Skocz do zawartości
yuucOm

Podłaczenie 2 Kompów Do Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jak podłaczyć 2 kompy do internetu majac neo 512 (512 kb/s download 128 kb/s upload) z takim stosunkiem:

aby 1 komp miał 384kb download/96 kb a 2 komp 128 download i 16 upload ?

W dodatku jak 1 komp nie bedzie właczony albo nie bedzie korzystał z neta to wtedy 2 komp bedzie miał całe łacze dla siebie. I oczywiscie net musi działać na 2 kompie niezależnie od tego czy pierwszy komp jest właczony. Da sie to zrobić bez routera ? (akutalnie co mam to: modem od neo plus 2 karty sieciowe). Jeżeli trzeba routera to jak,gdzie, z czym go połączyć i skonfigurować aby ten działał z takim stosunkiem jaki opisałem powyżej.

 

Ps. Jestem kompletnym newbie jezeli chodzi o sieci itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1: Router

Opcja 2: Jakiś stary komp

 

Najlepiej byłoby chyba kupić w miarę dobry router, innej opcji chyba nie ma.

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za to info. Co dalej ? :) Jak kupie router to tam bedzie instrukcja jak go skonfigurować itp ? I czy taki router byłby dobry: http://www.allegro.pl/item189288946_neo_tp..._ra_tanio_.html

Troche drogi jest ale tanszego nowego to ciezko chyba dostać (nie znam sie :oops: ) ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLink w sumie jest dobrą firmą, kolega ma podobny i nie narzeka, ale nie mam pojęcia jak jest na nim z przydzieleniem prędkości. Konfiguracja sama w sobie nie jest trudna, instrukcja pewnie będzie, ale obejdzie się raczej bez. Nie wiem cze nie lepiej byłoby poszukać jakiegoś używanego w dobrym stanie, bo 200pln to faktycznie sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Jak w temacie. Jak podłaczyć 2 kompy do internetu majac neo 512 (512 kb/s download 128 kb/s upload) z takim stosunkiem:

aby 1 komp miał 384kb download/96 kb a 2 komp 128 download i 16 upload ?

W dodatku jak 1 komp nie bedzie właczony albo nie bedzie korzystał z neta to wtedy 2 komp bedzie miał całe łacze dla siebie. I oczywiscie net musi działać na 2 kompie niezależnie od tego czy pierwszy komp jest właczony. Da sie to zrobić bez routera ? (akutalnie co mam to: modem od neo plus 2 karty sieciowe). Jeżeli trzeba routera to jak,gdzie, z czym go połączyć i skonfigurować aby ten działał z takim stosunkiem jaki opisałem powyżej.

 

Ps. Jestem kompletnym newbie jezeli chodzi o sieci itp.

Bez routera się nie obędzie niestety chyba że jeszcze postawisz sobie jakiś komputerek który będzie robił Ci za serwer ale to chyba zbędny mebel. Powiem Ci szczerze że nigdy nie konfigurowałem routera tak by rozdzielał łącze. Możesz jednak poszukać jakiego softu który Ci będzie rozdzielał prędkość łącza.

 

Jeśli chodzi sprzed to polecam D-Linka właśnie. Nie ma co oszczędzać! Używki też mogą być ;)

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie taniej wyjdzie jakis komp stary z 486 nawet lub pentium. do tego linux np. freesco lub nnd. ja jednak uwazam, ze lepiej zainwestowac w linksysa wrt54gl v.1.1.

wymienic firmware na alternatywne i uzyc skryptu do podzialu lacza. to o czym piszesz -dynamiczny podzial pasma to nie taka prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie taniej wyjdzie jakis komp stary z 486 nawet lub pentium. do tego linux np. freesco lub nnd. ja jednak uwazam, ze lepiej zainwestowac w linksysa wrt54gl v.1.1.

wymienic firmware na alternatywne i uzyc skryptu do podzialu lacza. to o czym piszesz -dynamiczny podzial pasma to nie taka prosta sprawa.

Ok wielkie dzieki Wam za info :). Tak tylko spytam na boku (bo juz to info co chciałem otrzymałem): dynamiczny podział to nie prosta sprawa ? Tzn jak router dzieli łaczy mniedzy 2 kompy ? 512/2 ? Pytam bo sie nie znam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tanich routerów dzieli łącze w sposób "kto pierwszy ten lepszy". Czyli jeden muli reszta płacze.

 

Pomysł z WRT54GL czy WRT54G jest super. Do tego jakiś cellpipe jako modem i będzie git. Nie jestem pewny, ale chyba też na WAG54G można zarzucić te skrypty do podziału pasma. Musisz sobie sprawdzić.

 

Serwer fajna rzecz, ale na dwa kompy szkoda prądu.

 

Warto też pomyśleć na routerem opartym na mikrotiku. Można to postawić na starym kompie lub na dedykowanej pod to płycie. Oto przykład:

http://www.interprojekt.pl/katalog/katalog...RB133%2bWISP-AP

To najtańsza płyta do twoich zastosowań. Ma 3x lan to nawet switacha nie będziesz musiał kupować. Tylko jakiś modemik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez chce zrobic cos takiego jak kolega, ale mam inne zalozenia.

1. dwa kompy maja byc polaczone siecia, zebym np. mogl grac przez siec :) i przesylal sobie miedzy nimi pliki.

2. jak jeden komp nic nie sciaga a drugi sciaga to chce zeby sciagal maxem (mam 1,5Mbit).

3. jak mam drukarke to chcailbym zeby niezaleznie od tego ktory komp wlaczony dalo sie drukowac. tzn nie chce sytuacji takij zeby bylo tak, ze:

siedze na jednym kompie, chce cos wydrukowac to musze wlaczyc drugie kompa, zeby drukarka dzialala. da rade tak zrobic?

 

odpowiedzcie na wszystkie pytania plz :) potrzebny mi router tak? za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad3. takiego czegos nie zrobisz na zwyklej drukarce.

zrobisz - wystarczy printserver - tylko wtedy koszta leca w gore

znajdziesz tez routery z wbudowanym printserverem np. asus wl500g delux tylko cena dosc wysoka, bo ponad 3paczki, ale sam router jest miodzio i tez mozna na niego zaladowac alternatywny soft - od ktorejs wrsji fw router ten posiada takze qos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam neta 1,5 mega z chello. mam modem od nich. chce podlaczyc 2 komp. w takiej sytuacji potrzebuje routera tak? ile na niego kasy przeznaczyc? dajcie jakiegos linka z allegro, albo z www.skapiec.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Łączę się z internetem za pomocą Net24 z Netii i planuje kupić jakiś łatwo konfiguralny router Wi-Fi z modemem i dwie karty bezprzewodowe (chyba PCI) do komputerów, orientujecie się jaki model byłby najlepszy. Komputery stoją może 3 m od siebie, po drodze są zawsze otwarte drzwi więc nie powinno być żadnych kłopotów, ale w planach jest jeszcze jakiś komputerek multimedialny w pokoju dziennym – ale nic wielkiego – 6 lub 7 m i cienka ściana z gipsu. Więc co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie mam router DLink DSL-524T. Wszystko git (jak narazie) ale w Azureusie wywala mi ze jestem poza firewallem i musze odblokować port 41215 UDP. Jak to zrobić ? (wczesniej miałem wszystko dobrze dopiero po instalacji routera tak mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tutaj swojego D-linka (albo czegoś podobnego) i sprawdź co należy gdzie pozmieniać (port forward).

 

Co do mnie to przerzuciłem się do własnego tematu: tutaj

Nie znalazłem swojego ale Dlink DSL-584T mam identyczne menu w adminie (wiec tak samo sie robi) :P. Wielkie dzieki. W ogole bardzo fajna stronka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mnie troche doksztalcic bo lewy jestem totalnie...?

Wiecie, chce podlaczyc do neo drugiego kompa, ale takiego wlaczanego od czasu do czasu, sprawdzic poczte czy jakies stronki obejrzec pare minut. Dlatego przydaloby sie zeby w chwili wlaczenia netu na PC-2 transfer sie dzielil na pol lub tam jak sie widzi userom. Ale po wylaczeniu max przepustowosci szlo na PC-1. Neo wciaz dziala na PC-1 wiec modem jest itp. teraz kwestia samego routera. Co wziac za ok 100zl? zadne wi-fi, sam kabelek moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...