Skocz do zawartości
dziadek lucek

Pomóżcie Mi Złożyć Zestaw Na Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja ten tydzien jeszcze przeczekam na kompie brata (Duron 800 mhz, SDRAM 64 MB, Riva 32 MB :D), i kupuje 3800+/4000+/4200+, 3600+ ma okazyjna cene - 215 zl, ale ja nie chce sie zbytnio bawic w o/c, ew. lekki na wczesniej wymienionych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, no to czekajmy... A podsumowując: jeśli mobo, to Abit (hm? nic lepszego za tę cenę, mówicie?), jeśli pamięć to A-Data, a co z kartą graficzną?

Zaznaczam że mam specyficzne potrzeby, gdyż w ogóle nie gram (dziwne, ale prawdziwe) i nie zamierzam w tę rzecz inwestować. Mam teraz NV MX 440 64MB i w zupełności wystarcza:) Ale że nowe mobo to i trzeba będzie wymienić...

I czy takiego złoma pociągnie potem zasilacz Modecom MC-350?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit, albo DFI z tym ze DFI idzie za 330-350, a Abit 250-270, a co do grafy to jezeli w ogole nie grasz no to zintegrowana grafa bylaby dobrym rozwiazaniem, ew. wypatrzec cos taniego uzywanego na allegro.

DFI jest za 299zł w ESC :] i na allegro / sli i ultra do wyboru

 

a to najtansze pod pciex

http://www.allegro.pl/item182062687_ati_ra...tanio_szok.html

to shit :] ale pasywny :] i malo prądo żerny ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie wiem co rozumieć przez większe. Dotąd się tym nie bawiłem, ale nie wykluczone że kiedyś mi odpali. Tym niemniej rekordów raczej nie będę bił, a wolę ciszę, no i niższą cenę. Port COM ..cóż, zdawałby się potrzebny, ale ja przez minione 4 lata na obecnym sprzęcie ani razu go nie potrzebowałem, więc może nie będzie aż tak źle.

Tera tylko sprawa, czy gdzieś we Wrocku idzie to dostać, bo jak dotąd nigdzie się z tą marką w rzeczywistych sklepach nie spotkałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit imho jest lepszy jak sie nie krecilo, po 1 ma swietna dzwiekowke i bardzo dobra sieciowke, a na Abicie przeciez tez da sie krecic, a jest podobno duzo cichszy od DFI... DFI jest po prostu do maksymalnego OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"podobno"

no wiesz abit ma pasywne chłodzenie :] a nie wiatraczek 5k obr :]

ale chlodzenie zawsze mozna wymienić :]

Abit bedzie dla ciebie OK

 

tego foxa bym nie brał bo coś mobo ze zintegrowaną grafą za taką cene ;/... to nie moze byc stabilne na dluzszą mete :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma brac ze zintegrowana grafa to niech bierze Foxconna'a, bardzo dobry wg. testu na egieldzie, z drugiej strony Abit + w/w Radek bedzie pewnie stabilniejszy, no i Abit bedzie mial napewno lepsze podzespoly od Foxconn'a, za ktorego placisz wiekszosc kasy za grafe, a nie za reszte ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja nie wyglądam na takiego co by ekstremalnie kręcił raczej, więc jakby mi kiedyś odpaliło, to kupie odpowiednie do tego celu sprzęty. Czyli raczej ku Abitowi się skłaniam, żeby jeszcze we Wrocku go mieli, byłoby okiej.

BTW... Zabierając się za grzebanie w tematach sprzętowych sądziłem raczej, że usłysze o bardziej znanych markach mobo (tzn. Asus,Asrock, MSI, Gigabyte, bo takie po sklepach przeważają), a tu powtarzają tylko: Abit i DFI, w zestawach w dziale "Co kupić" to samo... Czy inne są aż tak słabe, że nie warto się nimi przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja nie wyglądam na takiego co by ekstremalnie kręcił raczej, więc jakby mi kiedyś odpaliło, to kupie odpowiednie do tego celu sprzęty. Czyli raczej ku Abitowi się skłaniam, żeby jeszcze we Wrocku go mieli, byłoby okiej.

BTW... Zabierając się za grzebanie w tematach sprzętowych sądziłem raczej, że usłysze o bardziej znanych markach mobo (tzn. Asus,Asrock, MSI, Gigabyte, bo takie po sklepach przeważają), a tu powtarzają tylko: Abit i DFI, w zestawach w dziale "Co kupić" to samo... Czy inne są aż tak słabe, że nie warto się nimi przejmować?

nie sa az tak słabe :]

Asus - mierne Układy zasilające, wiec kiepskie O/C

Asrock - to jest znana mobo ?? chyba tylko za sprawą 1 modelu na s939 :]

MSI - niewiem - nic szczegolnego

Gigabyte - stabilne , ale o O/C zapomnij :]

 

dodatkowo mobo na NF5 mają lepsze karty dzwiękowe :]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos Asrocka... nie wiem czy znana, ale mam tu Sferis niedaleko i tam głównie tę markę pakują... Czyli może zostanę przy Abicie jak na razie. Tylko ten NF5... jest wersja Abita z NF5 ponoć? Może warto by ją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okiej, dobra towarzysze:] Póki co mnie przekabaciliście, chyba że znów załapię jakichś wątpliwości, to się zgłoszę. Gdyby jeszcze u nas była ta mobo dostępna, a tak muszem w necie zapolować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...