Skocz do zawartości
13alf13

Grafa Pod Agp - Dylemat...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie pewnie jedno z wielu, ale cóż spróbuję...

 

Mam takową konfigurację:

 

Sempron 3000 kręcony na 2.5ghz

1 Gb pamięci coś na 420 Mhz

płyta gigabayta k8ns coś tam

i grafa asus 6800le modowany na 16/6 i puszczony na 350/750.

zasiłka 450 becuaiet czy jakoś tak... nowa bo 360 poszła z dymem... :D

 

Pytanie <_< .

Chciałbym zmienić kartę na coś ze wsparciem sprzętowym h264 czyli PureVideo lub AVIVO.

Wybór padł na GF7600GT lub x1950pro. Czy 7600 w porównaniu z tym co mam to nie będzie "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Dodam, że w 3dMarku 2005 mam ok 4100-4200. Wiem że w testach obie karty są szybsze od mojej ale jak w rzeczywistości???

Drugie pytanie, to czy x1950 nie będzie za mocny do mojego procka, czy CPU nie będzie zbytnio ograniczać możliwości GPU.

Osobiście skłaniam się w stronę http://www.gecube.com/products-detail.php?...p;prod_id=63640 do zdobycia w Wa-wie za 650zł.

 

Na koniec pytanie czy ktoś maił doświadczenie z obsługą h264 przez obie technologie? Jak się to sprawdza w naturze. Ja zaobserwowałem tylko, że na x1600pro i sempronie 2800 i 512 ramu bez kręcenia czegokolwiek film w 1080p chodzi prawie płynnie kiedy u mnie tnie niemiłosiernie...

 

A, i narazie nie zamierzam zmieniać konfigu, bo to w moim przypadku wymiana całości. W ciągu 6 miesięcy w rachubę wchodzi wymiana płyty głównej i procka ale wszystko na AGP i DDR(1).

 

Dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij do topicu o gotowych zestawach - przyglądnij się cenom procesorów dwurdzeniowych pod AM2, (i planowanym obniżką X2), porównaj ceny kart AGP i PCI-e oraz ceny DDR i DDR2. Zobaczysz że nie opłaca się ładować kase w AGP, DDR1 itp. bo za podobną (lub niewiele większą) kase kupisz coś nowego, wydajniejszego i z możliwościami rozbudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba milionowy post z serii grafa na agp.

 

Nie opłaca się ładować takiej kasy w agp ! Co innego gdybyś chciał kupić ati 9550 za 150 zł, ale kupować grafe za 650zł na agp to wg mnie totalny bezsens.

 

Sprzedaj to co masz i kup coś na am2.

Patrząc na allegro : za płytę z prockiem dostaniesz ok 250 zł, za 1GB ramu ok 250, za grafe może z 300. Dodajesz te 650 i masz około 1450zł!!! A to już zmienia postać rzeczy.

Bo bierzesz np abit kn9 za 250zł, x2 4200 za 360zł, 2gb goodram 667 za 375zł = ok 985 zł.

Zostaje Ci ok 500 zł na grafe, a weźmiesz np fajnego palita 7600gt za 385 zł.

Wychodzisz na plus.

Ceny podaję z apollo.pl, bo sam tam zawsze kupuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchanie się teraz w AGP jest najbardziej bezsensowną rzeczą jaka może człowiekowi, planującemu zrobić upgrade kompa, przyjść od głowy <_<

Sprzedaj to co masz i kup coś pod AM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu czepiacie sie gościa który chce wymienić tylko grafe a nie całego kompa / a wasze konfiguracje mówią same za siebie / zobaczcie moją skrzynie i czy ja też musze wszystko sprzedać i przejść na AM2 lub C2D / co do h246 nic nie próbowałem w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...