Skocz do zawartości
Pudi

Thermaltake Mozart Tx + Fc Albo Chiller W Srodku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odkad zaczalem bawic sie w WC (czyli od dnia zarejestrowania sie na tym forum juz 5lat huh) ladowalem wszystko do dziwnych obudow, moj ostatni projekt w chiefteku dragon tower (maly nie jest), 3 bloki z mcs eheim 1060 weze eheima plus Black Ice pro2, (Athlon MP 2,7GHz Nf7, plus 6800GT) projekt zakonczony w pazdzierniku 2004 wszystko schowane w budzie taki niewinny sleeper ;] i od tej pory chodzi bez problemow, nic absolutnie nic nie robilem przez ostatnie 2,5 roku komputer chodzi 24/7 300 dni w roku, sam jestem pod wrazeniem :wink: Ale teraz pora na upgrade na jakies C2D i 8800 wiec przyszedl czas na nowa bude, a ze zawsze lubilem obudowy w stylu cube a zona zdecydowala ze nowy komp bedzie stal w salonie a nie w sypialni (lol :mur: ) musi ladnie wygladac i ze jej ten Mozart tez sie podoba, tylko ze ja chcialem zeby ktos z was zmajstrowal mi FC w osobnym pudle a reszta WC byla by w budzie, no ale jesli komp ma stac w salonie to druga buda odpada ;[ wiec teraz takie pytanie do osob obeznanych w temacie, przeczytalem pare tematow i te niektore zestawy sa naprawde malutkie i czy nie dalo by sie upchnac tego gdzies tam w srodku np tam gdzie sa zatki 5.25 plus cala prawa strona, albo jak nie Fc to moze jakis Chiller do chlodzenia calego WC (chiller zajmuje mniej miejsca?) czy daloby sie to zrobic, buda ma nawet dobre chlodzenie mozna wcisnac 10 wentyli 120mm, a jak nie to moze dobudowac cos od dolu taki segment w tych samych rozmiarach jak obudowa i tam umiescic wszystko no sam nie wiem, do tego nie mam pojecia czy uzywanie FC przez 300 dni w roku 24/7 to dobry pomysl ile one teoretycznie moga bezawaryjnie pracowac ? ;] nie zalezy mi na super temperaturach, bardziej na ciszy i wygladzie, no i oczywiscie czy bylby ktos kto podjal by sie tego po dostarczeniu mu obudowy ;] Sorki za zagmatwany temat ;]

 

PS Wymiary budy to 36x33x72 i kilka fotek dla rozeznania.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem ta bude kiedys w 4maxie w katowicach. jest przeogromna :)... na pewno zmiescisz i fc i chillera bez problemu. jak mozna w zwyklym towerze:

 

http://img299.imageshack.us/img299/8507/dscf0157dv0.jpg

 

to u Ciebie tym bardziej.

 

uderz do Piotresa, Maniakalnego albo Luke'a badz ktoregokolwiek z budujacych te uklady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co jak nie zalezy Ci na zimnie, tylko ciszy i bezproblemowosci?

:lol2:

No bo widzisz lata mijaja czlowiek sie starzeje, wyrasta z roznych rzeczy, dochodza inne np rodzina, ale pewne rzeczy pozostaja, i to jest wlasnie to, planuje sobie wszystko, przygotowania testy, budowa, zajmuje mi to okolo miesiaca, potem wszystko zamykam i stoi sobie przez 2 lata, ale ten miesiac daje mi tyle przyjamnosci ze to m i w zupelnosci wystarcza :-P Z chlodzeniem wodnym osiagnalem juz wszystko co chcialem, to teraz czas sprobowac czegos innego czemu nie :D Just for pure fun :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie miodzio obudowa do FC, zadnych problemow nie bedzie, ja to potrafilem w zwykla obudowe komputerowa wsadzic FC, a nie mowiac o takiej przestrzeni jak u Ciebie, poprostu az sie prosi aby gore zagospodarowac ;)

 

Normalnie miodzio obudowa do FC, zadnych problemow nie bedzie, ja to potrafilem w zwykla obudowe komputerowa wsadzic FC, a nie mowiac o takiej przestrzeni jak u Ciebie, poprostu az sie prosi aby gore zagospodarowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chillerek na malym, cichym kompresorku, tak zeby kilka blokow utrzymal pod obciazeniem i woda miala te 15-20 stopni - tak bym to widzial.

Nie glupie.

 

Temp lepsze znacznie niz ac wydajnym, czy dobrym wc, a skraplac by sie nie skraplalo w sumie.

 

Wsio w jednym.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie glupie.

 

Temp lepsze znacznie niz ac wydajnym, czy dobrym wc, a skraplac by sie nie skraplalo w sumie.

 

Wsio w jednym.

 

;)

Piękna sprawa, ale czy ktos to już sprawdzał ? ;]

Strojąc układ pod load no loadzie bedzie woda w temp otoczenia, a co jeśli temp otoczenia spadnie a komp będzie kilka godzin chodził prawie bezczynnie (np download w nocy) ?

Wtedy juz moze sie coś wytrącić na przewodach ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...