Skocz do zawartości
Silverpoint

Recka Compal Hel80 - Komp Do Gier Za <4k Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę przestać się kłócić bo za chwil kilka oboje wylecicie z ZPP na 7 dni. Bez komentowania i kłócenia. Temat jest o Compal więc inne tematy nie związane z tym, proszę przenieść do innych działów lub pogadać sobie na PW.

 

Na prawdę nie żartuje....

 

Nowe Compale faktycznie są bardzo dobre i w stosunkowo niskich cenach. Inne marki to wydatek właśnie za marketing, biura, ludzi i kolejne projekty nowości. Platformy pod Santa Rose z grafiką 8600 i matrycą 1680x1050 wyniosły mnie grubo poniżej przeciętnej jaka jest w tego typu produktach u Dell-a, HP (produkt dopiero wchodzi za miesiąc) czy Asus (jeszcze nie w sprzedaży) więc proszę nie mówić mi, że te laptopy są złe, psują się pieruńsko szybko lub mają słabe configi bo moim zdaniem grubo się mylicie. Każdy ma wybór więc nie musi kupować tego typu sprzętu, może iść do sprawdzonego producenta i kupić co potrzebuje. Wolna droga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

przyznaje ze sie troche zdziwilem bo sprawdzilem kilka sklepow i mi takie ceny wyzucalo, myslalem ze to jest model z wysokogatunkowych stopow.

Jak by nie bylo to laptop z 512mb ramu, cpu 1,8 to nie jest gaming laptop heheheheh i jeszcze ten dysk 80gb - jak mozna porownywac to do tego compala to nie wiem. Oczywiscie mozna sprzedac te wszystki zeczy i pozamienac na jakies sensowne ale cena sie zmini rowniez a z cpu bedzie najwiekszy problem. Cena urosnie i to sporo.

 

Czy jestem zauroczony compalem? Jestem chyba, bo mi odpowiada jakosc wykonczenia tego laptopa i jego parametry za taka cene. Zdecydowanie kladzie na lopatki toshibe, hp czy nawet Acera, wiec co w tym dziwnego.

 

Mam nadzieje ze nowy kompal na gf8xxx bedzie zestawiany z bardziej sensowniejszymi matrycami niz 1680x1050 bo bal bym sie uruchomic jakia kolwiek gre w natywnej rozdzielczosci...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki wpiszcie w allegro "HEL80" (bez spacji)

za 3840 PLN można już mieć notka z T7200, 2GB ramu, 160 GB dysk, Wifi i BT

wydaje mi się że po prostu WYMIATA !! :)

 

a słyszałem coś że 22 lipca Intel ma schodzić z cen C2D -- prawda to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Zastanawiałem się co może być przyczyną tak obniżonego taktowania GeForce'a. W pierwszej kolejności pomyślałem o temperaturze,

ale ta przy podkręconych ustawieniach różniła się o 1 stopień względem oryginalnych. Chłodzenie Compala radziło sobie bez problemu z chłodzeniem podkręconej karty graficznej. Popytałem znajomych w serwisach komputerowych i uzyskałem opinię, iż w tych kadłubach mogą być montowane GeForce'y "gorszej kategorii" od tych montowanych normalnie i stąd dla bezpieczeństwa ograniczone zegary. Czy jest to prawdą? Nie mam pojęcia ale jakoś nie chce mi się wierzyć.

 

Zachęcony początkowymi sukcesami ze zwiększeniem wydajności GeForce go 7600 spróbowałem dalej zwiększać zegary aż do wyraźnego skoku temperatury bądź pojawiania się artefaktów w benchmarkach. Niestety - przyśpieszenie pamięci z 443 mhz do równych 450 Mhz zakończyło się gigantycznymi błędami generowanej grafiki i zawieszeniem programu. Temperatura rdzenia nie miała wpływu na to zjawisko, gdyż oscylowała między 54 - 62 stopnie. Przyśpieszenie GPU dało się tylko jeszcze do 413 mhz. Potem gwałtowny Blue Screen Of Death podczas pracy systemu.

No niezly kanal. Mialem/mam caly czas dobre mniemanie o Compalu ale czytam coraz wiecej ze sa problemy z grafikami.

Dziwne bo gForce7600Go ma na GPU 450mhz stockowo, ja na swoim jade od kilku dni na 530 i chodzi stabilnie jak skala.

Ja kupilem laptopa stricte do grania i ~400mhz na GPU to dla mnie skandalicznie malo.

R6Vegas na 530gpu/450mem juz tnie, zreszta wiele gier podobnie.

 

Pisalem wczesniej ze nie kupil bym juz Toshiby. Ale teraz tak calkiem szczerze wam powiem ze ~1500zl wiecej to nie sa pieniadze w bloto, i pomijam tutaj kwestie producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy do tego kadłubka trzeba kupowac procka box czy wystarczy oem ?? czyli poprostu czy potrzebne jest dokupienie chlodzenia czy nie ??

Edytowane przez jedyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy do tego kadłubka trzeba kupowac procka box czy wystarczy oem ?? czyli poprostu czy potrzebne jest dokupienie chlodzenia czy nie ??

Chlodzenie jest juz w laptopie, Ty wkladasz samego procka, to chyba oczywiste jesli chodzi o laptopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ja sie juz zdecydowalem na FL90. Niesteyt zaden producent nie moze nawet podskoczyc do pasa z tymi biednymi konfigami compalowi (na szczescie 8600GT sie w miere kreci w compalu bo 7600 to zenada)

 

Czekam tylko az wypuszcza bios obslugujacy 4gb ramu (slicznie sie zbiegnie z Crysis) i procki 2,2ghz sie zrobia dostepne tam skad biore (2,4 juz poza moim zasiegiem). Jak dostane w swoje lapska to dam recke.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z posiadaczy HEL80 poda jaki "clock generator" jest w tym kadlubku?

 

BTW: Wyszedl nowy bios do hel80 wersja 121B do pobrania stad lub z zalacznika. W stosunku do poprzedniej wersji 119B wydaje sie ze znacznie cichsze jest chlodzenie. Wlacza sie czesciej ale na mniejsze obroty.

HEL80_81_BIOS_V121B.ZIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerka internetowa ma rozdzielczość 1,3MPix co do prowadzenia telerozmów wystarcza aż nadto. Obraz przez nią filmowany jest...

Mam zapytanie odnosnie w/w wypowiedzi.

Mianowicie mimo usilnych prób i kombinacji nie udało mi się jej przestawic na 1.3 MPix. Robi zdjecia/kreci filmy na rozdzielczosci 640 x 480 co daje marne 0,3 MPix. Wie ktos jak przestawić ta kamerkę?

 

Co prawda jak się kliknie PPM na ikonke kamery to sie pojawia menu z opcjami Disable camera / Camera settings.. / Take picture / Zoom... / Exit ale aktywne jest tylko pierwsze i ostanie.

 

 

We znaki daje się też brak jakiegokolwiek oprogramowania do krecenia/robienia zdjeć... Możecie polecic jakieś najlepiej OpenSource/Freewara lub komercyjne tak do 30 USD/licencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie domyslnie kamera jest ustawiona na 0.3Mpix ale mozna robic zdjecia i filmy w rozdzialce 1.3Mpix.

 

Ja uzywam do robienia zdjec IrfanView. W menu file sa opcje ja na fotce. Wybor ostatniej Copy shop otwiera okineko gdzie mozna zmienac rozdzoelczosc kamerki... dokladnie nie pamietam gsdzie to bylo ale jest... jak nie zapomne to na jutro uzupelnie opis.

 

Co do filmow to nie probowalem ale jesli ta kamerka dziala tak samo jak VIVO w karcie GFX to mozna uzyc darmowego VirtualDub lub np. nero vision. W virtual dub jest w menu file opcja Capture AVI

post-21489-1184918585_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, juz się z kamerką dogadałem :)

Po prostu poszukalem sterów do kilku modeli kamerek 1,3 MPix i po kolei instalowałem i sprawdzałem czy podejdą :)

Robota delikatnie łopatologiczna ale co zrobić...

 

Te: http://www.sonix.com.tw/sonix/product.do?p=sn9c201 podeszły bez problemu (ten sam układ ptrzetwornika CMOS)

 

A ponadto posiadaja oprogramowanie do zgrywania filmów.

Uruchamiasz AMCap (START>Programy>USB2.0 PC Camera (SN9C201&202)>AMCap) i w Options>Video Capture Pin... masz sterowanie rozdzielczością i framerate a w Options>Video Capture Filter... masz efekty, zoom i ramki do wideo.

Potem nawet jak zamkniesz program to ustawienia są zapamietywane i w innych programach jak np Skype masz obraz taki jak ustawiony w AMCap.

 

Niemniej menu pod PPM na ikonce w tray'u dalej jest nieaktywne, i jest taki minus że opcji Disabled też nie ma, co może przeszkadzać trochę jak ktoś dużo używa kamerki, bo żeby ją wyłaczyć trzeba wchodzić do menadzera urządzeń

 

Poprawka do skreślonego: menu pod PPM działa tylko wtedy gdy jakis inny program aktualnie pobiera obraz z kamery, może to nawet byś AMCap.

No to myślę ze watek z kamerka mozna chwilowo zakończyć :), chyba że ktoś ma jeszce jakieś ciekawe pomysły/spostrzeżenia

 

Mam nadzieję że się to komuś przyda.

PS Ja instalowałem te najnowsze sterowniki w wersji 5.7.23.000 i wykryło mi ją jako USB2.0 PC Camera (SN9C201)

 

@Jimmy007 Nero Vision się sypie...

Edytowane przez TheVirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tutaj zeby nowego tematu nie zakladac. Co waszym zdaniem lepiej prezentuje sie w kwesti matrycy asus s96j czy wlasnie ten compal hel80? Bo z tego co sie doczytalem to lekka przewaga w tych kadłubkach jesli chodzi o karte graficzna jest po stronie mr x1600, gdyz ma mniej obnizone zegary no i sterowniki omegi robia ponoc swoje, ale tez prosil bym kogos dobrze zorientowanego o wypowiedzenie sie na ten temat. Ogolnie interesuje mnie wlasnie porownanie compala i tego asmobile pod wzgledem matryc i kart graficznych bo nie moge sie zdecydowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo gForce7600Go ma na GPU 450mhz stockowo, ja na swoim jade od kilku dni na 530 i chodzi stabilnie jak skala.

Mógłbys rzucić jakiś przepis na przetaktowanie tej grafiki?

Ja jestem w tych sprawach prawie całkowity nemo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Mógłbys rzucić jakiś przepis na przetaktowanie tej grafiki?

Ja jestem w tych sprawach prawie całkowity nemo...

nTUNE do pobrania z nvidia.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do podkrecania grafy bez stosowanie dodatkowego softu polecam patch do standardowych sterow zrobiony kiedys przez Coolbits. u mnie dziala ten krotszy plik. Uaktywnia on dodatkowa zakladke we wlasciowsciach sterownikow - overclocking. Moze nie da sie podkrecic tak mocno jak dodatkowym softem ale na poczatek starczy.

Dziala z kazdymi sterami od nVidii. nie tylko na Compalu.

 

 

dodaje dwie wersje patcha. u mnie wystarczyla ta krotsza (4041). Sa to pliki rejestru. sciagamy na kompa i "uruchamiamy" zapyta sie nas czy wprowadzic dane do rejestru. klikamy OK. nie trzeba restartowac kompa.

 

 

Zgrywalem VirtualDubem i dziala mi. Zgralem okolo 30 sekund swojej gęby :P

detonator4041coolbit.zip

coolbits_forceware.zip

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

zalezy ile podciagniesz. Jak nieduzo, np. jakies 20-80Mhz to nieduzo.

Jak z 350 wjedziesz na 550 to ci beret urwie takie przyspieszenie grafa lapie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop Magazine opublikowal swoj ranking najgorszych i najlepszych laptopow pod wzgledem designu. Hel80 jest na zaszczytnym 5 miejscu :]...najbrzydszych ;) http://laptopmag.com/Features/Best-and-Wor...Era.htm?Page=10

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop Magazine opublikowal swoj ranking najgorszych i najlepszych laptopow pod wzgledem designu. Hel80 jest na zaszczytnym 5 miejscu :]...najbrzydszych ;) http://laptopmag.com/Features/Best-and-Wor...Era.htm?Page=10

A wiesz co ja myslę? Z tych 5 "najlepszych" to mi się zaden nie podoba, zwłaszcza miejsca 1, 2 i 4 :P

W recenzji lapka piszą ze

NoteMagix L80 look as though it were manufactured about 30 years ago

Old school rules :)

 

 

Zazdrość... Strzaszna rzecz! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

...w moim prywatnym rankingu ktory jest tak samo wazny jak i ten laptopamaq, nowe Asusy sa nie do pobicia, tylko giercom je kasuje...

 

edit.

Kazdy ma inne zapatrywania, wg. mnie jest MASA lapow gorzej wykonanych i brzydszych niz HEL80

 

edit2.

Chociaz nie, jednak giercom ladniejszy.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie o gustach sie nie dyskutuje ("ale tak mowi ci ktorzy nie maja gustu" jak kiedys uslyszalem ;) ) ale przez rece przelacialo mi hmmm kilkadziesiat laptopow i jak siegam pamiecia to nic brzydszego niz Hel80 nie moge znalesc. Nawet pancerne lapki od Getaca mialy jakis urok w sobie. Oczywiscie niech nikt sie nie czuje urazony, link wkleilem na zasadzie zartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do uzytkowników: czy wy tez zauwazyliście straszne grzanie się miejsca na lewo od touchpadu (niejako zaraz nad złączem PCMCIA), czy to tylko u mnie jest tak dziwnie?

W zimie oczywiście bedzie jak znalazł :) ale teraz to reki czasami nie moge połozyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie czy w tym hel80 nigdzie sie nie przykreca napedu dvd-r/rw do obudowy? tzn jest tylko na wcisk czy poprostu czegos nie zauwazylem ?

Czasami jak się czegoś nie wie to warto odwiedzić stronę producenta.

W załączniku masz instrukcję "rozbierania" HEL'a na części prawie ze pierwsze. Instrukcja jest taka sama jak na stronie Compala z tym że ją przerobilem na PDF bo orginal zajmuje ponad 70 MB.

 

Tam masz dokładnie opisane (str 9) że naped optyczny jest przykręcany na 2-ch śrubkach...

HEL80_Disassembly_Guide___Intel.pdf

Edytowane przez TheVirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z kamera instalowalem pelno sterow do niej i ciagle to samo, ze nie widac za duzo w kamerze, raczej szara plama a tam gdzie jest duzo swiatla dziennego widac juz biala plame

mial moze ktos taki problem albo wie jak to rozwiazac??

pozdrawiam

Edytowane przez jedyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z kamera instalowalem pelno sterow do niej i ciagle to samo, ze nie widac za duzo w kamerze, raczej szara plama a tam gdzie jest duzo swiatla dziennego widac juz biala plame

mial moze ktos taki problem albo wie jak to rozwiazac??

pozdrawiam

Albo waliety przetwornik CMOS albo stery nie do tego przetwornika...

próbowałeś tych sterów: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2692670?

 

A co do rozwiazań to jak to pierwsze to serwis/reklamacja a jak to drugie to te stery są na pewno ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc

zadzialaly standardowe stery ale powiem ze obraz nie jest jaksi nejlepszy i gdzie niegdzie poajwiaja sie takie zielone badz czerowen plamy na obrazie tez tak macie badz mieliscie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zakupiłem lapka Compala hel80 wszystko chodzi ładnie ale jak włączam jakieolwiek gierki, co jakiś czas komputer sie zacina na ulamek sekundy po czym znowu wszystko działa i tak co kilka lub kilkanascie sekund(HL2 CSS FarCry), nie mam bladego pojecia czym to moze byc spowodowane. wyglada to tak jakby komputer próbował wczytac jakiś plik/dzwiek czy tez zapisac, dzwiek grafika zatrzymuje sie na momeent.grafa cały czas osiaga 90-100fps bez najmniejszego problemu. miał ktos może podobny problem? moze jakieś porady pozdr.[winxp SP2 Nvidia 7600 GO intelC2 1,66 1Gb RAM]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zakupiłem lapka Compala hel80 wszystko chodzi ładnie ale jak włączam jakieolwiek gierki, co jakiś czas komputer sie zacina na ulamek sekundy po czym znowu wszystko działa i tak co kilka lub kilkanascie sekund(HL2 CSS FarCry), nie mam bladego pojecia czym to moze byc spowodowane. wyglada to tak jakby komputer próbował wczytac jakiś plik/dzwiek czy tez zapisac, dzwiek grafika zatrzymuje sie na momeent.grafa cały czas osiaga 90-100fps bez najmniejszego problemu. miał ktos może podobny problem? moze jakieś porady pozdr.[winxp SP2 Nvidia 7600 GO intelC2 1,66 1Gb RAM]

Ja miałem tak na początku, tylko na fimach... zawias 3-5 sekund, kontrolka dysku sie swieci, jak akurat był jakis dzwięk to sie zapętlał... ( typowe objawy zatkania bufora I/O dysku) to zrobiłem pełne skanowanie chdsk'iem + pełna defragmentacja wszystkich partycji i teraz jest OK, ale to moze byc też coś z plikiem wymiany...

 

PKM na mój Komputer, Zaawansowane, Wydajność>Ustawienia, Zaawansowane, Pamięć Wirtualna>zmień i ustaw najpierw zeby nie było (ststem zwolni miejsce)

Potem chkdsk'iem przeskanuj c: z opcją /F

a potem ustaw plik wymiany na Rozmiar kontrolowany przez system, albo sam mu przydziel jakąś wartość.

 

powinno pomóc ale daj znać jak ci poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...