Skocz do zawartości
N1CO

Który C2d?

Rekomendowane odpowiedzi

Pogrzebałem trochę na forum i doszedłem do wniosku, że dalej nie wiem :/ Na pewno polecą wszyscy E6420, bo zbliżony do E6600. Ale mimo wszystko chciałbym mieć jeszcze drugą opcję ze względu na cenę E6420. W grę wchodzi oczywiście OC. Co do płyty to też jeszcze się nie zdecydowałem jaką wziąć, chociaż byłem przekonany, że ASUS P5N-E SLI będzie dobrym wyborem. Jednak jak czytałem, bardziej polecacie Abita AB9. Tak więc teraz jestem w kropce :/ Dodam, że RAM jaki posiadam to niebieskie GEILe, które u kumpla poszły na 1000MHz 5-5-5-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sam mam Abita naprawdę bardzo fajna płytka :D warta polecenia

do wyboru masz jeszcze w tej cenie Microstar P6N SLI-FI (nF650i)

Asusa odradzam stanowczo . kilka sporych wad np 3 fazowe zasilanie proca , słaba karta dźwiękowa

co do proca to ostatnie wersje E4300 już nei kręcą sie jakoś dobrze

E6420 jest na rdzeniu Conroe tu jest sznasa na sporo więcej , wiadomo zależy od sztuki

wszystko tez zależy ile ty chcesz wyciągnąć z maszyny ?

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego gigaszita nie ma chyba jeszcze w polsce z tego co sie orientuje.

bierz abit ab9 albo msi p6n sli-fi. wybro nalezy do ciebie, ale i tak nie bedziesz zalowal zadnego z nich.

 

peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego gigaszita nie ma chyba jeszcze w polsce z tego co sie orientuje.

bierz abit ab9 albo msi p6n sli-fi. wybro nalezy do ciebie, ale i tak nie bedziesz zalowal zadnego z nich.

 

peace!

no to gorąca nowość :D http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gig...pelny,id,39254/

sam nei wiem kiedy bedzie dostępny ale pewnei długo to nei potrwa

a już widziałem płyta na Intelu P35 w kompusroniku <_< Intel szaleje :wink:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do proca to ostatnie wersje E4300 już nei kręcą sie jakoś dobrze

co to znaczy jakos dobrze ? nie dochodza do 3GHz na def v core ?

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy jakos dobrze ? nie dochodza do 3GHz na def v core ?

jak będziesz miał dużego farta to możesz trafić na sztuke co robi 3.2Ghz na def v core-taka loteria,nawet sztuki z tej samej seri potrafią się bardzo róznie krecić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dzięki bardzo za takie zainteresowanie tematem, ale w tej chwili najważniejszym wybór to C2D. Na płytę przyjdzie pora i jeszcze wiele recenzji i postów które mam zamiar przeczytać. Co do C2D to najbardziej skłaniam się do E6320. Teoretycznie wydaje mi się dobrym wyborem, zwłaszcza, że Conroe. Niestety mnożnik 7x mnie odrzuca od niego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy jakos dobrze ? nie dochodza do 3GHz na def v core ?

no jakoś ostatnio już nie bardzo chce jechac nawet 2,7 na dev już na Pclabie było kilka takich przypadków procków z 2007 roku , oczywiście to nei jakaś reguła ale tendencją jest raczej w tą strone że niestety już 3ghz na dev to coraz mniej sie trafią :angry:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Mi 06 nie chce iść więcej niż 2.8GHz na default więc wcale regułą nie jest że 06 jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 06 nie chce iść więcej niż 2.8GHz na default więc wcale regułą nie jest że 06 jest lepszy

no wiadmo to nei reguła zależy dużo jak sie trafi :angry: chciało by sie 3,2ghz na dev :rolleyes:

ale jakoś nie widziałem jakies rakiety z 2007 , a gadalem ostanio z kolesiem to nie wstawał mu na 2700 tzn wstawał ale sie sypał musiał dać 1350V i dopiero było ok

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zaplacic wiecej i kupic selekta...ja tak robie bo bede mial pewnosc tych 3 ghz na def v core.

no to faktyczne było by dobre albo trzeba liczyć na szczęście :unsure:

a co do selekta to może Piter bedzie miał :wink:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktyczne było by dobre albo trzeba liczyć na szczęście :unsure:

a co do selekta to może Piter bedzie miał :wink:

POZDRO

 

Pierwszy selekt jest moj wiec nie wcinac sie w kolejke prosze :-P

 

No wiem ze teraz PITer ma 6320 na 3.4 tylko cena jakos 800 wiec to zalezy ile mozesz wydac. Pisz do niego chcoiaz przez iostatnie dni nie odpisuje ..pewnie majowka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 800zł to można kupić E6600 i na 3.4 GHz pewnie pójdzie bez problemu, ja mam 6320 i idzie 3.2 GHz przy 1.55V i wydajność jest wystarczająca bez super dopłat do selektów żeby mieć te 200 czy 300 MHz więcej za 220zł to spora przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 za E6320 3,4GHz? Trochę za drogo jak dla mnie. Ze sklepu E6320 za 580 biorę czyli 220zł taniej.

no selekty kosztują :sad: może ci sie pofarci i ze sklepu tez trafisz na dobrą sztukę szansa jest większa jak wygrana w totka :rolleyes: a kase można przeznaczyć na coś innego

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do selekta to podjąłem decyzję, że szukał żadnego nie będę. Bardziej koncentruję się na wyborze odpowiedniego modelu ze sklepu. Tylko wciąż nie wiem, którego. Wszyscy zachwalacie Abita AB9 ale jak widzę to max 430Mhz FSB. A 430 x7 (E6320) to nieco ponad 3GHz. Czyli jakoś tak lipnie :/ A on mnie cały czas najbardziej kusi. Między innymi ze wzg. na 4MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...