem chce kupić głośniki 5.1 więc tak czy siak muszę kupić kartę 6-cio kanałową. tylko nie wiem jaką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy , że po jednych pieniądzach??

 

że są nic nie warte??

 

jeśli tak to za późno.

poza tym do laptopa nie ma wyboru.

NIE

 

To znaczy że powinny grać "podobnie"/ta sama klasa.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są tak koszmarne problemy z blasterami na pcmcia (niekompatybilność z kontrolerami pcmcia), że sam zrezygnowałem z zakupu. Do swojego laptopa, kupiłem... zewnętrzną "kartę" Behringer na Firewire, ze względu na niskie latencje (2ms) i sterowniki ASIO, oraz rewelacyjne wyjście słuchawkowe. Przy okazji, dostałem wybitną, studyjną jakość dźwięku i megadopracowane, stabilne sterowniki. Aktualnie skończyłem zabawę z laptopami, ale jakbym miał drugi raz kupować dźwięk pod lapa, to na pewno taki moduł dźwiękowy renomowanej firmy, a nie jakieś zabawkowe soundblastery.

Edytowane przez Old Peter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam następujący problem.

kupiłem taką kartę dźwiękową

 

 

http://allegro.pl/item179750128_creative_s...ernal_bcm_.html

 

podłączyłem i wszystko pięknie śmigało aż pojawiły się problemy.

najpierw karta przestała działać. przełozyłem kabel na inny port usb i wszystko w pożądku tyle , że nie działała już wogóle na tym pierwszym. po kilku dniach przestała działać na drugim porcie Usb więc przełożyłem na trzeci itd. teraz już nigdzie nie działa - nie wiem o co tu chodzi??

jakie sterowniki zainstalować do takiej karty??

poza tym nie wiem jak uruchomić wszystkie funkcje na pilocie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...