Skocz do zawartości
SlashBeast

Zestaw Na Kn9 I A64 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam do was proźbe, prawde mówiąc średnio śledze co teraz sie dzieje ciekawego w hardware dlatego prosze was o ocene o podpowiedz. Komputer będzie pod kontrolą Gentoo GNU/Linux, raczej nie będe odpalał gier... Do filmów, muzyki, obróbki wideo enkodowania plików wideo (ffmpeg), do internetu. Nie raz będzie całą noc obciązony na 100% docelowo zastąpi mojego wysłuzonego p3 800MHz/512M SDRAM pc133/2x 80G ata100.

 

 

Abit KN9 Ultra (opis) CENA: 329.00

AMD Athlon 64 X2 4200+ AM2 BOX (opis) CENA: 353.00

Geil DDR2 PC5300 2x1024MB 667MHz CL4 (opis) CENA: 482.00

Seagate Barracuda ES ST3250620NS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ) (opis) CENA: 269.00

Asus GeForce 7600 GS TOP 256MB DDR3 PCI-E BOX (opis) CENA: 408.00

RAZEM: 1,841.00 PLN

 

Pewnie warto było by to boxowate chłodzenie procesora zmeinić na inne - podpowiecie?

 

PS: o! Jaka obudowe proponujecie? Czy ta będzie dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytke raczej zostawie, ma 2karty sieciowe co mi bardzo odpowiada. A teraz moze dziwne pytanie - dość fikuśny ma to układ portów - co z panelem w obudowie ? musze szukac jakąś obudowe gdzie będe mógł zamontować ta płyte czy jak?

Płyta to naormalne atx .. wlozysz do każdej obudowy atx. Zaslepka do tylnego panelu jest w pudelku z plyta. Ja wzialbym zwykła Abit KN9..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba jednak wezme zwyklego KN9 bo ta Ultra ponoc problematyczna, tak wyczytalem na tym forum. Co do O/C to sie chyba w takowe bawic nie bede, 4200+ jest taktowana 2GHz i mi to chyba wystarczy.

 

Arctic Cooling Freezer 64 PRO PWM będzie dobry chłodzeniem? Przypomne ze procesor moze jechać z uzyciem 100% przez cały dzień a moze i dłużej.

 

Dzieki za wszystkie sugestje! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okiej. To przyszły tydzień chyba przyniesie zakup o ile co jeszcze nie spadnie. Na ten moment na agito.pl 3600+ + Abit KN9 = 511 z przesyłką. Rozumiem że to najlepsza możliwośc? (..bo w sumie wolałbym w realnym sklepie, ale we wsi Wrocław nie ma tego co trzeba po sklepach...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przy zabawie w podkrecanie moge go uszkodzic prawda? Chyba ze ktos ma recepte jak na tej KN9 podkrecic 3600+ zeby mialo zegary 2GHz i działało to stabilnie?

http://www.agito.pl/product/33586?cid=854 - to jest ten Brisbone bo chyba nei widze tutaj nazwy kodowej. Slabszy o 100MHz to przerzyje i moze jednak go wezme jedynie dajcie mi znac czy to chlodzneie wyzej ktore wymienilem nadaje sie do niego do zabawy w o/c. :)

Edytowane przez SlashBeast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przy zabawie w podkrecanie moge go uszkodzic prawda? Chyba ze ktos ma recepte jak na tej KN9 podkrecic 3600+ zeby mialo zegary 2GHz i działało to stabilnie

Przy odpowiedniej zasiłce to nie da rady praktycznie go uszkodzic poza tym praktycznie kazdy brisbane robi 2,7ghz na standartowym vcore podkrecanie jest bardzo proste odnosnie zasiłki to zależy do jakiej kwoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darował bym se tego pentagrama, ta firma to dobra do cześci chłodzenia jest, a jak z zasilaczami u nich hmm?, lepiej brac cos sprawdzonego i zaufanego np Huntkey HK350AP moc ok 450W sam go mam i jestem zadowolony, napiecia stabilne, cichy i mozna spokojnie na nim podkrecac, a cena tylko 199zł w zenfist.pl.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to bebechy dla Pentagrama robi Sirtec. Po co Ci aż 500W? HK 350AP uciągnie ten config bez problemu, ale jeśli chcesz mieć duuuuży zapas to Be Quiet Straight Power E5-450W albo może ten Topowerek P7 z niezależnymi liniami 3,3, 5 i 12V.

Co do o/c to nie przez mnożnik tylko przez podniesienie taktowania szyny htt :)

 

@Mission123 Delta 450W pociągnie ten sprzęt nawet po o/c :)

Edytowane przez ziomalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz 8x molex i 4x sata mnie rajcuja, tutaj juz nie bede musial robic magiczne rozdzeilanie molexow bo mam ich wystarczajaco. Chyba jednak ten zasilacz wezme. Calosc sprzetu bede kupowal w okolicach 18maja i moze do tamtego czasu sie troche zmieni to co chce wstawic tam :)

 

edit: nie doczytalem specyfikacji tamtych zasilaczy, chyba czas na googlowanie co bedzie bardziejszee ale mam jeszce czas na to :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez SlashBeast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...