Skocz do zawartości
Xtreme Addict

Pierwsza Recenzja/test Prison Pro V2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

owczy ped i tyle . paru osobom nie spodobaly sie wyniki i reszta swoje musiala dodac... osobiscie nie widze powodow dla ktorych xa mialby falszowac wyniki - a te bzdury o zlym nalozeniu pasty itp to az zal czytac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot

 

Zakladalem ostatnio blok na cpu, nalozylem paste dokrecilem blok. Na pierwszy rzut oka bylo wszystko ok. Odpalilem kompa zapuscilem Orthosa i co patrze a tu tempearatura wyzsza o 10 stopni na core niz bylo. Wylaczylem kompa, odkrecilem motylko i probuje zdjac blok, skubany sie przyssal. w koncu zdjalem blok po dluzszej chwili. Starlem nadmiar pasty z bloku. Odpalilem kompa i tempy mialem takie jak zawsze czyli:

cpu idle 29-30 (cores 30/25) stress 35-37 (cores 43/38) a by plus 10 na rdzeniach.

 

Suma sumarum nie gadaj bzdur ze pasta i sposob jej nalozenia nie ma znaczenia!!!!!!!!! To jest absurd jakis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

brak slow , gdzie napisalem ze sposob nie ma znaczenia ?

 

przeciez xa napisal ze chyba 10 razy zakladal bloczek smarowal pasta itp ........ co wy mysliscie ze czlowiek nie umie nalozyc pasty na procek probojac 10 razy ?

 

sam jak zakladam blok i wydaje mi sie ze temp sa za wysokie to powtarzam nakladanie pasty

 

ale to co tu sie dzieje to parodia i absurd . f2s jest slabym bloczkiem co na dualcore vo potwiedzilo kilka osob w tym ja . ale widac ludzie nie moga sie z tym pogodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to co tu sie dzieje to parodia i absurd . f2s jest slabym bloczkiem co na dualcore vo potwiedzilo kilka osob w tym ja . ale widac ludzie nie moga sie z tym pogodzic

wiele osob potwierdzilo to ze ten blok daje sobie rade, wiec? a to w jaki sposob sobie NIE radzi u XA jest mocno dziwne... stad moje (i pewnie innych) przypuszczenia... ale zobaczymy jak wypadnie niklowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

napisz prosze samhain kto potwierdzil i do jakiego bloczka porwnywal .

ja napisalem ze f2s byl gorszy na x2 nawet od x2p rev 2 ktory cudem techniki nie byl i u mnie przegywal z cube ultra LE o jakies 6-7 stopni w stresie. a to byl procek x2 @ 3ghz .

 

i jeszcze raz napisze ze sam jestem zaskoczony roznica -spodziewalem sie czegos bardziej na poziomie 8-9 stopni.

 

moze spod byl nierowny , moze czapka krzywa ale zarzucac falszowanie wynikow ..... zrob swoje testy i podaj tu ich rezultaty - w koncu zeby komus zarzucac falszowanie wynikow to trzeba miec jakies podstawy .

 

a najlepszy przyklad jak budowa wc moze wplynac na wyniki to przyklad martiini i sobiha . u jednego apogee GT jest lepszy o 1 stopni od fuziona , u drugiego 4-5 stopni w druga strone ....... i wedlug wiekoszci na forum jeden z nich musial falszowac rezultaty , bo jakim cudem taka roznica

 

wiec w koncu przestance szukac wszedzie winnych tylko nie w bloczku

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz prosze samhain kto potwierdzil i do jakiego bloczka porwnywal .

klienci, ktorzy zakupili bloczek

 

zrob swoje testy i podaj tu ich rezultaty

testy mam zrobione, wynikow nie podam, dlaczego? bo jestesmy producentem! wiec zawsze bedziemy jakos bardziej lub mniej postrzegani jako stronniczy! wiec dlatego wlasnie nie podamy wynikow testow ktore przeprowadzamy w naszym labie!

 

co do wynikow - poczekamy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

a wiec ja jako klient -bo tez mialem ten bloczek uwazam ze on sobie nie radzi z dualcore i kilka podobnych wypowiedzi rowniez bylo na forum.

 

I prosze nie neguj tego i nie pisz ze wszyscy klienci twierdza ze radzi on sobie z dual core -bo tak nie jest . Nie traktuj tego jako ataku itp , nie mam zadnego celu w tym ani korzysci aby sponiewierac f2s , poprostu u mnie na x2 3ghz spisywal sie ten blok bardzo slabo i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec ja jako klient -bo tez mialem ten bloczek uwazam ze on sobie nie radzi z dualcore i kilka podobnych wypowiedzi rowniez bylo na forum.

 

I prosze nie neguj tego i nie pisz ze wszyscy klienci twierdza ze radzi on sobie z dual core -bo tak nie jest . Nie traktuj tego jako ataku itp , nie mam zadnego celu w tym ani korzysci aby sponiewierac f2s , poprostu u mnie na x2 3ghz spisywal sie ten blok bardzo slabo i tyle.

 

nie uzylem slowa ze WSZYSCY klienci tak potwierdzili, stwierdzam, ze bylo ich wielu, zdecydowanie wiecej niz tych, ktorzy skarzyli sie na wysokie tempy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot

 

Specjalnie dla Ciebie przeszukalem HDD i znalazlem takiego oto screena:

 

post-9866-1178037690_thumb.jpg

 

 

Procek to X2 2950MHz na napieci 1,7V (na screenie jest 1,52 odczytane przez cpu-z, a to wedlug czujnikow na DFI daje 1,7V).

 

Temperatury jak widac:

45*C socket

core 1 56

core 2 50

W ukladzie tez ladna grzalka w postaci X1800GTO@XL.

Komp byl 100% nie bylo zadnych problemow, wiec jak widac F2S daje rade nawet na dualcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

1.52 wg cpu-z to na pewno nie bedzie 1.7v . jak juz to jakies 1.6v

 

ja porownywalem f2s z x2p rev2 i byl slabszy -u mnie nie dawal rady i tyle . pozatym nie podales w jakich warunkach test robiony . bo przy 0 stopni +jakies mocne wentyle na chlodnicy to i f2s da rade schlodzic do takich temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.52 wg cpu-z to na pewno nie bedzie 1.7v . jak juz to jakies 1.6v

 

ja porownywalem f2s z x2p rev2 i byl slabszy -u mnie nie dawal rady i tyle . pozatym nie podales w jakich warunkach test robiony . bo przy 0 stopni +jakies mocne wentyle na chlodnicy to i f2s da rade schlodzic do takich temp.

Bylo na 100% 1,7V a co do wentyli to byly to Fandery sztuk 2 zalozone na chlodnicy 2*120mm. Temeperatura okolo 20-21 stopni.

Tu masz tabelke z FAQua z tematu o DFI.

1,520v = 1,550v

1,536v = 1,525v + 104%

1,552v = 1,450v + 110%

1,568v = 1,550v + 104%

1,584v = 1,225v + 133%

1,600v = 1,450v + 113%

1,616v = 1,500v + 110%

1,632v = 1,525v + 110%

1,664v = 1,500v + 113%

1,680v = 1,525v + 110%

1,712v = 1,550v + 113%

Jak widac minimalnie moglo byc jedynie 1,55V a faktycznie ustawialem okolo 1,7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisał wcześniej, że ceramique, kropelka na środek i że niby docisk bloku ją równomiernie rozprowadza :lol:

 

Bez jaj, pasta powinna być nakładana inaczej <_< :-|

Więc w jaki sposób powinno się nakładać pastę? Placek na środek i dociśnięcie chłodzeniem jest najlepszym z możliwych sposobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc w jaki sposób powinno się nakładać pastę? Placek na środek i dociśnięcie chłodzeniem jest najlepszym z możliwych sposobów.

mam nadzieje ze tej pasty nie bylo w ilosci na bartona :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo na 100% 1,7V a co do wentyli to byly to Fandery sztuk 2 zalozone na chlodnicy 2*120mm. Temeperatura okolo 20-21 stopni.

Tu masz tabelke z FAQua z tematu o DFI.

Jak widac minimalnie moglo byc jedynie 1,55V a faktycznie ustawialem okolo 1,7V.

No dobra, ale podajesz suche wyniki bez jakiegokolwiek punktu odniesienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot

 

Specjalnie dla Ciebie przeszukalem HDD i znalazlem takiego oto screena:

 

 

Procek to X2 2950MHz na napieci 1,7V (na screenie jest 1,52 odczytane przez cpu-z, a to wedlug czujnikow na DFI daje 1,7V).

 

Temperatury jak widac:

45*C socket

core 1 56

core 2 50

W ukladzie tez ladna grzalka w postaci X1800GTO@XL.

Komp byl 100% nie bylo zadnych problemow, wiec jak widac F2S daje rade nawet na dualcore.

łał 50c to ja na boxsie nie miałem z a64 winchester przy 1.7v

test z [gluteus maximus] ... :mur:

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał 50c to ja na boxsie nie miałem z a64 winchester przy 1.7v

test z [gluteus maximus] ... :mur:

a miales x2? bo on tak i to sie grzeje mocniej jak zwykle single core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

moze spod byl nierowny , moze czapka krzywa ale zarzucac falszowanie wynikow ..... zrob swoje testy i podaj tu ich rezultaty - w koncu zeby komus zarzucac falszowanie wynikow to trzeba miec jakies podstawy .

 

a najlepszy przyklad jak budowa wc moze wplynac na wyniki to przyklad martiini i sobiha . u jednego apogee GT jest lepszy o 1 stopni od fuziona , u drugiego 4-5 stopni w druga strone ....... i wedlug wiekoszci na forum jeden z nich musial falszowac rezultaty , bo jakim cudem taka roznica

 

wiec w koncu przestance szukac wszedzie winnych tylko nie w bloczku

Wchodzisz czasem do Ekstremalnego? Widać, że chyba nie bo wtedy wiedział byś dlaczego XA jest inaczej postrzegany i wszystko co robi to może być wałek (poszukaj tematu jego autorstwa o pamięciach w ekstremalnym).

 

testy mam zrobione, wynikow nie podam, dlaczego? bo jestesmy producentem! wiec zawsze bedziemy jakos bardziej lub mniej postrzegani jako stronniczy! wiec dlatego wlasnie nie podamy wynikow testow ktore przeprowadzamy w naszym labie!

 

co do wynikow - poczekamy zobaczymy.

A napiszesz chociaż jak duże są różnice miedzy testami XA a Waszymi (ofc już po poprawce XA) :?:

 

Więc w jaki sposób powinno się nakładać pastę? Placek na środek i dociśnięcie chłodzeniem jest najlepszym z możliwych sposobów.

ryba wyżej napisał ale powtórzę-właśnie chodziło mi o ilość ;)

 

EDIT widzę że ktoś usunął ;) tego posta niżej :P

 

tak off topic")

nieżle daje zdjęcie HISA z athlonów64

wczoraj udało mi się "nożem" siakoś zdjąć...hehe

i cud!!!

zawsze miałem na 2700mhz 1.45 max 48c

a tera

2900mhz 1.55 idle 29c,stres 39c

masakra!

a to wszystko na bloku nukleon 2 v2,hydor 30,kadet bez wiatraków,i beczka wody 75litrów

teraz jestem w niebie!

jutro go wezme na 3000mhz+

zobaczymy

Co to ma do tematu? :mur: Zdjąłem Ihs, Co Dalej? Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

No wiec Panowie co polecilibyscie mi do mojego zestawu ? Koncze obudowe/radiator do kompa i bede zakladal blok ZET, moze ktos kojarzy jak to wyglada. Robil to raz taki jeden.

Prisona brac czy cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...