Skocz do zawartości
JacekN8

Procesor + Mobo + Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienić na lepsze płyte, procesor i pamięc. Mam na to 600zł + to co wezme za stary sprzet (licze ok. 450 - 500zł). Fajnie byłoby jakby starczyło na Core ale nie jestem pewien czy starczy, Amd tez mile widziane. Zestaw bedzie do netu i gier. Wszystko bedzie podkrecane ale tez nie wiadomo ile. Ważne jest żeby mój fortron z sigu to uciągnął, Na początku nie musze podkręcać dużo (wystarczy mi 200MHz na początek). Zasiłke chce zmienić za ok 2 miechy jak bede zmieniał grafe. Płyta nie musi być pod sli czy crossfire. Pamięci mogą być i 667 i 800. Jeżeli bedzie duża różnica w wydajności między AMD a Intel to na początek moge sie skusić na 1gb ramu. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będziesz mieć ok 1100zł i kupujesz:

 

Pierwsza tańsza opcja:

 

Abit KN9 249zł

 

AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX 65W 260zł

 

DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Goodram 379zł

 

Razem: 888zł

 

Druga opcja:

 

Abit AB9 410zł

 

Intel Core 2 Duo E4300 1.8GHz 2MB 561zł

 

DDR2 1GB PC5300 667MHz Goodram 180zł

 

Razem: 1151zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa a kartę masz pod AGP o niej zapomniałeś ?

Fortron powinien dać sobie radę ale ja bym nie ryzykował

 

edit:

sry za ta karte pomyliły mi sie modele płyt :P

Edytowane przez eQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest pod PCI-E. No właśnie jedni mówili że jak nie bede krecił core duo to fortron uciągnie. Chyba kupi tego athlona a potem wymienie samego proca na coś lepszego. Mam pytanie: kupować Abita czy dołożyć do DFI. Interesuje mnie jeszcze Asus M2N-E SLI Deluxe - dobre wyposazenie do płyty ale troche drogi, jak sie kreci? Podajcie jeszcze jakies inne pamięci, może OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-4

Minusy: wybrakowane układy zasilające (sprytnie zamaskowane radiatorem), problemy z kompatybilnością pamięci i ich działaniem w trybie DDR2-800 oraz z overclockingiem, słabe zakresy napięć

DFI sie lapiej kręci , ale wypada wymienić chłodzenie i zalozyć cos na układy zasilajace

 

dfi od abita jest droższy o ~30-40zł

 

ten x2 uciagnie wszystko jak narazie :] reszta zalezy od karty graficznej

 

pamieci

A-Data jak gdzieś dorwiesz

Kingstone - podobno nieźle sie kręcą

OCZ SO

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...