Skocz do zawartości
Didymos234

Konfiguracja Coreavc

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.

 

Zainstalowałem i zarejestrowałem sobie kodek do HDTV (zamierzam sprawdzić jak wygląda te 1080i :P). Tylko jak u licha zmusić na przykład WMP11 do korzystania z niego? Mam zainstalowany FFDShow + K-Lite. Gdy uruchamiam film (ten w 1080i) w trayu wyskakują mi 2 ikonki: ffdshow własnie oraz Haali Media Splitter.

 

Gdzie ustawić że do .mkv czy też raczej do kompresji .x264 ma stosować CoreAVC. Gdzieś w ffdshow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ustawić że do .mkv czy też raczej do kompresji .x264 ma stosować CoreAVC. Gdzieś w ffdshow?

Chyba raczej do dekompresji. Co do ustawień to wyłącz w ffdshow obsługę H.264 - Codecs --> H.264/AVC --> disabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej do dekompresji. Co do ustawień to wyłącz w ffdshow obsługę H.264 - Codecs --> H.264/AVC --> disabled.

Oczywiście dekompresji. Pomyłka.

 

Zrobiłem jak mówisz (prawdę mówiac próbowałem już wcześniej) ale niewiele to zmienia. Własciwie nic. W trayu nie pojawia się już ikonka ffdshow (tylko Haali Media Splitter) a film dalej się "tnie". Rozumiem, że może to być spowodowane że mam po prostu za słaby sprzęt (chociaż wątpię) ale wykluczyłem tą możliwość z prostego powodu: wydajność przy dekompersji ffsdhow i po jego wyłączeniu jest identyczna, a z tego co mi wiadomo CoreAVC daje niezłego kopa, więc możnaby o ocenić "na oko". Hmm, czy coś robię źle ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie filtry biorą udział przy dekodowaniu obrazu za pomocą G-Spot - przycisk 1 pod MS A/V.

To wklejam Ci. Od razu zaznaczam że plik ma rozszerzenie .mkv

 

(src) -->-- (A) -->-- (AC3Filter) -->-- (B) -->-- (Default DirectSound Device)

 

Hmm ale gdzie tu kodeki video ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wyłączyłeś w ffdshow tamtą opcje...

 

to w Media Player Classic zrób tak

 

options> external filters > add filter (dodajesz coreavc), zaznaczasz go i z prawej kliknij w Prefer, teraz OK, restart MPC i spróbuj uruchomić film.

Myślę że MPC poradzi sobie lepiej niż wmp ;)

 

a tak w ogóle, to u mnie filmy HD lepiej śmigają w (starym rev2546_20060828) ffdshow niż w CoreAVC.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W WMP11 też się da zastosować CoreAVC ale trzeba trochę pomajstrować przy filtrach. Czyli np. odinstalować filtr CyberLink (bardziej brutalna metoda - odinstalowanie PowerDVD). Możesz także pobawić się priorytetami filtrów CoreAVC i CyberLink (merit). Do obu operacji możesz użyć któregoś z menedżerów filtrów:

 

http://www.softella.com/dsfm/index.en.htm

 

http://www.free-codecs.com/RadLight_Filter...er_download.htm

 

 

P.S. Na Twoim miejscu zrobiłbym dokładnie tak jak napisał użytkownik deserted. MPC forever!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wyłączyłeś w ffdshow tamtą opcje...

 

to w Media Player Classic zrób tak

 

options> external filters > add filter (dodajesz coreavc), zaznaczasz go i z prawej kliknij w Prefer, teraz OK, restart MPC i spróbuj uruchomić film.

Myślę że MPC poradzi sobie lepiej niż wmp ;)

 

a tak w ogóle, to u mnie filmy HD lepiej śmigają w (starym rev2546_20060828) ffdshow niż w CoreAVC.

Prawie pomogło :) Mam wrażenie że film odtwarza się płynnie, jednak nie mogę tego sprawdzić ponieważ zamiast video są krzeki na ekranie (podłożne, bardzo cieknie, poziome paseczki) heh.

 

Oto specyfikacja tego video:

 

File size : 210.36 MB

Duration : 00:03:27.662

Track 1 : Video @ 8000kbps

Codec : Microsoft VFW compatibility mode (V_MS/VFW/FOURCC)

Fourcc : Intel ITU H.264 (H264)

Pixel Width : 1920

Pixel Height : 1080

Track 2 : Audio

Codec : Dolby AC3 (A_AC3)

Sampling Frequency : 48000

Channels : 6 @ 384kbps

 

Jak widać rozdzielczość powala. Kurde, chyba powinien to uciągnąć mój sprzet...

 

 

========

 

 

EDIT:

 

Dla zainsteresowanych tak wygląda klatka w Media Player Classic (oczywiście pomniejszona):

 

post-119155-1177440362_thumb.jpg

 

Jestem pewien że film odtwarza się już płynnie. Ale co z tego jak go nie widać :) W każdym razie - idziemy w dobrym kierunku :)

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no idziemy, idziemy :D

 

Czy ten film dobrze się odtwarza w wmp? Widać obraz?

Jeśli tak, to spróbuj w ffdshow powrócić do domyślnych ustawień i usuń kodek coreavc z 'external filters' w MPC. Zobacz czy działa z domyślnymi kodekami, czyli ffdshow.

 

Napisz jaką masz wersje MPC i CoreAVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten film dobrze się odtwarza w wmp? Widać obraz?

Jeśli tak, to spróbuj w ffdshow powrócić do domyślnych ustawień i usuń kodek coreavc z 'external filters' w MPC. Zobacz czy działa z domyślnymi kodekami, czyli ffdshow.

 

Napisz jaką masz wersje MPC i CoreAVC.

Film odtwarza się w WMP11, ale "zamula" i zamiast 30 fpsów mam gdzieś koło 10 pewnie :)

 

Po wywaleniu CoreAVC z External Filters w MPC, oraz ustawieniu w ffdshow libavcodec (w H264, x264 itd) czyli wszystko na default jest CHYBA lepiej, co nie ozbacza że dobrze. Obraz widać, ale zamula - ogólnie to samo co w WMP11.

 

Wersja MPC najnowsza 6.4.9.0, CoreAVC też (1.3.0).

 

 

Didymos, zobacz też co da zamiana CyberLink na CoreAVC w GraphEdit. Po zamianie filtrów naciśnij przycisk Play.

Dałem. I co? I krzaki. Czyli zdaje sie że problem tkwi w samym kodeku. Ale WTF?

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować i tak proc nie wyrabia jak ten film ma bardzo wysoki bitrate i do tego jeszcze 1080i. U mnie większość filmów z bitrate powyżej 15 tnie i żadne zabawy z CoreAvc MPC tu nie wiele dają. Dopiero od 2.9 ghz jest na tyle płynie (od 21.4 FPS) ,ale to dalej nie to samo. Oczywiście CoreAVC + MPC i FFDshow wyłączony. Grzebałem też w ustawieniach i bawiłem się priorytetami i nic...

 

Przykładowy film ,który mi tnie:

War.Of.The.Worlds.1080p.HDTV.h264-hV Z ciekawości polazłem z sample z tego filmu do kumpla co ma A64 3200 podkręcony do 2.6 i też mu tnie niemiłosiernie. A ma wszystko zainstalowane jak trzeba i 7900 GS...

 

Jak ktoś zna dobry sposób na płynne odtwarzanie filmów z b. wysokim bitrate niech coś poda. IMO 2.7 ghz i radek x1950 PRO ,który powinien wspomagać HD musi sobie dać rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma dekodera H.264 takiego jak Elecard dla MPEG-2, który mógłby dekodować tylko 1/4 klatki :( Próbka MPEG-2 1080i@29.97fps przy zastosowaniu filtru Elecard chodziła u mnie płynnie, a z innymi dekoderami 18fps. Dodam, że mam "super wypasionego procka" AXP1700+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zna dobry sposób na płynne odtwarzanie filmów z b. wysokim bitrate niech coś poda.

Odrobine, a właściwie dużo, może pomóc wyłączenie programów działających w tle, np antywirusa, torrenta.

Na moim Sempronie 1.80Ghz podkręconym do około 2.20 i świeżym, odchudzonym z powyłączanymi zbędnymi procesami systemie (win2k3) z samymi sterownikami grafiki i dźwięku + kodekami, miałem okazje oglądać filmy w 1080p - płynnie, bez zacięć. No, ale to tylko na początku, teraz przy zaśmieconym systemie nie da rady.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Didymos234 - ten twój film ma 8000kb/s bitrate czyli tyle co dobre 720p (sam mam Hulka w 1080p i bitrate wynosi niecałe 8000kb - śmiga pięknie) więc ogólnie uciągnie to większość sprzętu, gorzej z przykładem który podał Devil - przy bitrate wynoszącym ~ 12 - 15 robi się duży problem, ogólnie to codeki są trochę niedopracowane bo u mnie jeden rdzeń coś tam liczy a drugi odpoczywa :-|

mam nadzieje, że załatwią go 3 rdzenie x360 i nowa aktualizacja :rolleyes:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... w tej chwili to ja wiem że komp radzi sobie z tym filmem poniważ gdy mam krzaki "czuć" że wszystko jest super płynnie, ale co z tego :) Problemem w tej chwili jest to, jak pozbyć się tych pięknych efektów i uzyskać normalny obraz, co mam strarszego CoreAVC instalować? Nie wiem już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak tylko spytam - skąd wiesz, że film będzie chodził płynnie jak na razie to masz jedne wielkie krzaki?

Mam wielkie krzaki, ale jednak coś się przez te krzeki "przebija" :) Ciężko jest mi to wytłumaczyć, ale naprawdę odnoszę wrażenie że obiekty które się tam poryszają robią to w takt muzyki (bo to teledysk). Dlaczego tylko są krzeki. No ja rozumiem że skacze, ale krzaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Didymos234 - ten twój film ma 8000kb/s bitrate czyli tyle co dobre 720p (sam mam Hulka w 1080p i bitrate wynosi niecałe 8000kb - śmiga pięknie) więc ogólnie uciągnie to większość sprzętu, gorzej z przykładem który podał Devil - przy bitrate wynoszącym ~ 12 - 15 robi się duży problem, ogólnie to codeki są trochę niedopracowane bo u mnie jeden rdzeń coś tam liczy a drugi odpoczywa :-|

mam nadzieje, że załatwią go 3 rdzenie x360 i nowa aktualizacja :rolleyes:

 

Taa już napisałem w temacie o x360. Podłącze sobie monitor do x-pudła i możliwe że wszystkie moje problemy jak ręką odjął ;) (ale to dopiero przełom maja\czerwca i dołączę do waszej społeczności :P )

 

Co do 2 rdzenia to powinieneś się rozglądnąć za jakimiś specjalnymi kodekami ,bo czytałem że 2 rdzenie powinny być wykorzystane do dekodowania m.in. H264. Trochę to dziwne że 2 sobie odpoczywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam athlona 3500+ ale po instalacji coreavc w wersji 1.3 ( z codec packa "codec 8.1.10) niektóre filmy w hd nie chcą się odtwarzać np. Piraci z karaibów cz. 2 (720p)- otwiera się okno ale film ani drgnie, a inne jeżeli już działają strasznie haczą i użycie procesora skacze do 100%, podobnie dzieje się po zainstalowaniu k-lite codec 3.15 a w wersji 2.84 jest wszystko super!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mkv: Haali Media Splitter, do x264: ffdshow (http://x264.nl/ -> decoder). Na 3500+ w rozsądnym bitrate (do 8 tys myślę) x264 powinno śmigać aż miło, nie ma co sobie zawracać głowy CoreAVC.

Nie bylbym tego taki pewien. No chyba, ze mowisz o wylaczonym deblockingu i deiterlacingu to jest szansa.

Ponizej mala tabelka porownawcza ffdshow vs CoreAVC.

Dołączona grafika

Test przeprowadzony z wylaczonymi "dodatkami".

FPS - "Czysta" szybkosc przetwarzania.

DFPS - Rzeczywista szybkosc przetwarzania (parsing, rendering, konwersja do wyjsciowej przestrzeni kolorow, wyswietlenie, etc.)

 

Edit:

Oczywiscie wszystko to ripy.

Poprawiona tabelka.

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...