Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym poradzil uzywac dwoch sp2004 a nie orthosa

u mnie ortek sie ciagle krzaczy losowo.. raz po paru sekundach a raz idzie po 4h i nic;/

sp2004 poki co rzetelnie oddaje stabilnosc proca:)

Albo Orthos jest bardziej wymagający od 2xSP. Jeśli na niekręconym procku Ci się nie wywala, a na kręconym tak, to cóż, po prostu proc nie jest stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poradzil uzywac dwoch sp2004 a nie orthosa

u mnie ortek sie ciagle krzaczy losowo.. raz po paru sekundach a raz idzie po 4h i nic;/

sp2004 poki co rzetelnie oddaje stabilnosc proca:)

Pytanie czy w sp2004 ustawiasz dobrze koligacje. Bo jak nie to nic dziwnego, że jest mniej wymagające od orthosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie moge juz cos powiedziec o plytce ktora posiadam kilka dni, takie male podsumowanie po kliku dniach uzytkowania...

 

 

1. Sloty Ramek, bardzo slabej jakosci, to czuc pod palcami, trzeba uwazac i patrzec na zatrzaski czy sa rowno, aby miec pewnosc, ze pamiatki weszly.... (na poprzedniej plycie Gigabyte sloty byly 2 klasy przynajmniej lepsze)

 

 

2. Mysz A4Tech SWOP-80 podpieta przez USB wiesza sie w dowolnym momencie, czasem potrafi dzialac 5h, a czasem po wejsciu do windows sie zawiesza w ciagu kilku minut. Nie pomaga jej odlaczenie i podlaczenie (nie zaswieca sie) tylko restart. Podlaczenie do PS2 przez przejsciowke chyba eliminuje problem. Inne urzadzenia(USB klawiatura) dzialaja bez problemow...

 

 

3. Fatalnie zamocowane chlodzenie chipsetu, trzeba uwazac, naciskajac jedna strone radiatora odkleja sie od chipu, za malo podporek, powinno to byc o wiele solidniej zrobione.

 

 

4. Opcja SmartFan nie dziala przy OC niestety, a szkoda bo kto moze zniesc uzytkowanie boxa na max obrotach... Ntune dziala ale to taki kombajn, ze niezbyt ma sie ochote jego uruchamiania...

 

 

5. Brak w BIOS opcji wylaczania kompa w przypadku przegrzania CPU, pomiar temp tylko CPU, nie dzialajaca regulacja obrotow pozostalych dwoch wentylatorow ktore w BIOS da sie regulowac ale to nie przenosi sie na dzialanie...

 

 

 

 

Plyta widac, ze jest taka no budzetowa mocno, jednak do plusow napewno zalicze rozlozenie elementow zwlaszcza odleglosc miedzy PCI i PCI-EX, niektorzy producenci ustawiaja to gniazdo zaraz blokujac dostep do jednego PCI gdy zamontujemy karte... Fajne kabelki dolaczane w zestawie... No i poza wymienionymi wyzej klopotami pracuje calkiem stabilnie w obciazeniu...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak cos mi sie obilo o uszy, ze NForce 650i Ultra bedzie obslugiwac Penryny 45nm. Czy mam rozumiec, ze nasza EVGA bedzie smigac z tym prockiem ?

Ze strony EVGA:

 

EVGA 650i Ultra- the Price/Performance Leader!:

 

Upcoming Intel 45NM CPU Support

 

 

Full bandwidth x16 PCI Express slot

 

 

DDR2 800MHz+ Support

 

 

1333MHz+ FSB Support and Beyond

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc i PLYTA musza miec taka opcje.. ;/

no wlasnie straszna lipa z tym VT ze e2xxx tego nie maja

amd goopi sempron smigal bez problemu a intel sobie wymyslil "TECHNOLOGIE" i teraz nie moge virtuala x64 odpalic ;///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc i PLYTA musza miec taka opcje.. ;/

no wlasnie straszna lipa z tym VT ze e2xxx tego nie maja

amd goopi sempron smigal bez problemu a intel sobie wymyslil "TECHNOLOGIE" i teraz nie moge virtuala x64 odpalic ;///

Płyta wspiera procesory z VT i działa to :). Do włączenia jest taka opcja w biosie i widać efekty.

Niestety na E2xxx/E4xxx VT nie ma.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komus dziala regulacja obrotami wentylatorow w SpeedFan?

(bez uruchomionego w tle nvtune)

 

 

Udaje mi sie dobrze sterowac wentylatorem CPU, ale niestety regulacja wentylatorami nforce fan i chsis fan dziala bardzo zle, w bardzo niewielkim sropniu obroty zmieniaja sie. Podlaczylem miernik pod wejscie i na max obrotow mam 12V na min (5% w speedfan) mam 11.20V...

 

 

Jak jest u Was?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy plyta wytrzyma 1.4v na NB. Pytam poniewaz po dolozeniu ramu, plyta zaczela sie wieszac gdzie popadnie podejzewam ze zwiekszenie przepustowosci przez tryb DUAL jest przyczyna. Po zwiekszeniu napiecia na 1.4 wszytko hula, tylko nie wiem czy to bezpieczne napiecie

Edytowane przez Sisay1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy plyta wytrzyma 1.4v na NB. Pytam poniewaz po dolozeniu ramu, plyta zaczela sie wieszac gdzie popadnie podejzewam ze zwiekszenie przepustowosci przez tryb DUAL jest przyczyna. Po zwiekszeniu napiecia na 1.4 wszytko hula, tylko nie wiem czy to bezpieczne napiecie

U mnie chodziła przez jakiś czas z 1.4V ale z nawiewem (bez nawiewu przegrzewał się mostek, ale nawet wtedy nic się nie działo złego - po prostu komp się wieszał). Ostatecznie okazało się, że 1.4V w niczym mi nie pomogło i obecnie mam 1.3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po 20 stronach tekstu jednak zdecydowałem sie na zakup i teraz mam problemy:

 

1. Strasznie grzeje mi sie karta graficzna. Mam 8600 GT MSI z pasywnym chłodzeniem i temperatura gpu w nvidia monitor mam 55stopni idle !! Ta sama karta przełożona do starej asrock dual939sata2 ma 38 stopni w idle - czyżby walnieta płyta?? Aha i w nvidia monitor wyświetla mi szybkosc szyny pciexpress 2500Mhz - czy to normalne?

 

2. Problem z pamieciami - mam geile ultra low PC6400 2x 1gb z timingami niby 4-4-4-12 i za cholere nie moge ustawic na 1T , nawet przy 2,1v ciagle blue screen lub zwis - znowu pytanie pamieci czy plyta? Przy 2t smiga.

 

Prosze o odpowiedz czy to plyta czy jednak ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po 20 stronach tekstu o tej płycie jednak zdecydowałem sie na zakup i teraz mam problemy:

 

1. Strasznie grzeje mi sie karta graficzna. Mam 8600 GT MSI z pasywnym chłodzeniem i temperatura gpu w nvidia monitor mam 55stopni idle !! Ta sama karta przełożona do starej asrock dual939sata2 ma 38 stopni w idle - czyżby walnieta płyta?? Aha i w nvidia monitor wyświetla mi szybkosc szyny pciexpress 2500Mhz - czy to normalne?

 

2. Problem z pamieciami - mam geile ultra low PC6400 2x 1gb z timingami niby 4-4-4-12 i za cholere nie moge ustawic na 1T , nawet przy 2,1v ciagle blue screen lub zwis - znowu pytanie pamieci czy plyta? Przy 2t smiga. Procek E2180.

 

Prosze uprzejmie o info - czy to plyta czy jednak jakies moje ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To normalne. Poprostu w twojej mobo coś się grzeje albo jest wysoka temperatura otoczenia. Pasywna karta graficzna wymaga dobrego i przemyślanego przepływu powietrza w obudowie. A te pokazywanie PCI-Express 2500 MHz jest niemożliwe, bo karta by ci się spaliła/nieuruchomiła już na 200MHz (standard 100)

 

2. Pamięci są dedykowane do pracy w 4-4-4-12 w 2T. Nie wszystkie kostki lubią ten timing 1T i muszą być wtedy mocno woltowane. A tak naprawdę pod 775 1T niewiele daje, warto pobawić się w obniżanie timingów alpha (jak coś to służę pomocą na GG) i możesz także obniżyć tRAS na 4

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To normalne. Poprostu w twojej mobo coś się grzeje albo jest wysoka temperatura otoczenia. Pasywna karta graficzna wymaga dobrego i przemyślanego przepływu powietrza w obudowie. A te pokazywanie PCI-Express 2500 MHz jest niemożliwe, bo karta by ci się spaliła/nieuruchomiła już na 200MHz (standard 100)

 

2. Pamięci są dedykowane do pracy w 4-4-4-12 w 2T. Nie wszystkie kostki lubią ten timing 1T i muszą być wtedy mocno woltowane. A tak naprawdę pod 775 1T niewiele daje, warto pobawić się w obniżanie timingów alpha (jak coś to służę pomocą na GG) i możesz także obniżyć tRAS na 4

 

BTW. Zły dział

To, że szyna PCI-Express ma 2500MHz to oznacza, że wszystko jest ok - nie wiem jak to jest podawane, możliwe, że jest jakiś mnożnik ,byle masz w BIOSIE 100MHz. Co do 1T - moim zdaniem warto. Memki przy ustawieniach 733MHz 4,4,4,11 1T zjadają na śniadanie 910MHz 5,4,4,12 2T. Różnica to około 20 sekund w SPI 32m. W innych benchmarkach mniejsza, ale do zauważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damikor, Bart - dzieki za odpowiedz. Martwi mi jednak to ze jednak jest dość ciepło w budzie,. Dodam że heatsink od tej 8600 jest bardzo blosko czarnego heatsinku na plycie ( chyba mostek północny ) no i tenże mostek jest też gorący więc to też pewnie ma jakiś wpływ.

 

Czyli lepiej nie jechać z pamięciami w góre MhZ mimo dość dobrych fabrycznych timingów (4-4-4-12) tylko przejść na 1T i zjechąć w dół? Jak testować Który timing jest najważniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgf1: możesz opisać jak sterujesz obrotami wentylatora? Bo mam wrażenie jakby nie schodził z obrotów po wyłączeniu gry i ostygnięciu. Mam niskie temp proca bo nie kręcę a mam boxa więc może trochę zyskałbym na ciszy, bo z tego co słyszę to najgłośniejszy element w moim kompie.

Aha, jestem laikiem w tych sprawach bo dopiero nie dawno mam nowego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...