Skocz do zawartości
Juzef

Z Nurtem Postępu

Rekomendowane odpowiedzi

Witojta

Ano cóż, niezbyt oryginalny temat: modernizacja, ale piszę. Uświadomiłem sobie niedawno konieczność zmian w moim prawie czteroletnim sprzęcie. Wygląda on na ten moment tak:

Celeron 2,2GHz, mobo Matosnic ( :huh: ) VIA p4x333, grafa NV MX 440 64MB, ddr noname 512MB, hdd 80GB, Zasilacz MOdecom mc-350.

DO refleksji skłonił mnie fakt, iż na dniach zaczęły występować powoli badsectory na dysku, co uniemożliwia nawet reinstalację Winxp. Najpierw miałem po prostu kupić dysk nowy, ale jak widzę że Sata i Ata prawie tyle samo kosztują, i ogólną sytuację zbadałem, wydedukowałem że można zadziałać kompleksowo.

Tylko teraz nie bardzo wiem jak do sprawy podejść - pewnie że najprościej wymieniłbym całość i spokój, ale... Problem sprawia legalny winxp oem którego posiadam i niestety przez to nie jest tak łatwo opylić sprzęt na części.

Co byście w takiej sytuacji radzili?

- wywalić za okno

- sprzedać w kupie

- sprzedać na części, a mobo + system

- jest inne wyjście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- kup dysk ata

Hm, to analizowałem, jednak w takim wypadku przez dłuższy czas pewno nie byłoby solidnej przyczyny do modernizacji, a tak jest.

Cóż, ciężko to jednoznacznie wykombinować ile na pewno, ale z gotowych konfiguracji w przyklejonych tematach wydedukowałem że ta ~1500 mi przypasowuje, a nawet teraz potaniała. Przynajmniej w drodze przekopywania tego forum wywnioskowałem, że mobo Abit i proc 3600 - 4000 się nadadzą, reszta sprawa otwarta. Przyjmuję więc że coś koło tego 1500 ogółem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklejone zestawy są bardzo dobre i serdecznie polecam je wykorzystać ;)

Ja bym poczekał na obniżkę AMD , która będzie niedługo ale jak dysk się sypie to :

Abit KN9

X2 3600 65nm (po obniżce ok 210 zł !!)

A-daty 1 GB (jeśli nie do OC to można wziąć pierwsze z brzegu goodramy ) Palit 7900GS 256MB (albo galaxy , jak kto woli)

Seagate 7200.10 250GB

Napisz czy zasilacz i buda zostają i czy zestaw do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, z tym oc to trudno powiedzieć. Dotąd nie próbowałem, ale możliwość zawsze dobrze mieć. Jeszcze a propos grafy - nie gram w ogóle, czyli cudów nie potrzebuję.

Dysk póki co mi ciągnie. Nie mogę tylko przez to zainstalować windowsa, bo instalator się wiesza. Ale reszta się na ten moment kręci.

Natomiast co do obniżki, to do nas ona nie dotarła jak dotąd. Jak zaistnieje, to byłbym skłonny na 4000+, cena w sam raz. Zamierzałem tego 3600+ 65nm, ale strasznie trudno dostępny.

Zasilacz i buda... cóż.. zanosi się że zostaną póki co, jeśli zasilacz pociągnie, a na budę nie będzie nadmiaru funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie grasz w ogóle to lepiej wziąć 7300gs od galaxy z zalmanem a zaoszczędzoną kase dopłacić do płyty => DFI Infinity ultra II i/lub zainwestować w drugą kostkę ramu.

Oczywiście jeżeli nie zależy aż tak na wydajności tylko na porządnym sprzęcie za porządną cenę to pieniążki możesz sobie zaoszczędzić x]

PS.Zwykłe ramki i Abit kn9 też mają możliwości oc aczkolwiek nie aż takie duże :D

 

OT

Skąd się wziął twój nick Juzefie ? :D

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz by nawet 2 takie pociągnął :P

A tak na serio moim zdaniem nie będzie problemu nawet po oc

Zasilacz oczywiście mc 350W NIE FEEL ? :razz:

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nie sądziłem że zasilacz się nada aż tak długo.. Pewnie że nie Feel, tfu, ale w miarę porządny MC-350.

Hm, czyli chyba wszystko jasne, teraz tylko sprzedać lodówkę i można startować...

EDIt:

Jeszcze taka kwestia... jeśli będą do wyboru proce na 65nm (choć to u nas nieciekawie wygląda, same 90nm...), to rzecz jasna łapać co się da?

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, z tym oc to trudno powiedzieć. Dotąd nie próbowałem, ale możliwość zawsze dobrze mieć. Jeszcze a propos grafy - nie gram w ogóle, czyli cudów nie potrzebuję.

Dysk póki co mi ciągnie. Nie mogę tylko przez to zainstalować windowsa, bo instalator się wiesza. Ale reszta się na ten moment kręci.

Natomiast co do obniżki, to do nas ona nie dotarła jak dotąd. Jak zaistnieje, to byłbym skłonny na 4000+, cena w sam raz. Zamierzałem tego 3600+ 65nm, ale strasznie trudno dostępny.

Zasilacz i buda... cóż.. zanosi się że zostaną póki co, jeśli zasilacz pociągnie, a na budę nie będzie nadmiaru funduszy.

Jeśli nie grasz w gry 3D to całkowicie wystarczy integra na płycie a wtedy mocniejszy zasilacz całkowicie zbędny

(zwłaszcza jeśli nie planujesz OC)

To co trzeba kupić to HDD, CPU , płyta , RAM

HDD sata 80 GB około 143 zł. (dyski ponad 120 GB sprawiają kłopoty przy starszych winXP na etapie instalacji)

BOX X2 3600+ 65 nm 280 zł. (lub za 260)

Płyta z grafiką 270.

RAM 1GB DDR2 poniżej 200

Razem około 900 zł.

Oczywiście można złożyć coś mocniejszego dopłacając do 2GB RAM corsair za 490

http://www.morele.net/?pg=product_info&amp...rice&dspl=p

Większy dysk +100 i ewentualnie CPU z większym mnożnikiem (X2 4800+ 65 nm jest za 480 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w morelach i allegro już sa BOX 3600+ 65nm za 280zł :]

Hmm... a wg. obniżki miało być ~210zł.

(zwłaszcza jeśli nie planujesz OC)

Tego jak wspominałem nie wiem. Obadam jakie będą możliwości, ale jeśli coś więcej by się dało, to nie zaszkodzi. :-P

HDD sata 80 GB około 143 zł. (dyski ponad 120 GB sprawiają kłopoty przy starszych winXP na etapie instalacji)

Hm, zobaczę jak to będzie z hdd, bo w sumie różnice w cenach poszczególnych pojemności są dość niewielkie. A WinXP opycham raczej, używam Slackware'a. Mobo to raczej będzie ten Abit na którego mnie namawiali. A ram pewno A-Data.

Z procem różnie to wygląda, zależy co będzie jak dotrze do nas obniżka :rolleyes:

Edit:

Wylookałem w Agito Abita za 244. Warto tam?

OT: (przeoczyłem go wcześniej.. :rolleyes: )

OT: Skąd się wziął twój nick Juzefie ?

A, był sobie kiedyś taki CD-Action, na jego płytkach taki dodatek jak ActionMag, a w nim pisał texty kolo o ksywie "Archwimilimiłopotopoczerpaczkiwiczanin". Bohaterem czasem bywał tam Juzef. NIe pamiętam już dlaczego, ale tak się jakoś ksywa przyjęła. :lol2: Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a wg. obniżki miało być ~210zł.

 

 

Z procem różnie to wygląda, zależy co będzie jak dotrze do nas obniżka :rolleyes:

To nie jest realna cena za box X2 3600+ w najbliższym czasie, może 250 za tydzień-dwa jeśli popyt nie przekroczy podaży.

Obniżka to już dotarła (może nie w 100% ) ceny spadały na długo przed oficjalną obniżką.

Podobnie jest z C2D E4300 niby nie było oficjalnej obniżki ale ceny spadły bardzo znacznie bo od lutego prawie 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, te 210 było podane w jakimś newsie... wg. tego samego 4k+ powinien był zejść do ~300zł. A tymczasem u nas ciut poleciało już przed świętami, ale to nie to czego bym oczekiwał:P 3600 za 275 i to 90nm. 65 jak zwykle ni śladu.

EDIT: Achtung! Coś leci... cena 4k+ drgnęła o 4 dychy w dół... dobrze...

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bylo przeliczone z zielonych $ :P a w USA zawsze elektronika jest tania :]

73*2,85 = 210 (jeśli liczyć cenę kupna $ po 2,88 i nowa cena za CPU ze strony AMD 73$)

Gdzie VAT ?

Z VAT wychodzi 210 zł*1,22=256,2 zł.

Przy popycie większym niż dostawy producenta i tak będzie drożej.

 

300 zł to cena netto za x2 4000+ 65 nm przy takim wyliczeniu czyli z VAT około 366 zł.

Dużo taniej nie będzie do następnych obniżek za BOX x2 4000+ 65 nm a BOX x2 3600+ raczej

zostanie wycofany z produkcji zamiast stanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli trza będzie wyasygnować ile należy...

A więc... zanosi się tak: AMD 3600+ BOX (65nm) Athlon 64 X2 AM2 za 265 na morele.net oraz Abit KN9 za 244 z agito.pl.

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wybacznie za chamski post jeden pod drugim, ale temat muszę odświeżyć. Pamięć radziliście A-Data, niestety tego co dobre widać nie ma w pobliskich sklepach, więc:

a) Co ew. zamiast A-Daty o podobnych parametrach?

b) Jeśli gdzieś latać za A-Datą, to jaka częstotliwość powinna być do Athlona X2 3600+/4000+ oraz Abita KN9? 667 czy 800mHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...