Skocz do zawartości
kubus69

Nowy Komputer - 8800 + E6600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W bardzo niedlugim czasie planuje kupic sobie nowy komputer, przedewszystkim zeby sie odstresowac i w cos pograc a pozatym od ktorego oczekuje jeszcze w miare cichej pracy i niezawodnosci i myslalem o czyms mniej wiecej takim :

 

procesor - core 2 duo e6600

plyta - asus P5N32-E - nforce680i

karta - asus 8800gts 640mb

ram - 2gb patriot llk 800

dysk - wd sata 320gb prostopadly zapis

do tego ladna firmowa obudowa i zasilacz w stylu thermaltake etc...

 

teraz pytania :

 

1. Pierwsze pytanie ogolnie to czy ktoras z tych czesci zestawu ktos by mi odradzil i poradzil inna i tym podobne

 

2. Jak sie ma zakup procesora e6600 w najblizszym czasie do zapowiadanych na 22 kwietnia obnizek cen tego powyzszego - czyli warto czekac ? bo 22 cena spadnie o 30 % czy raczej bedzie ona spadac przez 3 miesiace albo i dluzej ? i czesc druga do tego pytania to czy zapowiadane nowe procesory o magistrali 1333 mhz beda jakas wieksza rewelacja ? i czy w zwiazku z tym warto myslec o e6600

 

3. Jak sie ma zapis prostopadly na twardym dysku do wydajnosci ? warto sie w cos takiego pakowac czy lepiej sobie to darowac?

 

4. Do twardego dysku to jeszcze mam pytanie poniewaz znalazlem wiele roznych informacji na ten temat i ogolnie nie mam zdania na ten temat bo te informacje bywaja sprzeczne - chodzi o dyski twarde i macierze raid - warto sie w to pakowac ? znaczy sie czy podniesie to w jakis odczuwalny sposob wydajnosc czy raczej lepiej to sobie darowac ?

 

5. Warto sie pakowac w windowsa viste ? a jak juz to w wersje 32 bit czy 64 ?

 

z gory bardzo dziekuje za budujace porady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie brał bym WD. IMO lepiej segate 7200.10 lub samsunga, segate bedzie glosniejszy ale wydajniejszy, samsung bedzeie ciszej pracowal ale za to mniej wydajniej. Jak chcesz juz viste to 32bit po pod 64 nie ma zabardzo aplikacji jak mnie pamiec nie myli :wink:

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W zasadzie ok, ale... Dysk wzialbym Seagate Barracuda 7200.10 lub Hitachi 7tk500. Zasilacz tez raczej nie TT. Wybor jest duzy, osobiscie zassalbym do tego zestawu Coolteka CT500 lub BeQuite DarkPower 500...

 

2. Czekac raczej nie ma sensu, bo nikt tak naprawde nie wie ile realnie spadnie i czy w oglole. Nowe procki Intela (Penryn) dopiero pod koniec roku, a kosmetyczna zmiana magistrali na 1333 w odmlodzonych Conroe to w sumie dla myslacych ludzi "chlyt matetindowy" :)). Wszak nie ma zadnych przeciwskazan by manipulujac mnożnikiem i magistralą uzyskać identyczny efekt.

 

3. Zdecydowanie warto.

 

4. Macierz to temat rzeka. Zależy co po niej oczekujesz. Mirroring czy Stripe? Bezpieczeństwo czy wydajnosć? Ile dysków do niej? itp, itd....

 

5. Powiem tak - jesli kupujesz nowy system i nie masz w domu XP w wersji BOX to tak. Po prawdzie na chwile obecną poza wodotryskami Vista wiele nowego dla zwykłego usera nie wnosi. Co ten sys potrafi okaże się za kilka miesięcy, gdy zostaną wyeliminiane podstawowe "problemy wieku dziecięcego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również witam! :D

 

W bardzo niedlugim czasie planuje kupic sobie nowy komputer, przedewszystkim zeby sie odstresowac i w cos pograc a pozatym od ktorego oczekuje jeszcze w miare cichej pracy i niezawodnosci i myslalem o czyms mniej wiecej takim :

B-)

 

procesor - core 2 duo e6600

Trudno powiedzieć, ale ja osobiście czekałym na obniżki Intela, ponieważ E6600 ma kosztować(podobno) w cenie E6300, a jest to inna klasa wydajnościowa... Wybór należy do Ciebie. 2562429[/snapback]

plyta - asus P5N32-E - nforce680i

Heh... Przystopowałbym przede wszystkim ze względu na spore grzanie się chipsetu. Mobo jest OK, ale jeśli tylko myślisz o SLI, ponieważ dla mnie osobiscie Abit AB9 QuadGT byłby lepszym wyborem. :wink:

 

karta - asus 8800gts 640mb

Jeśli masz zamiar grać w duzęj roździelczsci(np. 1600x1200) to tak, jeśli nie to bierz wersje 320MB, ponieważ w mniejszych roździelczosciach jest ona wydajniejsza ze wzgledu na wyższe takty. :damage_wall:

 

ram - 2gb patriot llk 800

Mogą być...

 

dysk - wd sata 320gb prostopadly zapis

Nie brałym HDD od WD, a jak już prędzej pisali >>> Seagate Barracudą bądź Samsunga.

 

do tego ladna firmowa obudowa i zasilacz w stylu thermaltake etc...

Zasilacz >>> HuntKey HK-350AP powienien poradzić sobie z tym configiem nawet po o/c. Jeśli drożej to Be Queit! Straight Power 450W bądź Topower TOP-480SPW EZA.

 

1. Wybor jest duzy, osobiscie zassalbym do tego zestawu Coolteka CT500 lub BeQuite DarkPower 500...

Z Cooltekiem nie wiadomo, ponieważ posiada chłodzenie PAPSTA, a często się zdarza, że one terkoczą. Be Quiet! Dark Power 500W produkcji Topower'a to świetna konstrukcja, jednak uważam, że Be Quiet! Straigh Power ze spółki FSP jest ciutkę lepszy i do tego tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy sytuacji kiedy cena e6600 spadnie bo wedlug tych tabeli e6700 ma kosztowac tyle ile teraz kosztuje 6600 to czy kupowac 6700 czy lepiej dokladac te pieniadze i myslec naprzyklad o lepszej karcie graficznej - gtx - jaka bedzie naprawde roznica miedzy 6600 a 6700?

 

oszczednosc kilkuset zl (-vat - koszty ;]) zeby zamiast 640 mb miec 320 mb raczej mnie nie interesuje raczej wole te pieniadze doplacic - zawsze lepiej miec wiecej pamieci i w bajki ze karta z mniejsza iloscia pamieci lepiej chodzi malo wierze...

 

zastosuje sie do sugestii co do dysku

 

I najwazniejsze pytanie jesli nie te plyte asusa z 680 to jaka kupic ? firma abit jakos mnie nie przekonuje

a sli hmm nigdy nie wiadomo ... nigdy jeszcze nie mialem komputera z 2 kartami

 

i ostatnie pytanie jaka wydajnosciowo moze byc roznica miedy 2 gb ramu a kiedy bym drugi taki zestaw dolozyl ? i czy bez problemow takie zestawy beda dziailac na tej teorytycznej plycie asusa ?

Edytowane przez kubus69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy sytuacji kiedy cena e6600 spadnie bo wedlug tych tabeli e6700 ma kosztowac tyle ile teraz kosztuje 6600 to czy kupowac 6700 czy lepiej dokladac te pieniadze i myslec naprzyklad o lepszej karcie graficznej - gtx - jaka bedzie naprawde roznica miedzy 6600 a 6700?

 

oszczednosc kilkuset zl (-vat - koszty ;]) zeby zamiast 640 mb miec 320 mb raczej mnie nie interesuje raczej wole te pieniadze doplacic - zawsze lepiej miec wiecej pamieci i w bajki ze karta z mniejsza iloscia pamieci lepiej chodzi malo wierze...

 

zastosuje sie do sugestii co do dysku

 

I najwazniejsze pytanie jesli nie te plyte asusa z 680 to jaka kupic ? firma abit jakos mnie nie przekonuje

a sli hmm nigdy nie wiadomo ... nigdy jeszcze nie mialem komputera z 2 kartami

 

i ostatnie pytanie jaka wydajnosciowo moze byc roznica miedy 2 gb ramu a kiedy bym drugi taki zestaw dolozyl ? i czy bez problemow takie zestawy beda dziailac na tej teorytycznej plycie asusa ?

Jak masz okazje to pewnie dozbierac do GTX....

Nie wiem jak na asusie , ale na 965 4x1G śmiga ok u mnie...na 1000 ..800LLK przy 5,5,5,15 /2,2V.....

Różnicy dużej nie odczujesz na tą chwile , jedynie przy graniu w Gothica 3 na max detalach w 1280 , u mnie pod vistą polyka 3,5G....z ramek.Winda przy 2G używa średnio 560-700 , przy 4G 700-800....przejścia nie odczułem praktycznie dokładając kolejne 2G...tylko podczas grania w Gothic3 , no ale jak wyjdzie coś nowego np Crisis to kto wie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź E6600 i GF 8800GTX, E6600 przecież lekko podkręcisz na 3ghz i masz spokój ;] Płyte to lepiej Abita AB9 QuadGT, świetne OC, mało problemowa i w porównaniu do P5N32-E SLI jest płytą chłodniejszą. Co do 320mb vs. 640 mb to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy rzeczywiście tego potrzebujesz, czy rzeczywiście będziesz grał w wysokich rozdzielczościach, aczkolwiek po części prawdą jest że więcej pamięci nie zaszkodzi :wink: RAM weź OCZ 2x1GB Special Ops, zasiłeczka Be Quiet! Straight Power 450W

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy widzicie w tej abit quadgt ? ile nie czytalem o niej to opinie rozne ogolnie zadna rewelacja sie z tego nie wylania, juz plyty na 680 sli miewaja jakies lepsze opinie bo przeciez to ze sie grzeje to nie wielki problem - pisalem ze obudowa ma byc dobra bedzie przeplyw powietrza potem sie wymieni wiatraczek od procesora i od razu bedzie chlodniej... ja nie chce bic rekordow oc na tym komputerze tylko stabilnie sobie grac, pracowac, ogladac filmy i 100 innych nie sprecyzowanych rzeczy robic...

 

pozatym to sa jedyne 2 plyty glowne warte kupienia ? a co plytami na intelu 975X

 

do wyzszych rozdzielczosci raczej sie nastawiam poniewaz nastepnym elementem ktory bym chcial (chociaz pewnie w troche dalszym czasie) kupic bedzie monitor 24" jak juz te monitory z rozdzilczoscia 1900 i hdcp czy jak sie nazywa ten caly certyfikat zgodnosci zwie, troche stanieja a ja sie finansowo podniose

 

a wiadomo kiedy mozna sie spodziewac innych kart z rodziny 8000 ? moze te karty 8800 jeszcze stanieja jakby przez przypadek jakas jeszcze szybsza sie pojawila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ta plyte Asusa P5N32-E SLI i wg mnie jest plyta bardzo dobra. Na najnowszym biosie 0903 nie ma z nią zadnych problemow. Jedyny minus to to co bylo juz wyzej napisane - plyta strasznie sie grzeje. U siebie zamontowalem 2 dodatkowe wentylatory na NB i na mostefach polaczonych z SB - to rozwiazuje problem grzania sie. ;] Na pewno musisz zaopatrzyc plyte w te dodatkowe wentylatory jesli bedziesz mial chlodzenie typu Scytch Infinity. Przy tym chlodzeniu radiatory na plycie nie sa przez nic owiewane i po prostu gotuja sie... Mimo tego grzania sie dla mnei ten asus to rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niecierpliwie czekam na koniec miesiace zeby procesory stanialy...

Czyli jesli e6600 bedzie kosztowac z 800 zl to wtedy niecale 400,- oszczednosci by to dalo...

A czy w zwiazku z wejsciem rowniez jakos w najblizszych dniach na rynek kart 8600 i 8800 ultra mozna liczyc na jakis zauwazalny spadek cen 8800gtx ?;]

 

i czy zasilacz w stylu :

"

Zasilacz do obudowy ATX 530W be quiet Dark Power Pro P6-530W Ultra Ciche! odpinane kable

"

uciagnie bez zadnych problemow e6600 + gtx + ta grzejaca sie plyat asusa + ze 2 dyski + cala reszta burdelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do obudowy ATX 530W be quiet Dark Power Pro P6-530W Ultra Ciche! odpinane kable

"

uciagnie bez zadnych problemow e6600 + gtx + ta grzejaca sie plyat asusa + ze 2 dyski + cala reszta burdelu ?

Mógłbyś jeszcze drugą 8800GTX wsadzić i by uciagnął :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz moge poczekac te kilka dni nie pali sie jakos specjalnie

 

A Tak wogole to inne pytanie ktore z nadmiaru wolnego czasu mi sie na mysl nasunelo

 

mianowicie

 

jak jest monitor 24" Full HD np ten reklamowany wszedzie BENQ i tam jest napisane ze posiada wyjscie czy tam wejscie hd czy tam hdmi

 

to czy to oznacza ze powinienem miec karte graficzna z takim wyjsciem ? i wtedy przesyl sygnalu bylby lepszy ? bo chyba cudowne 8800 czy to gts czy gtx czegos takiego nie maja ?????

 

mam nadzieje ze ktos zrozumie o co mi moglo chodzic i odpowie...

z gory dziekuje

Edytowane przez kubus69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...