Skocz do zawartości
Raptor

Kingston HyperX

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiś pamieci zdolnych do pracy na DDR433 w rozsądnych cenach. Wpadłem ostatnio na te pamiątki. Chodzi o model 512MB DDR370, cena 480 zł - czy ktoś się już z nimi zetknął :?: Może macie inne propozycje ramu w tej lub niższej cenie :?: Tylko nie chce bawić się w kotka i myszke - pójdzie, nie pójdzie na 43. Teraz mam Seitec'i DD333 i chodza na 410 przy 2.65V CL2.0-5-3-2 jak na no-name'y chyba dobrze 8). Ewentualnie rozważam możliwość wymiany na TwinMOSa - jak wygląda sprawa z OC tych pamięci (TwinMOS i HyperX) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie bawił się tymi Kingston'ami :?:

 

To przynajmniej wrzućcie wyniki podkręcania TwinMOSów DDR333 i na jakich kościach bo nie wiem czy wymieniać swoje Seiteci czy nie :?

Mam te TwinMOS'y tylko że 256mb na MTECach 6,0ns. Jak się kręcą powiedziec nie mogę bo nie mam jeszcze MoBo. Limerro takie ma, zerknij na jego podpis

pozdrav

 

ps. Jak masz kasę to zaryzykuj te hyperX dla dobra forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor, mam dziwne wrażenie że ten opis dla PC-370 jest taki sam jak dla PC-434 ....

czyli gwarancje pracy na 433 masz dla tej pamiątki za 1033 PLN - troche dużo

No przecież jest oddzielny opis dla 370MHz i 433MHz. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie bawił się tymi Kingston'ami :?:

 

 

ps. Jak masz kasę to zaryzykuj te hyperX dla dobra forum :)

 

Ja zaryzykuje :D Powinienem miec na dniach, zdam relacje co i jak sie kreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie bawił się tymi Kingston'ami :?:

 

 

ps. Jak masz kasę to zaryzykuj te hyperX dla dobra forum :)

 

Ja zaryzykuje :D Powinienem miec na dniach, zdam relacje co i jak sie kreca.

Jak będziesz miał te pamięci to podaj na czyich kościach są (wiem, że Kingston stosuje kości różnych producentówm, ale skoro to jest wersja pamięci for o/c, to powinny być kości Samsunga/Winbonda itp. . .)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie je miele to koniecznie dajcie znać bo ja też sie nad nimi zastanawiam :)

Dalej czekam :x na te Kingstony. Cos motaja za bardzo. Albo cena inna albo znowu nie maja na magazynie. Zaczyna mnie to denerwowac, a jak sie okaze ze moje Samsungi sa lepsze to juz bedzie cool :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, cena wyższa nie powinna być bo podobno pamięci mają jeszcze stanieć 8O, mogę najwyżej nie mieć :? A jakie masz samsungi? Jak 333 "te dobre" to możliwe że bendą lepsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał te Kingstony - 2x256MB 370MHz. Też mnie bardzo ciekawi

jak się kręcą i mam nadzieję, że do 200FSB dochodzą bez problemów :)

Podeślę wyniki.

 

hyper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nikt nie podawal tego linka..? :

http://www.legitreviews.com/Reviews/hyperx_1.shtml

Recka wersji 3500. Daja popalic :!:

Dołączona grafika

 

LOL Ale chamsko to zrobili :lol:

Przecież ta różnica to jest w granicach błędu.

BIG LOL

Mnie tam głównie interesuje max czasy przy jakiej częstotliwości działają.

PRzydało by sie 200MHz przy Cas 2 2-5-2 Jakie tanie pamiątki chodzi mi o 512 ale w ostateczności to dwie 256MB to wytrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mam Kingstonki. Ladne niebieskie radiatorki i niestety stickery, a tak mnie kusi zeby sprawdzic co to za kosci pod spodem. Szkoda ze nie mam czasu, ale postaram sie szybko napisac jak sie sprawuja, moze sie jakos wyrobie z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zamiar zamowic takie pamiatki z szyna 333 mhz.. tylko jest jeden problemik,zebym mial pieniazki na kupno takich pamieci,musialbym sprzedac swoja pamiec. I wlasnie nie wiem czy kingstony beda na tyle dobre,zeby sprzedac stara pamiec.. Moja pamiec to no-name 256 ddr 333 mhz zbudowany na kosciach seitec identycznych (no moze inne MB) jak raptora (link ponizej)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=217...ighlight=seitec

Byloby milo gdyby ktos mi doradzil. Aha i jeszcze jedno, mam pytanie do moderatorow, czemu zablokowaliscie mi moj poprzedni temat o oznaczeniach pamieci samsung C w sklepie tweak.pl oraz w tescie tweak.pl? tego tematu nie bylo... W sklepie tweak.pl mowiono,ze samsung z literka D jest zwyciezca testu tweak,a przeciez w samym tescie bylo napisane, zwyciezca jest samsung z kosciami C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi McBenner, nie obraz sie,ale lepiej poczytaj jeszcze raz o co mi chodzi.. Nie pytam ktora kosc pamieci jest lepsza,tylko zwracam uwage na to, ze w sklepie tweak.pl pisza o pamieci "D" (slownie : z litera D) pisza o nim jako zwyciezce testu tweak.pl. A w samej recenzji testu pisza,ze zwyciezca jest samsung z kosciami "C" (slownie z C). A teraz z innej beczki.. najlepsza cena za kingstony hyperx 256 ddr 333 mhz jest okolo 220 zl (http://rodan.net/eSklep/prod?id=khx2700%2f256). Moze ktos znalazl nizsza cene? Aha,jescze ostatnie pytanie, ile kosztuje cena normalnej wysylki i ekspresowej? (np sklepu tweak.pl i rodan.net)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haloooo i co z tymi pamięciami :), warto kupic czy nie?

Jeszcze nie testowalem tych pamiatek ile max sie da wycisnac (brak czasu na restarty :D ) ale moge powiedziec, ze teraz mam 180 Cas2 timingi na turbo tzn. najnizsze jakie moga byc i Vmem 2,5V. Ja jestem zadowolony. Mysle ze bez problemow 200 da sie z nich wycisnac. I przedewszystkim jest sie pewnym tego ze jak kupujesz 370 Cas 2 to beda chodzic na takich ustawieniach a nie bawisz sie w loterie. To tyle pozdrawiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haloooo i co z tymi pamięciami :), warto kupic czy nie?

Jeszcze nie testowalem tych pamiatek ile max sie da wycisnac (brak czasu na restarty :D ) ale moge powiedziec, ze teraz mam 180 Cas2 timingi na turbo tzn. najnizsze jakie moga byc i Vmem 2,5V. Ja jestem zadowolony. Mysle ze bez problemow 200 da sie z nich wycisnac. I przedewszystkim jest sie pewnym tego ze jak kupujesz 370 Cas 2 to beda chodzic na takich ustawieniach a nie bawisz sie w loterie. To tyle pozdrawiem.

Dzięki za info :) teraz moge rozpoczac prace nad zdobywaniem funduszu remontowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 180 mhz to zupelnie malo,zeby zachecic do zakupu. Niektore pamieci swietnie smigaja na takiej czestotliwosci, a moga sie nie dzialac nawet po podniesieniu 1 mhz ! Rudi,blagam pospiesz sie z testami i timingami, zrobilbys to dla dobra naszego forum :wink:, ja zaś prawdopodobnie kupie pamięci,a dokladniej zamowie w wekend, a ten czas leci nieuchronnie...;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...