Skocz do zawartości
michcio7

Msi P6n Sli-fi

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie. Po zmianie fsb (nie jakiejś hardkorowej), przy bootowaniu na ekranie post (trzeba nacisnąć Tab gdy pojawiają się rysunki tych statków kosmicznych) pojawia się taki napis:

 

"A 267 MHz system bus processor is installed. This processor is not supported on this system board, and will run at reduced processor clock speed. System performance will be impacted".

 

Procesor jest wykrywany prawidłowo, częstotliwość z jaką aktualnie pracuje także.

Treść napisu jest jednak "groźna", ;) dlatego chciałem się zapytać czy to ma jakieś znaczenie w ogóle i czy podkręcenie jest prawidłowe mimo napisu (znaczy czy nie mam redukcji mocy procka)? No i czy wy, posiadacze owej płytki MSI, macie tak samo?

 

Dzięki z góry za objaśnienia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Po zmianie fsb (nie jakiejś hardkorowej), przy bootowaniu na ekranie post (trzeba nacisnąć Tab gdy pojawiają się rysunki tych statków kosmicznych) pojawia się taki napis:

 

"A 267 MHz system bus processor is installed. This processor is not supported on this system board, and will run at reduced processor clock speed. System performance will be impacted".

 

Procesor jest wykrywany prawidłowo, częstotliwość z jaką aktualnie pracuje także.

Treść napisu jest jednak "groźna", ;) dlatego chciałem się zapytać czy to ma jakieś znaczenie w ogóle i czy podkręcenie jest prawidłowe mimo napisu (znaczy czy nie mam redukcji mocy procka)? No i czy wy, posiadacze owej płytki MSI, macie tak samo?

 

Dzięki z góry za objaśnienia. :)

Też tak miałem na płytce Foxcona na 680i na QX6700, jak się później okazało przez jakieś zabezpieczenie w biosie no i grzał się nie miłosiernie (zapomnieliśmy polać LN2:P) ale później po zmianie jakiejś opcji (nie mogę sobie za nic w świecie przypomnieć jakiej, wszystko było ok.) Pomieszaj ustawieniami w biosie.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem na płytce Foxcona na 680i na QX6700, jak się później okazało przez jakieś zabezpieczenie w biosie no i grzał się nie miłosiernie (zapomnieliśmy polać LN2:P) ale później po zmianie jakiejś opcji (nie mogę sobie za nic w świecie przypomnieć jakiej, wszystko było ok.) Pomieszaj ustawieniami w biosie.

Dzięki za odpowiedź.

 

Może ktoś jeszcze wie coś na ten temat? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Może ktoś jeszcze wie coś na ten temat? Byłbym wdzięczny.

no własnie mam ten sam problem. też nie wiem czemu jak ustawie pamięci na okolo 960 to komp nie bootuje, obojętne czy na 4-4-4-12 czy tez 5-5-5-15 2T. napięcie na pamiątki mam na 2,2v na NB 1,3v a na sb 1,6v . spróbuje może podnieść jeszcze na Nb ale wątpie czy to coś da. macie jakies propozycje czym może byc też to spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@metju17 co do ustawiania pamięci to miałem podobnie, jakakolwiek zmiana timingów czy napięcia pamięci powodowała że komp nie wstawał. beta bios 2,22 załatwia sprawe. Link podał GreqG pare postów wcześniej. :wink:

ok, bóg zapłać dobry człowieku :D a wie ktoś może jak rozwiązać problem powyżej czyli

"system bus processor is installed. This processor is not supported on this system board, and will run at reduced processor clock speed. System performance will be impacted"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie mam ten sam problem. też nie wiem czemu jak ustawie pamięci na okolo 960 to komp nie bootuje (...)

U mnie jest to samo za pierwszym razem komp się bootuje tylko na auto fsb (...)

Hej, panowie, ale mi się komp bootuje bez problemu. :) Tak jak pisałem, zarówno proc (C2D 6420), jak i jego aktualnie ustawione częstotliwość i fsb płyty są wykrywane prawidłowo. We właściwościach systemu (PPM na Mój komputer) również pokazuje mi prawidłową (podkręconą) częstotliwość. Tylko chciałem się upewnić czy ten napis to tylko straszak czy faktycznie jest coś nie tak.

 

edit: Po sflashowaniu biosu dalej pokazuje ten napis.

 

No i właśnie - czy tylko pokazuje czy jednak proc rzeczywiście jest wydajnościowo blokowany, oto jest pytanie. :|

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam plytke MSI P6N, e4300 i 2x1 GB OCZ 800MHz... Zaczynam wlasnie podkrecac kompa. I mam pytanie - wiecie moze dlaczego CPU-Z pokazuje mi mnoznik x6? (a mam x9). I czy napiecie pokazywane w CPU-Z powinno byc stale czy zmienne? Mi sie zmienia tak w granicach 1.168-1.256V... Narazie podkrecilem do 2587MHz, 1150 FSB dla procka. I jeszcze jedno pytanko, w zakladce 'memory' pisze mi Channels: 'Single', a nie powinno byc 'Dual'? Mam dwie kostki ramu, ktore powinny dzialac w dualu. Przesylam screeny.

 

Dołączona grafika

 

 

 

@edit

 

Byl moment, ze mi sie pokazal mnoznik x9 na kilka sekund.

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam wlasnie podkrecac kompa. I mam pytanie - wiecie moze dlaczego CPU-Z pokazuje mi mnoznik x6? (a mam x9). I czy napiecie pokazywane w CPU-Z powinno byc stale czy zmienne? Mi sie zmienia tak w granicach 1.168-1.256V...

CPUz jest jakieś "dziwne" - mnie też pokazuje zmienne napięcie, no i mnożnik x6, mimo że mam x8.

Core speed też mi pokazuje 2000 MHz, mimo że mam teraz 2,67 GHz.

 

I jeszcze jedno pytanko, w zakladce 'memory' pisze mi Channels: 'Single', a nie powinno byc 'Dual'? Mam dwie kostki ramu, ktore powinny dzialac w dualu. Przesylam screeny.

No powinno być Dual. Sprawdż czy masz dobrze ulokowaną pamięć na płycie - każda kość powinna być w slocie o innym kolorze.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem wszystkie problemy z kręceniem na P6n nie wynikają z przegrzewającego się chipsetu? Może by tam nawiew zrobić, choćby prowizoryczny, by zobaczyć, czy to coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPUz jest jakieś "dziwne" - mnie też pokazuje zmienne napięcie, no i mnożnik x6, mimo że mam x8.

No powinno być Dual. Sprawdż czy masz dobrze ulokowaną pamięć na płycie - każda kość powinna być w slocie o innym kolorze.

Teraz przy wlaczonym SP2004, CPU-Z pokazuje caly czas mnoznik x9, wiec moze sie to zmienia w zaleznosci od obciazenia procesora? ;)

Jesli nie jest obciazony to jest x6 mnoznik. I napiecie tez pokazuje stale teraz 1.288V - wlaczony SP2004 (nie jest ono za duze? jak tak patrze na usera SU8Z3R0, to on ma tylko 1.213 ale przy az 3,3GHZ :P)

Mam narazie 292.5x9 = 2632MHz, 1170 FSB, temp. stress 66 st C (CoreTemp 0.95), nie za duza? (chlodzenie na razie boxowe)

 

A co do tych pamieci to wlozylem obydwie w ten sam kolor ;) czyli dlatego tak jest

 

Zauwazylem jeszcze, ze jak chce zmienic predkosc wiatraczka na procesorze tym programem od MSI (Dual Core Center) to mi sie zawiesza komp (po podkreceniu, gdy nie byl podkrecony dzialalo to dobrze), natomiast SP2004 przechodzi (ok. 20 min robie testy na razie), wiec co moze byc tego przyczyna?

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie - czy tylko pokazuje czy jednak proc rzeczywiście jest wydajnościowo blokowany, oto jest pytanie. :|

Sprawdź licząc SPI np na default i po OC.

 

Teraz przy wlaczonym SP2004, CPU-Z pokazuje caly czas mnoznik x9, wiec moze sie to zmienia w zaleznosci od obciazenia procesora? ;)

Tak zależy, nazywa to się EIST i obniża mnożnik jak proc jest w IDLE w celu obniżenia poboru mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzej 2632MHz albo wiesza mi sie w czasie uruchamiania windowsa, albo po chwili jak juz sie uruchomi... Czyli teraz zwiekszac napiecie procesora? Ramy tez tutaj maja wplyw na wieszanie? Bo czytalem, ze przy tej plycie nic nie trzeba z ramami robic. Mam teraz ustawione na manual: 1170 FSB dla procesora i 800MHz dla pamieci, nic wiecej nie zmienialem, powyzej 1170 zaczyna sie wieszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzej 2632MHz albo wiesza mi sie w czasie uruchamiania windowsa, albo po chwili jak juz sie uruchomi... Czyli teraz zwiekszac napiecie procesora? Ramy tez tutaj maja wplyw na wieszanie? Bo czytalem, ze przy tej plycie nic nie trzeba z ramami robic. Mam teraz ustawione na manual: 1170 FSB dla procesora i 800MHz dla pamieci, nic wiecej nie zmienialem, powyzej 1170 zaczyna sie wieszac.

Tak, ale nie tylko na procu, na mostku, Vtt też by się przydało podnieść :) Odnośnie ramów jak masz na unlinked to nie mają wpływu, ale dla pewności możesz je lekko dowoltować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam MSI P6N SLI-Fi V2. Chcialem sie troche pobawic programem CoreCenter, jednak po zainstalowaniu pokazuje mi sie komunikat: "Core Center does not support your motherboard" Da sie cos z tym zrobic? :( Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie tylko na procu, na mostku, Vtt też by się przydało podnieść :) Odnośnie ramów jak masz na unlinked to nie mają wpływu, ale dla pewności możesz je lekko dowoltować.

Podwyzszylem te napiecia, C1E wylaczylem. Windows sie uruchamia. SP2004 tez wlaczylem na ok 20 min, nic sie nie zawiesilo. Natomiast jak wlaczam 3dmark'a 2005 to sie odrazu wiesza... przechodzi przez test przy max. 2632 MHz (1170 FSB, wszystkie napiecia default).

Przy 1200 FSB (2700MHz) mialem takie ustawienia w biosie i sie wieszalo w 3dMark'u:

 

System Clock: Linked

FSB: 1200

Adjust PCI-E.. : 100

CPU Volt: 0,0875V

Mem Volt: 2V

NB: 1,35V

SB: 1,50V

VTT: 4%

 

Dalej zwiekszac te napiecia? Jaka jest granica do ktorej moge zwiekszac? Chyba ten procek powinien sie wiecej krecic niz te 2630MHz... Niektorym przy defaultowym napieciu wyzej chodza te procki ;)

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci pomóc ale odpuść sobie ten program, u mnie zmiana czegokolwiek powoduje zwis. Na początku używałem go do monitorowania temperatur, ale denerwował mnie alarmy z odczytów prędkości moich wentylatorków(czasami odczyt znikał i włączał się alarm)

 

brt32

 

NB spróbuj dać jeszcze więcej (ja dawałem nawet max-tyko do testów), u mnie dawało to wzrost o/c

VTT też możesz podciągnąć jeszcze trochę(ja dawałem 12%)

CPU tu masz jeszcze duży zapas - czym więcej |wyższe tęmperatury

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyzszylem te napiecia, C1E wylaczylem. Windows sie uruchamia. SP2004 tez wlaczylem na ok 20 min, nic sie nie zawiesilo. Natomiast jak wlaczam 3dmark'a 2005 to sie odrazu wiesza... przechodzi przez test przy max. 2632 MHz (1170 FSB, wszystkie napiecia default).

Przy 1200 FSB (2700MHz) mialem takie ustawienia w biosie i sie wieszalo w 3dMark'u:

 

System Clock: Linked

FSB: 1200

Adjust PCI-E.. : 100

CPU Volt: 0,0875V

Mem Volt: 2V

NB: 1,35V

SB: 1,50V

VTT: 4%

 

Dalej zwiekszac te napiecia? Jaka jest granica do ktorej moge zwiekszac? Chyba ten procek powinien sie wiecej krecic niz te 2630MHz... Niektorym przy defaultowym napieciu wyzej chodza te procki ;)

To tak:

1. daj System Clock na Unlinked i ustaw pamięci na sztywno aby mieć pewność że to nie one Cię trzymają

2. PCI-E możesz dać na 110, czasami owocuje to lepszym OC

3. VTT, NB, Mem możesz lekko podnieść, jak już pisał brt32

4. Z napięciem proca możesz iść jeszcze sporo wyżej masz spory zapas

5. Sprawdź jakie masz tempy CPU, GPU??

6. Sprawdź czy zasilacz trzyma napięcia pod obciążeniem, oczywiście za pomocą miernika , chociaż BQ 450 powinien spokojnie uciągnąć ten config.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam opcji Unlinked, mam: Auto, Linked i Manual, wiec pewnie chodzi o ten manual ;)

Za chwile pozmieniam i napisze co wyszlo z tego.

 

Pozdrawiam.

 

@edit:

Nic to nie daje... :/

Zawiesza sie w 3dMarku. Takie mialem ustawienia:

 

D.O.T. Control: Disabled

Intel EIST: Enabled

System Clock: Manual

FSB Clock: 1200 MHz

Memory Clok: 800 MHz

Adjust PCI-E.. : 110

CPU Volt: 0,1375V

Mem Volt: 2,15V

NB: 1,45V

SB: 1,50V

VTT: 12%

 

Moje temp. CPU (CoreTemp 0.95):

- bez podkrecania - 44 idle, 59 stress

- podkrecanie (ustawienia co powyzej) - 47 idle, 74 stress

 

Co moze tu byc nie tak? Dalej zwiekszac CPU? Juz niewiele zostalo :/ a to juz 1,44V...

2632 MHz - wszystko dziala stabilnie z defaultowymi napieciami.... 2700 MHz - zawiesza sie w 3dmark 2005, i nie maja w ogole wplywu zmiany napiec... taka mala roznica MHz i taka lipa? :(

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta to jedna wielka pomyłka. Proc Intel Pentium 4 ram Patriot 2x 1GB po 20-30min komputer sie wylancza, robilem formaty, wszystko co się dało i nic. Wymieniłem i znowu to samo dalem inne pamieci i to samo dalem inny zasilcza i to samo MSI P6N SLi nie jest dla procesorów IP4.... zawiodłem się na tej płycie.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje temp. CPU (CoreTemp 0.95):

- bez podkrecania - 44 idle, 59 stress

- podkrecanie (ustawienia co powyzej) - 47 idle, 74 stress

Masz trochę wysoką temperaturę w stresie, może przez to się wiesza... Jak włączysz 3D Marka to może podnosi Ci się ogólna temperatura w budzie i już procowi za ciepło. Widać że nowy bios jest lepszy, zmierz może sobie temp wew burzy w IDLE i podczas obciążenia CPU+GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam podkreconego do 2835 MHz przy nieznacznie podwyzszonym napieciu i 3dMarka przechodzi.

Ten CoreTemp 0.95 mi taka duza temp. wskazuje, bo np. program od MSI mi wskazuje o 12 stopni mniej. Teraz, przy 2835 MHz w idle, CoreTemp 0.95 mi wskazuje 40 stopni, natomiast Dual Core Center (od MSI) wskazuje 27 stopni... I komu tu wierzyc? Sprobuje dalej krecic. I mam boxowe chlodzenie, wiec to tez pewnie wplywa na takie temp. Niedlugo wymienie prawdopodobnie na AC Freezer 7 PRO chyba, ze polecicie cos innego ;)

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na tej płytce udało się dojść właśnie do 3217 Mhz

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=210716

 

 

D.O.T. Control: Disabled

Intel EIST: Disabled

C1E: Disabled

System Clock: Manual

FSB Clock: 1430 MHz

Memory Clok: 940 MHz

Adjust PCI-E.. : 100

CPU Volt: 0,2000V

Mem Volt: 2,2V

NB: 1,5V

SB: 1,6V

VTT: 20%

 

Chłodzenie boxowe. Idle 30C , stres 60C

Przechodzi 3DMarka 06 z wynikiem 11119 3D Marków na:

OCZ SpecialOps 2x1 GB @ 930 Mhz 4-4-4-12

BFG 8800GTS 320MB @ 651/2106

 

 

Na noc zapuszcze orthosa to zobaczymy czy to jest full stabilne.

Narazie był puszczany tylko na 15 min :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vddimm: 2,2 V

I Pamiątki ustawione:

Od góry

4

4

4

Auto

12

i reszta auto

 

idą spokojnie do 940 4-4-4-12 ale przy tej częstotliwości cepa płyta niechce dobrać odpowiedniego dzielnika... :/ i jest albo 930 albo 950 a to juz dzialac niechce

Edytowane przez Blues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...