Skocz do zawartości
Gość dandus

Początki Z Podkręcaniem Procka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dandus

posiadam athlona 3000+ venice już od dłuższego czasu podkręcałem go do 2,4 GHz na napięciu auto teraz zacząłem bawić się również napięciem aktualnie mam 1,425 i 2070 GHz ale no właśnie stabilność sprawdzam suprime no i tam mi pokazuje że CPU 1610 MHZ z fsb 230 MHz [230*7.0 est] jak sprawdzam właściwości mój komputer to podobnie 1,61 GHz a everst pokazuje 2070 MHz jakie taktowanie jest właściwe czym się kierować dlaczego wszędzie inaczej mi pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, to ja sie za pozwoleniem podepne co by nie śmiecić tematami. Otóż jako newbie sprzętowy zamierzam wykręcić jakoś swój sprzęt. Rekordów być nie musi, ale z Brisbane to grzech nie krecić... Przeczytałem stosowne porady w temacie o Brisbane, zrozumiałem co trzeba i to zdaje mi sie jasne. Ino przy tym nasuwają mi się pewne wątpliwości.

- Wydaje sie proste. Daje mnożnik ht na x3, pare pomniejszych ustawień, częst. ht na ~315, mnożnik 9,5 i juz mam prawie 3ghz. Ale... mam boxowe chłodzenie i na defaultowych ustawieniach orthos po 5min. potrafi przydusić na 50st. Czy po oc nie wyjdzie piekarnik? Tzn. moze i da sobie radę, ale na ~3000rpm to będzie wichura niezła...

- Czy koniecznie musze dać wieksze napiecie jak w temacie o Brisbane mi rzucili, koniecznie? Przeca zdarzały sie tam screeny ze ludzie blizej defaultowego lecieli i było.

- O ile z procem mi to w miare jasne rzeczy, o tyle nie wiem co dalej z pamięcią - te mnożniki, dzielniki, timingi itp. - ciężka sprawa. Cóż tam dalej należy począć jeśliby wyciągnał te ~3ghz z pamięcią? Się dostosuje czy też trza jej pomóc? :blink:

- Jak duze jest ryzyko że coś schrzanie? Komp jest od tygodnia, więc dobrze byłoby nie puscić do z dymem od zaraz. Może przesadnie się martwię, ale współużytkownicy by mnie zagryźli gdybym coś podpalił. Czy 3ghz jeśli pójdzie na ~1.4V i boxowym wentylu to bezpieczna sprawa? :rolleyes:

Wiem żem noob ale liczę na waszą wyrozumiałość. Każdy kiedyś zaczyna. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecanie nie polega na skakaniu z wartosciami od razu o 50% ;-)

 

Podnos po trochu, sprawdzaj stabilnosc i temperatury. W ten sposob znajdziesz odpowiedz na polowe swoich pytan i na pewno nicnie spalisz. A czy proc pojdzie na danych ustawieniach i napieciu to nikt Ci nie powie, kwestia egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, wiem, ale mówie jak mi napisano w temacie o Brisbane by lecieć zara na htt 300. Oto i ten fragment:

-ustaw napięcie proca na 1.45V

-pamięci podbij do 1.9~2.1V

-mnożnik HT z auto na x3

-taktowanie pamięci z auto na manual

-ustaw im zegar na 400 i CR z auto na 2 oraz CL z auto na 5 lub 4

-pamięci do pomarańczowych slotów i jeśli masz moduły 1GB lub większe to ustaw zmień 105 na 127.5ns

-HTT ustaw na 300 a mnożnik na 9.5

-ściągnij SP2004 i testuj ~1h

-na początku podbijaj HTT o 4 (od 316 co 2)

-jak ustalisz jakąś granicę stabilności to zapuść SP2004 na noc i zrzuć screena rano jeśli się nie wywali

-później możesz jeszcze podnieść napięcie i spróbować przesunąć tą granicę icon_wink2.gif

-jak wypracujesz jakiś wynik to spróbuj obciążyć resztę sprzętu (np. grafikę 3dmarki06, dysk jakimś kopiowaniem czy skanowaniem w tle itp.) by sprawdzić czy zasilacz daje radę

-wyniki przy otwartej budzie będą lepsze

-pamięci mają swój udział w osiągnięciach i jakiś memtest czy goldmemory obowiąkowo. memtest może mniej skuteczny ale bardzo podręczny i dużo szybciej doszukiwałem się nim błędów pamięci niż testując od nowa SP2004

Obadam jak mi odwagi starczy, tylko czy od razu trzeba też gmerać przy pamięciach jak zmienie proca coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...