Skocz do zawartości
Star

Czym Usunac Paste

Rekomendowane odpowiedzi

otoz mam pytanko.Chce sobie wymienic boxa z E4300@2,52 GHz ^^ na fryzjera 7 z pasta o wiele lepsza w porownaniu do boxowego gilaska pana Bila Gatesa :E...w sumie to on od microsoftu a nie od intela ...no ale coz :P.Czym usunac,mam na mysli jakis plyn/alkohol (aj polacy i alkohol xD ;) ) i szmatke,hustke ktora mozna by resztki smarkow "zmyc" ,raczej zetrzec z proca....Chce miec w miare czystego procka zeby pasta z fryzjera spelniala swoja role weri gut.W miare mozliwosci ,jak najmniej kupowania specjalistycznych rzeczy,bo ja wiem ze mozna kupic wiele rzeczy,plynow,szmatek za fortune,ale ja chce to zrobic w domowym zaciszu,nie wychodzac z pokoiku :) ..no jak bedzie potrzeba to sie do kuchni/lazienki/piwnicy zajrzy ;). jakies domowe srodki wykorzystac chcialbym.

Prosze jeszczze wziac moja wypowiedz na serio ,mimo iz pisana tak nie jest xD

thx in advance.

Edytowane przez Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zmywacz biore,jak tak dobrze sobie radzi ;) kolega forumowicz chwali ;) Tylko ile czasu odczekac mam z zalozeniem fryzjera po ztarciu starego gilasa zmywaczem ? te opary musza chyba wyparowac czy jakos tak.Moze jeszzce pozniej czysta gladka szmatka na sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile czasu odczekac mam z zalozeniem fryzjera po ztarciu starego gilasa zmywaczem ? te opary musza chyba wyparowac czy jakos tak.Moze jeszzce pozniej czysta gladka szmatka na sucho.

Zmywacz lub spitytus rozpuści, ale i tak trzeba zetrzeć farfocle sciereczka, a najlepiej gazą/kompresem (byle bez waty był, więc płatki kosmetyczne odpadają) wiec wtedy bedzie już sucho i można nakładac nowe chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spirytus za 3 zl ze sklepu + wacik do uszu. Nasaczasz wacik i pozbywasz sie pasty. CCzynnosc powtórzyc bo za jedym razem nie usuniesz wszystkiego. Po skonczeniu czekasz kilka sekund i spirytusu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz profesjonalnie to IPA czyli alkohol izopropylowy, czyli izopropanol - nie pozostawia zanieczyszczeń i jest bezpieczny - nawet jak sobie nim na jakieś sprzęty psikniesz to się idealnie "ulotni". IMO - zwykły salicyl zostawia zanieszczenia, zmywacz może uszkodzić lakierowaną podstawę coolera (a są takie lakierowane...) - już lepiej uzyć najzwyklejszego spirytysu spożywczego. IPA jednak z natury jest przeznaczone m.in do czyszczenia elektroniki - a wydatek żaden (~6 PLN za spray 150 ml).

Co do "szmatek" - napewno coś miękkiego i bez włosków - ja używam zwykłej bawełny bez żadnych włosków - wszelkie waciki, patyczki itp omijam szerokim łukiem (zestaw salicyl + wacik zaowocował wycieczką po IPA do elektronika i doczyszczaniem tego co po sobie zostawił salicyl z watą na powierzchni coolera).

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam papier toaletowy, w koncu zostal do tego zaprojektowany i ma dobra zbieralnosc. Mi udalo sie suchym papierem zetrzec cala paste z procka i nie zostawic po sobie farfocli.

Tak czy siak trzeba odtłuścić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyyy no Regina swietnie sie nadaje xD

nie no gosciu mnie dobil z ta srajtasma <lol2> ;) spox.Jeszzce kolega wspomnial ze sie tak dokladnie podciera ze zadne farfocle nie zostaja :P Troche offtop :P

co do IPA,czy jakis innych alkoholi nie do ustnych...:P mysle ze w przyszlosci bede paste zmienial,w koncu sie zabiore moze jakos profesjonalnie do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz czyścił radiator, to uważaj, gdzie go stawiasz po czyszczeniu, ja swój czyściłem zmywaczem do paznokci i oczywiście położyłem płasko na biurku – efekt to przegryziony laminat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze czyszcze benzyną do zapalniczek ronson + srajtaśma - zwykle pomarańczowa bo pasuje do kafelek :P

Benzyna jest tłusta a chodzi również o odtłuszczenie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zmywacza do paznokci i patyczków do uszu. Mam zdjęty IHS z procka więc powierzchnia nie za duża do czyszczenia. Zmywacz bardzo dobrze radzi sobie z pastami i glutami, według mnie nie potrzeba żadnych specjalistycznych środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...