Skocz do zawartości
DziubekR1

Monitor Lcd 800-1200zl Zwyklak Lub Panorama

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu wielu stron opinii, testow, zapowiedzi itp. itd. i zrobieniu sobie wielkie metliku w glowie, postanowilem zalozyc temat gdzie podam monitorki, ktore wpadly mi w oko. Rozbierznosc cenowa jest spora, bo tak wygladaly moje plany, najpierw chcialem dac ok. 800zl, ale okazalo sie, ze Panoramy 19` mi sie nie podobaja na zywo, sa smiesznie male. No to kasa wzrosla na jakas min. 20` Panoramke, a wtedy zaczalem sie zastanawiac, czy jesli to jest zakup na lata, to nie warto dorzucic jeszcze 100zl na jakiegos 22`.

Monitor bedzie uzywany glownie do przegladania stron www i siedzienia w Windzie. Od czasu do czasu lubie sobie przyciac w jakas gierke, ale do rzadziej. Filmow raczej nie ogladam, chociaz moze na takim monitorze to sie zmieni :)

Dobra, koniec tego pitolenia, wstawiam te monitory, ktore biore pod uwage, oczywiscie jesli sa jeszcze inne ciekawe modele, to prosze mi zareklamowac :)

 

Zwyklak (kwadrat) 19`:

 

BenQ FP91GP - 899zl

 

Panoramy :

 

20`

 

SAMSUNG 205BW - 999zl

SAMSUNG 206BW - 1128zl

LG Flatron L206WTQ - 1050zl

LG L204WT-BF - ok. 1000zl

BenQ FP202W Wide - 899zl

 

22`

 

SAMSUNG 225BW - 1250zl

BenQ FP222Wa - 999zl

Belinea 2225 S1W - 1149zl

Acer AL2216W - 960zl

Acer Al2216WSD (wersja z DVI) - 954zl

Asus MW221U - 1070zl

 

Z tego co pamietam, to chyba narazie wszysktkie. Jak sobie cos przypomne, to wyedytuje tego posta. Tak wiec czekam na jakies porady. Z gory dziekuje za pomoc.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, a czy rozdzialka 1680 x 1050 to nie jest troche za duzo jak na 20` ? Poza tym, naprawde mocno mnie kusi 22`, bo roznice w cenach nie sa wielkie, czy naprawde ten LG jest jakosniowo sporo lepszy niz te wszystkie 22` w tych okolicach cenowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, a czy rozdzialka 1680 x 1050 to nie jest troche za duzo jak na 20` ? Poza tym, naprawde mocno mnie kusi 22`, bo roznice w cenach nie sa wielkie, czy naprawde ten LG jest jakosniowo sporo lepszy niz te wszystkie 22` w tych okolicach cenowych ?

Jeśli miałbym pracować bez powiększenia czcionek i bez cleartype to faktycznie bym wolał 22" .... ale po zaserwowaniu cleartype i powiększeniu o 1-2 pkt problemu nie ma ( na DVI ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym pracować bez powiększenia czcionek i bez cleartype to faktycznie bym wolał 22" .... ale po zaserwowaniu cleartype i powiększeniu o 1-2 pkt problemu nie ma ( na DVI ).

A moglbym prosic o krotkie wyjasnienie, bo nie wiem o co kaman ? :) Jakie powiekszenie, chodzi o jakis zoom, czy jak ? I co to jest ten cleartype. Aha, i nie wiadomo nic ciekawego na temat tych 22` BenQ i Belinea co wymienilem ?

 

EDIT:

 

Tak sobie jeszcze czytam test Acerka http://www.behardware.com/articles/638-3/2...-take-over.html i wyglada naprawde niezle, a cena 960zl tez fajna.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglbym prosic o krotkie wyjasnienie, bo nie wiem o co kaman ? :) Jakie powiekszenie, chodzi o jakis zoom, czy jak ? I co to jest ten cleartype. Aha, i nie wiadomo nic ciekawego na temat tych 22` BenQ i Belinea co wymienilem ?

Cleartype to antyaliasing subpikselowy dla wektorowych czcionek "by Microsoft" :google:

 

Co do powiększenia to .... po prostu większe literki ( dzięki cleartype trzymają po powiększeniu proporcje i nie ma efektu "chudej linii liter" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wstawiam te monitory, ktore biore pod uwage, oczywiscie jesli sa jeszcze inne ciekawe modele, to prosze mi zareklamowac :)

 

Zwyklak (kwadrat) 19`:

 

BenQ FP91GP - 899zl

 

Panoramy :

 

20`

 

SAMSUNG 205BW - 999zl

 

22`

 

SAMSUNG 225BW - 1250zl

Acer Al2216WSD (wersja z DVI) - 954zl

Asus MW221U - 1070zl

Też brałem pod uwagę te monitory co Ty :) Zaczęło się od BenQa FP91GP, później myślałem nad panoramą 19", 20" a stanęło na wielkim pikslu 22". Dzisiaj właśnie zamówiłem w Agito monitor AL2216WSD za 968 zł z przesyłką kurierską - zadecydowały względy finansowe :| Jak by nie patrzeć w porównaniu z samsungiem zostaje w kieszeni prawie 300 zł.

Jak tylko dostanę monitor w swoje łapy to napiszę czy było warto :wink:

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolcie ze sie podepne.

Mam pytanie bo tez za miesiac kupuje monitor.

Zamierzalem brac tego ASUSa MW221U. Ale poczytałem trochę, no i gdybym był zapalonym graczem to z pewnością bym go brał, ale oglądam też dużo filmów, a co do kolorów ten monitor ma dużo do życzenia.

 

Zastanawiam się czy brać 20"

SAMSUNG 205BW 1080zł (bardzo tanio moim zdaniem)

a może coś z 22"

Hyundai N22WA 978zł

tudzież

Asus MW221U za 1241

 

Przyznam, że oprócz szybkości matrycy duże znaczenie ma też dla mnie design. Koniecznie musi być czarny:]

Rodzaj matrycy nie ma znaczenia, byle dobra ta TN:]

Zauważyłem też jakaś nowość od Acera, ale tej firmy to ja sie boje

Acer AL 2251Ws 1363zł

skąd już lepiej dorzucić do

Samsung 22" LCD SM 226BW 1490zł

 

Za założenia miałem na ten interes 1000zł, ale mogę dołożyć parę złotych. W końcu obecny monitor mam już 5 lat:]

Niech mi ktoś proszę napiszę czy opłaca się brać tego ASUSa, aby w domu nie dostać ataku szału.

No i nie orientuję się ktoś jak to wygląda z gwarancją. Bo czytałem, że niektórzy mają już bpixele i mogą się tą gwarancją podetrzeć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przylacze sie do pytania

 

Samsung 22" LCD SM 226BW vs LG L226WA

 

ktory lepszy? Gram, ogladam filmy. Moze w przyszlosci kupie xboxa360.

Tu akurat chyba Ci pomogę. Bierz Samsunga. Ale na tylniej nalepce musi byc "S" a nie "A". Samsung nie zadążał z dostawą monitorów i częściowo produkcją zajela sie inna firma. Tyle ze te matryce A przechodza zbyt w kolor niebieski. Tyle czytalem.

Jesli szukasz monitora do konsoli to szukaj monitora zgodnego z HDCP. Coz, trzeba patrzyc w przyszlosc:]

BTW zamiast Xboxa lepiej wziac PS3, zawsze FULLHD, a skoro FullHD to szukaj monitora >24", bo tylko takie obsluguja taka rozdzielczosc:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat chyba Ci pomogę. Bierz Samsunga. Ale na tylniej nalepce musi byc "S" a nie "A". Samsung nie zadążał z dostawą monitorów i częściowo produkcją zajela sie inna firma. Tyle ze te matryce A przechodza zbyt w kolor niebieski. Tyle czytalem.

Jesli szukasz monitora do konsoli to szukaj monitora zgodnego z HDCP. Coz, trzeba patrzyc w przyszlosc:]

BTW zamiast Xboxa lepiej wziac PS3, zawsze FULLHD, a skoro FullHD to szukaj monitora >24", bo tylko takie obsluguja taka rozdzielczosc:]

dzieki za rade odnosnie samsunga. Co do konsoli to zostane raczej na razie przy xboxie. Wiekszy wybor gier. Niestety sony daje totalnie ciala pod tym wzgledem.

Natomiast 24cale to juz niestety nie ten przedzial finansowy. Max dla mnie to 1500zl.

Wiecej nie ma sensu wydawac. 3 lata temu wydalem na beline lcd 19cali 4tys zl wtedy to byla kupa kasy. I z perspektywy czasu widze ze lepiej bylo kupic cos za 2tys. A po 2 latach za kolejne 2 tys kupic nowy lepszy monitor pozbywajac sie starego. W tej chwili z moich obserwacji wynika ze optymalne dla mnie bedzie 22cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...