Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam możliwość kupienia Dell'a c610. Sęk w tym iż ten laptop mnie powala szybkością pracy. Przy konfiguracji:

-Mobile Intel Pentium 4 1.80GHz

-512 ram(nie jestem pewien SD lub DDR nie znam sie na laptopach i nie wiem jakie są do nich ładowane)

Powinien jakoś znośnie chodzić. Kiedy mówię znośnie mam na myśli prace w FireFox na 3-4 zakładkach, odpalony komunikator oraz jakiś program do odtwarzania muzyki. Lecz FF z 4 zakładkami i gg to już pojawiają się przycinki. Gdy odpalam więcej niż 5 zakładek to FF potrafi całkowicie sie zawiesić, a o Winamp'ie nie wspomnę. Mój komputer, który miał parametry dwa razy mniejsze chodził DUŻO sprawniej (stacjonarny). Czy istnieje możliwość zwiększenia jego wydajności? Czy jest to cena za mobilność? Dodam jeszcze tylko że na komputerze są ze czterej użytkownicy po stwarzani (lecz nie jest to konieczne). Proszę o rade. Chcę go kupić ponieważ mogę to sobie rozłożyć na dogodne raty.

Jest to mój pierwszy poste więc...CZEŚĆ wszystkim.

 

Pozdrawiam Ivnz

 

P.S.

Ma również bardzo słabą baterie. Czy można gdzieś ją jeszcze dostać?

Edytowane przez Ivnz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterię napewno kupisz na allegro.

 

A jesteś pewien że ten laptop ma taką konfigurację ?

Z tego co pamiętam w c610 były procki P3 1.0 - 1.2 (512 cache) i 256 ramu, więc tam cudów nie będzie chyba że to jakaś bardziej wypasiona wersja.

 

Ja mam dell pentium m 1,6 i 512 ramu i lata jak szalony, nie ma pojęcia co to są zacinki, więc u Ciebie też być nie powinny (przy tej konfiguracji).

 

Pentium m 1.8 ma 2Mb cache i tam przy 512 ramu możesz robić naprawdę sporo dużo bardziej wymagających rzeczy niż 10 zakładek w FF i odtwarzacz muzy ( wiem z autopsji)

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to w Dellu C610 są montowane tylko PENTIUM III-M o maksymalnym taktowaniu 1,2 GHz. Standardowo są też wersje 1000 i 866 MHz bodajże. Więc nie wiem skąd w tamtym masz pentium 4 :blink:

 

Posiadam C610 takigo jak w opisie + wifi ostatnio doszlo. Jeśli chodzi o wydajność to nie mogę narzekać - jak na taki parametry to śmiga super. W FF mogę mieć z 10 zakładek do tego gg/skype i foobar/wmp oraz wifi i żadnych przycinek. Ogólnie to jestem zdziwiony jego wydajnością... mobilny PIII robi jednak swoje.

 

Jeśli chodzi o baterie to dostaniesz bez problemu na allegro lub gdziekolwiek. Cena na allegro ok. 150-300 w zależności czy oryginał czy zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn zależy za ile masz go kupić....

Tak jak mówi Zielak_18, nie powinien się ciąć przy takich rzeczach jak FF, komunikator i muza. Może to znaczyć że np system zdycha albo np się przegrzewa czy coś...

 

Za ok 1500-1700 masz już D600, a tam jest procek Pm z 2MB cache, 512 ramu, 32megowa karta z osobną pamięcią, combo dvd, karta wi-fi, 40Gb hdd itp. Lapek chodzi wyraźnie lepiej niż półroczny acer celeron m1.6 i 1Gb ramu.

W sam raz do normalnej pracy, a nawet w mniej wymagające gierki pograsz

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając Allegro doszedłem do wniosku że lepiej będzie jak kupie uszkodzony laptop i po prostu się nim po bawię. Teraz takie zasadnicze pytanie czy do każdego laptopa jest inny dysk twardy?

 

Interesuje mnie

głównie

http://www.allegro.pl/item182599320_toshib...uszkodzony.html

 

Edit:

Czy wgranie nowego BIOS'u to skomplikowana sprawa?

Edytowane przez Ivnz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dell pentium 4 1,6 i 512 ramu i lata jak szalony, nie ma pojęcia co to są zacinki, więc u Ciebie też być nie powinny (przy tej konfiguracji).

 

Pentium 4 mobile 1.8 ma 2Mb cache i tam przy 512 ramu możesz robić naprawdę sporo dużo bardziej wymagających rzeczy niż 10 zakładek w FF i odtwarzacz muzy ( wiem z autopsji)

 

Za ok 1500-1700 masz już D600, a tam jest procek P4 z 2MB cache, 512 ramu, 32megowa karta z osobną pamięcią, combo dvd, karta wi-fi, 40Gb hdd itp. Lapek chodzi wyraźnie lepiej niż półroczny acer celeron m1.6 i 1Gb ramu.

W sam raz do normalnej pracy, a nawet w mniej wymagające gierki pograsz

 

TomCat, wybacz, ale gadasz bzdury i wprowadzasz innych w blad. Masz Pentium M, a nie P4 Mobile. To sa 2 rozne procki TOTALNIE rozne (PM >> P4M).

 

- P4M to NetBurst (taki zwykly stary P4), z 512kB cache

- PM to nastepna generacja (bazuje na swietnym PIII), posiada 1/2MB cache i jest o wiele szybszy niz P4 NetBurst (+ kilka innych waznych zalet)

 

ps. Nie wiem czy warto takiego szrota kupowac. Nie naprawisz go w 99%, a czesci to sa spore pieniadze. Dyski sa takie same (2,5", 9.5mm, w tym wypadku ATA), ale problemem moze byc brak oryginalnego koszyczka/szuflady na dysk.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje Ci allegro chyba. Poszukaj laptopa który ma w miarę mocną konfigurację za tę cenę.

Nigdy nie montowałem filmów ale tam chyba przydaje się procek i ram, nie wiem czy znajdziesz coś wystarczającego w tej cenie, no ale szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...