Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Ocz Vs Geil

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

W końcu stać mnie dobry ram i chciałbym się zapytać co polecacie.

 

Pod rozważania biorę (tylko ja ale jeśli jest coś fajniejszego to jestem otwarty na propozycję) takie kostki:

 

GeiL Ultra 2x1GB DDR2 800 CL 4-4-4-12 (489,-)

Ocz Technology 2x1GB DDR2 800 Platinum CL 4-5-4-15 (515,-)

 

Cena zestawu nie powinna przekroczyć kwoty 520 zł. Ja bym był bardziej za Ocz ale może się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu stać mnie dobry ram i chciałbym się zapytać co polecacie.

Cena zestawu nie powinna przekroczyć kwoty 520 zł. Ja bym był bardziej za Ocz ale może się mylę...

Sorry stary ale 520 zl nie wystarczy na 2x1g dobrego ramu kupionego w Polsce w sklepie, dobry ram to w tej chwili tylko D9 ciekawe (ciekawe to D9GMH, D9GKX, lub D9GCT po ostrej selekcji), a ceny 2 gigowych zestawow opartych na nich zaczynaja sie od 800-900. Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beka :Geile niby niekretliwe? Zależy jak trafisz. Mam dostęp do geili robiących ponad 1100Mhz 4-4-4-12 przy zaostrzonych alphach na 2.4V. Ale fakt że trafiają się takie które kończą się na 870Mhz przy tych timingach.

 

@RONIN : Ja również polecałbym coś z OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Sorry stary ale 520 zl nie wystarczy na 2x1g dobrego ramu kupionego w Polsce w sklepie, dobry ram to w tej chwili tylko D9 ciekawe (ciekawe to D9GMH, D9GKX, lub D9GCT po ostrej selekcji), a ceny 2 gigowych zestawow opartych na nich zaczynaja sie od 800-900.

Wiesz :wink: , diabeł tkwi w szczegółach. Dobry a bardzo dobry to wielka różnica! Tak samo wielka jak pomiędzy Kingstonem, Goodramem a właśnie pomiędzy Ocz a Patriot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 1 maj 2007, 20:22' post='2594240']

Wiesz :wink: , diabeł tkwi w szczegółach. Dobry a bardzo dobry to wielka różnica! Tak samo wielka jak pomiędzy Kingstonem, Goodramem a właśnie pomiędzy Ocz a Patriot.

Firma produkujaca kosci prakrycznie sie licyz przy wyborze ramow. Najwazniejsze to ICeki :D, potwierdza to chocby wypowiedz grandza

 

@beka :Geile niby niekretliwe? Zależy jak trafisz. Mam dostęp do geili robiących ponad 1100Mhz 4-4-4-12 przy zaostrzonych alphach na 2.4V. Ale fakt że trafiają się takie które kończą się na 870Mhz przy tych timingach.

Pierwsze Geile krecily sie dobrze bo mialy pod maska wlasnie D9, potem przeszli na Elpide i juz sie nie kreca, teraz laduja tam chyba kupe roznych kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 1 maj 2007, 21:05' post='2594220']

W końcu stać mnie dobry ram i chciałbym się zapytać co polecacie.

 

Pod rozważania biorę (tylko ja ale jeśli jest coś fajniejszego to jestem otwarty na propozycję) takie kostki:

 

GeiL Ultra 2x1GB DDR2 800 CL 4-4-4-12 (489,-)

Ocz Technology 2x1GB DDR2 800 Platinum CL 4-5-4-15 (515,-)

 

Cena zestawu nie powinna przekroczyć kwoty 520 zł. Ja bym był bardziej za Ocz ale może się mylę...

a moze geile co robia 1000 cl5 albo 900 cl4 cena 460 pln

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...427&st=570#

Edytowane przez bazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ładne, że za ~330 zł są do kupienia np. w znaku czy komputroniku. Jak za tą cenę to nie ma sie co zastanawiać - Special Opsy są 100 zł droższe. Ja właśnie chciałbym wziąśc w najbliższym czasie te Corsairy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ładne, że za ~330 zł są do kupienia np. w znaku czy komputroniku. Jak za tą cenę to nie ma sie co zastanawiać - Special Opsy są 100 zł droższe. Ja właśnie chciałbym wziąśc w najbliższym czasie te Corsairy :D

60zł droższe hahahha(patrz na ceny w ESC) ,ale jak ktoś nie ma tych 60zł warto brać Corsairy :) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam trzymaj się od gejów z daleka, kupiłem te kości i są naprawdę nędzne. Na 2,1V wyciągają z ledwością ~860MHz przy 4-4-4-12 i ~890 przy 5-5-5-15. Dla porównania pożyczone OCZ Special Ops 800 (czy jak im tam było) na 5-5-5-15 przy tym napięciu poszły u mnie 950MHz i pewnie nie był to koniec ich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...