Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę od ponad miesiąca i jestem z niej zadowolony, moje spostrzeżenia:

-po zainstalowaniu windowsa z poprawkami nie wykrywało dźwiękówki, na szczęście miałem starego live'a i go włożyłem bo nie chciało mi się bawić z tym,

-czasami zatrzymuje się na ekranie botowania z płyty(zdarzyło się z 3-4 razy), u Was też tak jest?

-OC na razie nie robiłem bo wystarcza mi wydajność procka (e6750) ale myślę że jak będę chciał zrobić to nie będzie problemów.

 

Jak mi się przypomni jeszcze coś to napisze ale ogólnie płyta jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-czasami zatrzymuje się na ekranie botowania z płyty(zdarzyło się z 3-4 razy), u Was też tak jest?

Ja tak mialem. Trzeba bylo resetnac i pozniej juz wszystko smigalo super stabilnie. Teraz pomoglo mi zwiekszenie VTT Cpu z 1,2V na 1,3V i juz nie mam tego zwisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ellahtielCo do 1T i 2T+Mhz to robiłem mały teścik i winiki pokazałem w tym temacie. Musisz sprawdzić na ile najwięcej możesz mhz wyciągnąć na pamięciach a potem porównaj to z ustawieniem ramu na 1T. Trudno powiedzieć bo każde pamięci kręcą się inaczej :wink:

 

Co do 4rdzeniowców-to też procesory, jeżeli w liście kompatybilnych proców są umieszczone to znaczy że działają :wink: ...chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę powiedzcie mi jak to jest z tymi temperaturami...

 

W BIOS-ie pokazuje mi 40C, w SpeedFanie 34-36C, w nVidia Monitor 36C - wszystko w idle.

 

Martwi mnie natomiast temperatura rdzeni, gdyż Everest i Thermal Analysis Tool pokazują 44-48C.

 

W stresie temp podchodzi do 54C samego procka, a rdzenie do 58-60C

 

 

To w końcu jak to jest? Na którą temperaturę trzeba patrzeć? Samego procesora czy rdzeni, bo u mnie te dwa odczyty są różne. Pierwszy (procesor) w miare dobry, ale jak na same rdzenie spojrzeć to za dużo...

 

Chłodzenie mam AC Freezer 7 PRO, BIOS P01, ale nie chce go aktualizować dla samych temperatur. (a właściwie złych odczytów).

 

Czyli mam rozumieć, że te temp. są zawyżone i w rzeczywistości jest kilka stopni mniej i po wgraniu nowego biosu pokazuje już prawdziwe temp. o kilka stopni niższe?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie piszczenie wystepuje na BIOSach P02 i P03.

Jednak na nich regulacja jest znasznie wieksza wentylatorow....

 

 

 

Na BIOS P01 nie piszczy nic, ale napiecie wentyli reguluje sie w zakresie 11-12V. Kompletna porazka EVGA...

 

 

 

Czy BIOS P02 czy P03 cos poprawil Wam OC?

Zauwzylem, ze na P02 i P03 NB znacznie bardziej mi sie grzeje, najlepszy bios to P01.

 

 

@falcon1984

Ufaj temperatura CoreTemp 0.95, do temp ktore podaje Speedfan, dodaj 15C. Nie ma sie czym przejmowac moj w orthosie mial 70C :)

 

Jak pracuje Twoj proc? jakie V i OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@falcon1984

Ufaj temperatura CoreTemp 0.95, do temp ktore podaje Speedfan, dodaj 15C. Nie ma sie czym przejmowac moj w orthosie mial 70C :)

 

Jak pracuje Twoj proc? jakie V i OC?

Procka mam na 3GHz przy 1.34V

 

CoreTemp 0.95 resetuje mi kompa. No, ale chyba przesadziłeś z tymi 15C, że mam sobie dodać. Wydaje mi się, że należy raczej ufać odczytom z BIOSU - 40C i z nVidia monitor 36C. Nie uwierzę, że mam 50C w idle na AC Freezer 7 PRO. Nie ma mowy.

 

Tylko czym różni się temp. procesora od temperatur rdzeni procesora? I dlaczego te dwa odczyty są różne i to o jakieś 10-15C ?

Ile temp. spadają po wgraniu P03?

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem płytę EVGA nForce 650i ultra. Po zainstalowaniu systemu Windows XP Home, oraz sterowników do karty dźwiękowej, która znajduje się na płycie, nie ma dźwięku. Karta w BIOSie włączona, sterowniki zainstalowane poprawnie, niby wszystko gra, jednak dźwięku nie ma. Próbowałem sterow z płyty, sterow z Realteka i nic. Łatka Microsoftu do HD Audio zainstalowana i nic, głucho. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem płytę EVGA nForce 650i ultra. Po zainstalowaniu systemu Windows XP Home, oraz sterowników do karty dźwiękowej, która znajduje się na płycie, nie ma dźwięku. Karta w BIOSie włączona, sterowniki zainstalowane poprawnie, niby wszystko gra, jednak dźwięku nie ma. Próbowałem sterow z płyty, sterow z Realteka i nic. Łatka Microsoftu do HD Audio zainstalowana i nic, głucho. Jakieś pomysły?

Już to miało kilku ludzi...

 

Musisz zainstalować czystego Windowsa XP SP2 bez żadnych dodatkowych poprawek zintegrowanych do jakiegoś tam miesiąca.

 

Ewentualne poprawki wgraj do Windowsa dopiero po instalacji systemu i sterowników Audio, z Windows Update'a lub z Autopatchera

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, ze mam oryginalnego XPka home, jeszcze z SP1a... Zainstalowalem na niego SP2 i potem stery. I nic, klapa. Bardzo mi zalezy, zeby jakos dojsc do tego co jest, bo nie usmiecha mi sie odsylanie plyty na serwis...

Edytowane przez DeDark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Chciałbym dokupić sobie ramu, w chwili obecnej mam jedną kość 1GB Patriot 800Mhz CL 5 i zastanawiam się co dokupić:

 

- drugą taką samą kość

- wymienić dopłacając na dwie kości 2x 1GB Patriot 800Mhz CL 4

- czy dokupić jedną kość 1GB Patriot 800Mhz CL 4 i porównać jej osiągi z kością CL 5 i wtedy zadecydować, może to głupie ale mam taką możliwość żeby później ewentualnie oddać siostrzeńcowi tą kość CL 5 i dokupić drugą CL 4 jeśli CL 4 okaże się zauważalnie lepsza

 

Może ktoś ma jakieś rady albo sugestie jakie pamięci ?

a w kwestii ewentualnego podkręcania, przy napięciu naszej płyty max 2.1V to jakie pamięci będą najlepsze ? żeby osiągnąć powiedzmy 900Mhz bo 1000Mhz to chyba za dużo.

 

Nie bardzo się znam, ale podobno przy procesorach Intela najważniejsze są taktowania pamięci, więc miło będzie jeśli ktoś coś napisze, tymczasem czytam testy bo pytać sprzedawców nie ma sensu, oni zawsze zachwalają to co im akurat słabo schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź drugą taką samą kość. Te Patrioty 800MHz CL4 mogą mieć problemy na tej płytce, bo one chyba wymagają 2,2V. Poza tym dopłacisz, a różnica będzie marginalna. Lepiej kup lepszy cooler na procka albo coś innego do kompa. Ja mam 667MHz CL5 i przy 2,0V mam w tej chwili 763MHz 5,4,4,12 1T, co jest najwydajniejszym ustawieniem, jakie dotąd znalazłem. Oprócz tego można ustawić 917MHz 5,4,4,12 2T przy 2,1V, ale to pierwsze ustawienie jest po prostu wydajniejsze. Dużo daje podniesienie napięcia chipsetu z 1,2V na 1,3V przy OC pamięci - można zwiększyć zegar. Te 917MHz udało mi się zrobić dopiero przy 1,5V na chipsecie, ale na codzień mam 1,3V. Co do chłodzenia chipsetu - bo widzę, że często są o to pytania - ja mam boczny nawiew w chieftecu (papst 92mm puszczony na 5V) - teoretycznie niewiele wiele, ale chipset wtedy jest taki średnio gorąco - można trzymać palec, a bez tego nawiewu parzy (przy 1,3V). Gdy daję wyższe napięcia w biosie (procek, chipset etc.) to załączam ten wentylator na 12V. Wtedy dość konkretnie wieje, ale też dobrze chłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irishmist

 

Ja bym na twoim miejscu zamienił i wziął 2x1GB CL4 LLK

 

Sam mam te kości na tej płycie i działają wyśmienicie :-P

 

Napięcie dałem 2.1V, do tego timingi 4-4-4-12 (2T) i kręcą się bezproblemowo do około 950MHz.

 

Ja już ponad 2 miesiące ustawiłem częstotliwość na 900MHz, bo wole nie dawać na granicy i działa bezproblemowo, zero restartów, super stabilność.

 

Te pamięci nie mają żadnych problemów z działaniem na płycie EVGA 650i Ultra, nawet na stronie evga figurują one oficjalnie jako w pełni obsługiwane na tej płycie. Oficjalnie podaje się, że potrzebują 2.2V przy 800MHz, ale działają stabilnie na 900MHz przy 2.1V :D

 

Oto link:

http://evga.com/support/mbmem/

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie,czy Galaxy 650i ultra to Evga 650i ultra tylko pod inną nazwą?Interesuje mnie to ponieważ jest tańsza (ok.290zł)a po co mam przepłacać :wink: Zmierzm kupić do płyty ram Corsair 667mhz cl4 czy uda sie wycisnąc z niego 800mhz zważywszy że płyta ma tylko napiecie 2,1v.W specyfikacji znalazlem wzmianke o fsb1333,to znaczy żę obsłuży penryny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zamienił i wziął 2x1GB CL4 LLK

...

Oficjalnie podaje się, że potrzebują 2.2V przy 800MHz, ale działają stabilnie na 900MHz przy 2.1V :D

@falcon1984

Nie znam się za bardzo ale aż trudno uwierzyć że przy napięciu 2.1V chodzą na 900Mhz i CL 4

A np te CL5 na ile by się podkręciły ? (pytam bo sam jeszcze nie próbowałem)

 

@BArt X

Masz 1T a to podobno przy procesorach intela i płytach na nForce niewiele daje, i lepiej mieć 2T ale więcej Mhz. Więc może najważniejsze są te pioruńskie Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@falcon1984

Nie znam się za bardzo ale aż trudno uwierzyć że przy napięciu 2.1V chodzą na 900Mhz i CL 4

A np te CL5 na ile by się podkręciły ? (pytam bo sam jeszcze nie próbowałem)

 

Musisz mi na słowo uwierzyć. Bezproblemowo i stabilnie działają na 900MHz przy 2.1V.

 

Kumpel kupił taki sam zestaw jak ja i u niego również bezproblemowo podkręciłem na 900MHz na EVGA

 

 

Tutaj masz test obydwu pamięci:

http://www.frazpc.pl/artykuly/497/Na/kolor...2/OCZ/i/PATRIOT

 

Jak widać różnic jest sporo pomiędzy CL4 i CL5, na pewno warto zamienić na CL4 jeśli tylko się da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BArt X

Masz 1T a to podobno przy procesorach intela i płytach na nForce niewiele daje, i lepiej mieć 2T ale więcej Mhz. Więc może najważniejsze są te pioruńskie Mhz?

No niby tak, ale sprawdziłem i wiem jak jest. Może też ma na to wpływ to, że przepustowość pamięci przy 917MHz jest po prostu zbyt duża dla szyny procesora powiedzmy 366MHz i bardziej liczą się krótsze opóźnienia niż wysoki zegar w tym wypadku (to taka moja teoria).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Chciałbym dokupić sobie ramu, w chwili obecnej mam jedną kość 1GB Patriot 800Mhz CL 5 i zastanawiam się co dokupić:

 

- drugą taką samą kość

- wymienić dopłacając na dwie kości 2x 1GB Patriot 800Mhz CL 4

- czy dokupić jedną kość 1GB Patriot 800Mhz CL 4 i porównać jej osiągi z kością CL 5 i wtedy zadecydować, może to głupie ale mam taką możliwość żeby później ewentualnie oddać siostrzeńcowi tą kość CL 5 i dokupić drugą CL 4 jeśli CL 4 okaże się zauważalnie lepsza

 

Może ktoś ma jakieś rady albo sugestie jakie pamięci ?

a w kwestii ewentualnego podkręcania, przy napięciu naszej płyty max 2.1V to jakie pamięci będą najlepsze ? żeby osiągnąć powiedzmy 900Mhz bo 1000Mhz to chyba za dużo.

 

Nie bardzo się znam, ale podobno przy procesorach Intela najważniejsze są taktowania pamięci, więc miło będzie jeśli ktoś coś napisze, tymczasem czytam testy bo pytać sprzedawców nie ma sensu, oni zawsze zachwalają to co im akurat słabo schodzi

Ja mam zwykłe Kingstony 667 CL5, które chodzą na 2.1V na 900MHz przy timingach 4-4-4-12 (oczywiście 2T). Jest to ustawienie wydajniejsze niż 700Mhz z groszami na 1T.

 

W każdym razie polecam Kingstony, ale uwaga, NA ELPIDACH. Łatwo je poznać, bo kości są podpisane. Miałem 2 komplety 2x1GB, obydwa zachowywały się bardzo podobnie i robiły na naszej płytce 900MhZ.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie,czy Galaxy 650i ultra to Evga 650i ultra tylko pod inną nazwą?Interesuje mnie to ponieważ jest tańsza (ok.290zł)a po co mam przepłacać :wink: Zamierzm kupić do płyty ram Corsair 667mhz cl4 czy uda sie wycisnąc z niego 800mhz zważywszy że płyta ma tylko napiecie 2,1v.W specyfikacji znalazlem wzmianke o fsb1333,to znaczy żę obsłuży penryny?

Naprawdę nikt nic nie wie o tej płycie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@falcon1984

 

testy niby rewelacyjne - 1120MHz przy CL4-4-4-12 i 1200MHz przy 5-4-4-8 - ale to wszystko przy napięciu 2,5V ! Więc czy jest sens kupować te pamięci skoro przy napięciu naszych płyt (2,1V) podkręce je co najwyżej do 900Mhz

 

Tym bardziej że przemo3642 napisał:

Ja mam zwykłe Kingstony 667 CL5, które chodzą na 2.1V na 900MHz przy timingach 4-4-4-12 (oczywiście 2T). Jest to ustawienie wydajniejsze niż 700Mhz z groszami na 1T.

Skoro więc Kingstony 667Mhz podkręcają się na 900Mhz 4-4-4-12 to jaki jest sens brać Patrioty 800-setki LLK do naszej płyty ? Skoro nigdy nie dobije nimi do 1000Mhz nie wspominając już o 1200Mhz jak w tym teście bo ogranicza mnie napięcie.

 

To może rzeczywiście lepiej dokupię Patrioty 800Mhz Signature Line CL 5 i też podkręce je do 900Mhz, czy dobrze kombinuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@falcon1984

 

Ale jest i druga strona medalu, za rok, półtora gdy zechcę sprzedać pamięci nikt raczej nie kupi standardowych kości a te LLK z CL 4 mogą mieć wzięcie (znam podobną sytuacje z autopsji gdy sprzedawałem niedawno na giełdzie kości o tej samej pojemności ale różnych opóźnieniach)

Poza tym, jeśli teoretycznie (bo praktycznie to raczej nie :) ) wymienię np za kilka miesięcy płytę to lepiej mieć pamięci LLK CL 4 :)

 

A może ktoś pokusi się o porównanie i ewentualne podanie jak się podkręcą na naszej płycie te kości:

 

- PATRIOT 1GB 800Mhz CL5 HS 1.8V

- PATRIOT 1GB 800Mhz CL4 LL 2.1-2.2V

 

Chociaż chyba za dużo kombinuję :)

 

Przypomnę tylko orientacyjne ceny tych modułów na dzień 9 października 2007:

- PATRIOT 1GB 800Mhz CL5 = 120 zł

- PATRIOT 1GB 800Mhz CL4 = 150 zł

 

Szkoda że nie mam dostępu to tych 800-setek z CL 4 bo sam bym spróbował porównać

 

W każdym razie, dziękuję za pomoc, i tak nie wiem które kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p03

chcesz mi powiedziec ze moj proc (e2140) przy ustawieniach 1.98@1.15V zaraz po starcie w idle grzeje sie do 40st? Na Frost3Duo z chlodnica BWU123 (6x120)?? Gdzie woda ma 27st??? Zartujesz, prawda?

Tak wogole to skad ten CoreTemp bierze temperature TJunction, a ja jej znalezc nigdzie nie moge;/?

Edytowane przez WiCiO_MeDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p03

chcesz mi powiedziec ze moj proc (e2140) przy ustawieniach 1.98@1.15V zaraz po starcie w idle grzeje sie do 40st? Na Frost3Duo z chlodnica BWU123 (6x120)?? Gdzie woda ma 27st??? Zartujesz, prawda?

Tak wogole to skad ten CoreTemp bierze temperature TJunction, a ja jej znalezc nigdzie nie moge;/?

Kolejny ktoremu ciezko uwiezyc w temp pod czapka ^_^ Poczytaj watek o C2D dokladnie :wink:

 

 

Pozatym co to za roznica - 27* i granica 85 czy 42* i do 100? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...