Skocz do zawartości
Idaho

Dziwne Zachowanie "chyba" Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmieniałem proca na Tualatin 1300/256 więc wykombinowałem sobie że przy okazji zmienię zasiłkę. No i zmieniłem na ModeComa FEEL-300 po podłączeniu odpalam listwę przeciwprzepięciowa i na chwilkę wszystko rusza a potem staje. Wciskam power i dopiero rusza. Po pewnym czasie ten objaw zanikł, czyli wyłączam kompa wieczorem wraz z listwą, a na drugi dzień włączam listwę, power i jest ok. W między czasie dokupiłem Radeona 8500 LE i zaczeło się. Odpalam jakąś gierkę gdy chodzi tylko z twardziela zresetuje mi kompa na twardo raz po kilku godzinach grania, ale już jak chodzi z płyty to po kilku minutach potrafi zresetować. No to myśle DVD. Ostatnio odpalam kompa po dłuższej przerwie i jeśli płytka jest w DVD lub nagrywarce od razu reset i tak kilka razy jeśli nie wyjmę płytki. Pochodzi półgodzinki to ok mogę używać DVD czy nagrywarki. Na poczatku myślałem grafa, no bo swoje lata ma, potem może DVD pożyczyłem od rodziny wymieniłem żeby sprawdzić to samo , ale jak tydzień temu włożyłem GF4 Ti 4200 i próbowałem zabotowć system z płyty co chwila reset nawet nie pomaga jak dłużej pochodzi. I wrócił stary objaw po włączeniu listwy na chwilę wszystko rusza i staje.

Obudowa desktopowa cały czas otwarta

Mam pytanie Czy dobrze liczę?

Liczyłem różnymi tabelkami ile co pobiera i wyszło mi

+3.3V = 27,27A - RAM, płyta, WiFi, SB

+5V = 16A - FDD, HDD, DVD, DVDRW

+12V = 16,5A - Radeon 8500 LE, proc, wentyl

...i tak se to wyliczyłem :wink: , a na zasiłce mam:

+3.3V - max 27A

+5V - max 26A

+12V - max 18A

czyli powinno stykać tyle że wymieniałem już prawie wszystko i wygląda mi na zasiłkę a nie chcę się znowu władować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy oczywiste są najtrudniej przyswajalne :blink:

TOMAHAWK_ przeczytałem twój post fiord? i dalej za karteczkę sprawdzam wyniki i... SZOK patrzę przecieram oczęta i nie wierzę masz 100% rację.

 

Panowie doradzcie co wybrać myślę o tym DELTA 350W (DPS-350PB-2) ale czy jakaś 400 lub 450 nie będzie lepsza co wybrać na te 370W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań gadać głupoty. Mój Cfg po dosyć mocnym Oc ~300W ciągnie, więc nie wiem skąd wziołeś 370W dla starego Tualatina. Do takiego configu jak ty masz starczy nawet Fortron 250W, więc Delta 350W z palcem pociągnie ten zestaw.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo przesadziłeś,ten komp napewno nie zje wiecej niż 140W.To mój komp co w sigu po obciążeniu 100% łącznie z grafą @3,20ghz w dodatku presciot

zżera około 160-180W,mierzone a kiedyś jechalem pare dni na codegenie 300W awaryjnie bo mi padł chief i jakoś dawał rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK, Arczi2222 pytacie skąd wziąłem te 370W już odpowiadam:

Watomierza nie mam

W mądrym pisemku nie napiszę nazwy coby krypto reklamy nie robić podali mądrą tabelkę ILE MOCY POBIERAJĄ i tam stoi (orientacyjnie zastrzegają sobie):

Procesor Intel Celeron 68 W

Moduł pamięci SDRAM 15 W x2 = 30 W

Płyta główna 45 W

Karta graficzna o wysokiej wydajności 120 W - docelowo chcę GF5900 a to żre "prund" jak ...

Dysk twardy 20 W

Nagrywarka DVD 30 W

Czytnik DVD 25 W

Stacja dyskietek 5 W

Klawiatura 2 W

Myszka 3 W

Karta dzwiękowa 10 W

Karta PCI 5 W

Wydajny wentylator (a taki posiadam) 8 W

zsumowałem i wyszło.

A że wynik mi się spodobał bo będzie argument przed rodziną coby zainwestować w kompa to czemu nie? Tym bardziej że moja zasiłka to faktycznie dęba staje.

Pozdrawiam

 

P.S. W pisemku napisali coby sumować tylko moc pobieraną przez płytę, proca, pamięci, grafę, HDD, napęd optyczny, klawiaturę i mysz ... i dlatego wylądowałem z ModeComem FEEL 300 oraz tym postem :D

Edytowane przez Idaho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...