Skocz do zawartości
tallica

C2d + Asus P5b Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakie jest wasze zdanie na temat tego zestawu:

 

Pamięci ram:

DDR2 2x1024MB PC-800 Patriot CL 5 - 412zł

 

Płyta główna:

Asus P5B Deluxe (Intel P965) [DDR2, 2xPCI-E, FW] - 601zł

 

Karta graficzna:

GeForce PCI-E 7600GS Galaxy DDR3 1,4ns Zalman 256 MB TV-out / 2xDVI BOX (128-bit) 352zł

 

Zasilacz:

Chieftec GPS-450AA-101A (450W), aktywne PFC (1x120mm) - 181zł

 

Procesor to Core 2 Duo e4300, czeka już u mnie na resztę podzespołów ;)

Czy ktoś składał coś podobnego? Nie będzie nic kolidować ze sobą? Procesor chcę podkręcić do 3-3,2GHz... (liczę, że się uda ;))

 

-Michał

 

p.s Ceny oczywiście w przybliżeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo to Abit AB9 za ~400zł - do 3.2Ghz wykręcisz spokojnie, dobre mobo, a 200zł w kieszeni.

Grafę bierz wobec tego Palita 7900GS za ~490zł

Ram ok, ew jakieś OCZ'y.

Zasilacz to Huntkey 350W za 200zł, ew Pentagram 460W za ~175zł wygląda ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit ab9

ocz 2x1gb special ops 800mhz/cl5

galaxy gf 7900gs coolermaster 600/1600

huntkey 350w

 

IMHO! <_<

 

jezeli ci nie wystarczy pieniazkow to mozesz zaoszczedzic na ramach @ a-data

http://sklepwgk.pl/prod10402_A-Data_DDR2_1...300_667MHz.html

 

i wszystko jasne

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się tymi ciekawostakami ze znaku nie przejmował ... na forum nie widać żeby te abity padały mocno

 

a ten Hantkej ma w rzeczywistości ~ 420 W

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zeby nie zakladac kolejnego topic'a to napisze tutaj. Moj obecny sprzet to Asus P5WD2-E Premium, PD 930 @ 3.7, 2x1 GB PDP Patriot CL5, x800 GTO, zasilka 450 W Chieftec'a. Nosze sie z zamiarem zmiany procka i plyty i mam dylemat. Do wydania mial bym ok 1300-1400 zl max. I teraz co brac bo juz sam nie wiem - przymierzalem sie do asusa P5W DH Dlx (moge miec uzywke za 500 zl) i procka E6600 albo plyte P5B Dlx i E6320 albo jeszcze cos innego.

 

Czemu sie zastanawiam - z tego co wyczytalem na forum P5W DH Dlx ma dziure fsb kolo 400 Mhz a mam zamiar krecic proca tak do 3.5 Ghz (o ile pojdzie); P5B Dlx bylaby ok. ale to znowu wiecej kaski na plyte, mniej na proca. E6320 ma mniejszy mnoznik, na P5B szlo by to wyrownac; tylko ze te procki wyszly niedawno, malo osob je ma i nie wiadomo jak to sie kreci.

 

Doradzcie cos :)

 

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit ab9 powinien sobie poradzic z takim fsb.

zastanowilem sie przez chwile nad msi p6n sli-fi, ale u niego max to 410mhz fsb, chyba ze niedlugo jakis nowy bios do niego wypuszcza.

 

nie wiem.... poczytaj sobie troche o tym abicie ab9, chyba powienien dac rade <_<

 

ide na sniadanie! peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci doradził Abita Quad GT :) dobra do o/c , wytrzymie z tego co pamiętam, ok 500 na fsb . Kosztuje on około 630 złotych, więc zostaje jakieś 700-800 na Koryne. Może weź E6400 albo E6600 ??

 

@Junior - byłeś szybszy :] smacznego ;)

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Abita nie chce sie pakowac. Mialem kiedys IC-7 i serwisowali ja przez 2 miechy, po czym przyslali nowke ktora padla po tygodniu (i znowu miesiac w plecy). Procek raczej E6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził wziaść Abita. Kiedys owszem jego błyty były dość kiepskie, ale teraz seria AB9(pro oraz QuadGT) jest naprawdę OK! Jeżeli chcesz się bawić w OC to: Abit AB9 QuadGT, dobre pamięci i rekordy można bić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak Abity czasem też lubią paść, słyszałem trochę o dużej ilości zwrotów na gwarancji ... ale nic lepszego nie znajdzie w tej cenie ;) no może MSI P6N fi sli . Ma jedną wadę - fsb @ 410 max

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...