Skocz do zawartości
Roti

Barton 2500+

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie Ulisses aż się sam zaczynałem zastanawiać co ty pieprzysz. Gdzie T-bred i odblokowywanie mnożnika poprzez L1, zmobilizować to go sobie może, ale niech najpierw sprawdzi czy rzeczywiście ma zablokowany ten mnożnik.

 

Jeżeli będzie zablokowany to na VIA będzie działać przynajmniej mobile-mod Dołączona grafika

czyli połączenie ścieżki 2 w mostku L5, no ale wtedy to tylko spod windozy zmiana mnożnika.

 

Powodzenia

 

Ale podkreślam, bo się czasem zdarza że się ludzie zapędzają. Nie słuchają i chooj wychodzi.

Sprawdź czy masz zablokowany mnożnik.

W T-bredach, Thortonach i Bartonach sprzed 0339 mnożniki były fabrycznie odblokowane!!!

 

Jeżeli będziesz mieć tak jak na zdjęciu zakryte mostki laminatem, to najprostszym sposobem jest użycie jakiegoś skalpela czy żyletki do odsłonięcia połączeń (mam nadzieję że zrozumiale to napisałem)

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic do Ciebie nie mam, nie wątpię w twoją wiedzę, i sorka za literówkę.

Z tym odblokowanym mnożnikiem to oczywiście uogólniłem, także nie czepiaj się takich drobiazgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc na łatwiznę:

1. Sprawdzasz, czy przypadkiem nie jest odblokowany - ustaw dowolny inny mnożnik w bios i patrz co się będzie działo. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej w dół, a nie w górę. :]

2. Jak nie pomoże, to ołówkiem po mostkach L1.

3. Jak nie pomoże, to zabawa z przeciętymi mostkami L3 (bodajże). Opis samej operacji zgodny z tym, co przy Palomino (jest nawet filmik). Tylko inne mostki. :]

 

Art z linka w telegraficznym skrócie:

Odblokowanie (niższych mnożników) polega na połączeniu przepalonych mostków L3. Można jednak to zrobić prościej - łącząc kawałkiem drucika (z kabla telefonicznego*) 2 piny, jak na obrazku.

* - generalnie chodzi o to, aby był miedziany i bardzo cienki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem kogo mam słuchac z was (jeden sądzi ,że drugi nie ma odpowiednich kompetencji by doradzac)

http://www.ocworkbench.com/2002/amd/unlock...0636%20copy.jpg - tak mam zrobic ?? (bo już sam się gubię z tym L1 ,L5...)

Z L1 to nie, ULLISSES myślał najwidoczniej że masz Palomio, w nowszysch procesorach to nie działa, natomiast z tego co podał nasz moder, to grzebanie się z L3, według mnie to nie będzie remedium na zablokowany mnożnik a na problemy z płytami z 4bitowym biosem (czyli z taką kwestią że na owych biosach nie można było uzyskać mnożników większych niż 12.5, lub też w przypadku większego mnożnika na procu niż ów 12.5 nie można było zjechać na niższy - kwestia tablicy znaków/mnożników czy jak to się tam nazywało).

 

 

EDIT:

Hehehe, no to mamy problem, ojej...

Dobra ja się już zamknę bo zaraz za niezgodność z moderem dostanę bana czy coś.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś wiesz więcej, to pisz. Za uświadamianie innych jeszcze nikt nie oberwał - przynajmniej nie ode mnie. ;)

 

Ja tam wiem, że Thoroughbred który ja mam, nie reagował na zmianę mnożnika na K7NF2-RAID. Po odkryciu, że regulacja napięcia jest za mała i z FSB 166 będą nici, zmieniłem mobo na KT4V. Podczas zmiany płyty połączyłem L1 ołówkiem. Na KT4V mnożnik już działa ok. Nie chce mi się sprawdzać, czy działa na K7NF2 - czy to były mostki, czy płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu, napisze w tym.

 

Posiadam procka athlona xp 2400+, through

Standartowo pracuje na fsb 133, po podwyzszeniu na 149 komp nie wstaje, musialem resowac bios, a moj stary athlon 1800+, tez na tym samym jadrze, nie wstawal na 150 dopiero. Jak to jest z tym fsb? Czy jak dam 166 lub 200 to zmieni sie automatycznie mnoznik?

Mam jeszcze jeden problem: czemu w moim biosie nie ma opcji zmiany napiecia procesora?

Posiadam plyte asus a7n8x deluxe (socket a, nforce2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś wiesz więcej, to pisz. Za uświadamianie innych jeszcze nikt nie oberwał - przynajmniej nie ode mnie. ;)

 

Ja tam wiem, że Thoroughbred który ja mam, nie reagował na zmianę mnożnika na K7NF2-RAID. Po odkryciu, że regulacja napięcia jest za mała i z FSB 166 będą nici, zmieniłem mobo na KT4V. Podczas zmiany płyty połączyłem L1 ołówkiem. Na KT4V mnożnik już działa ok. Nie chce mi się sprawdzać, czy działa na K7NF2 - czy to były mostki, czy płyta.

UUUUuuu, a to dziwne, po prostu nie widziałem jeszcze T-breda z poprzepalanymi mostkami L1, dobrze wiedzieć.

 

Nie chce zakladac nowego tematu, napisze w tym.

 

Posiadam procka athlona xp 2400+, through

Standartowo pracuje na fsb 133, po podwyzszeniu na 149 komp nie wstaje, musialem resowac bios, a moj stary athlon 1800+, tez na tym samym jadrze, nie wstawal na 150 dopiero. Jak to jest z tym fsb? Czy jak dam 166 lub 200 to zmieni sie automatycznie mnoznik?

Mam jeszcze jeden problem: czemu w moim biosie nie ma opcji zmiany napiecia procesora?

Posiadam plyte asus a7n8x deluxe (socket a, nforce2)

 

Hymh, się tutaj jakiś multitemat zrobił

 

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/artykuly/art134/a7n8x_20_d.jpg

nie ma tego?? Tzn u dołu widać opcję do zmiany Vcore. Nie miałem w życiu do czynienia z tą płytą, ale nie powinno byc problemu z ustawieniem napięcia na rdzeniu.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zauważ, że te procki miały inny mnożnik.

2. Może coś o pamięciach i zasilaczu napisz, bo one też mogą być przeszkodą.

 

Ehh.. Nagle wszyscy zabrali się za kręcenie sA...

 

UUUUuuu, a to dziwne, po prostu nie widziałem jeszcze T-breda z poprzepalanymi mostkami L1, dobrze wiedzieć.

A kto powiedział, że były przepalone? Proc wygląda tak, jak ten na moim foto kilka postów wcześniej.

Jak kiedyś znajdę czas i chęci, to sprawdzę czy wymazanie ołówka zablokuje mnożnik, czy tylko poprzednia płyta była ułomna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko zmiana fsb i timingow, nie ma zadnej opcji do zmiany napiecia :/

 

posiadam modecom feel 300W

pamieci:

1

2

 

proc (fsb podwyzszone na 140)

3

 

i jeszcze jedno pytanie: co oznacza taktowanie efektywne w tym wypadku?

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...