Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

I właśnie w tym sęk. Nie wykombinuje 2 proca na 775. W ogóle tego nie kapuje. i965 obsługuje szyne 1333MHz po updacie, a P35 obsługuje po updacie a i jeszcze trzeba innego proca kombinować

Hehe sam mialem taki wlasnie problem a raczej wydawalo mi sie ze go mam , plyta nie chciala z poczatku ruszyc z 6750 ale okazalo sie ze jednak update biosa nie jest wymagany , po prostu chyba zle pdlaczylem konektory ;p gdy naprawilem swoj blad plyta spokojnie rusza a przynajmniej normalna wersja P5K nie dlx ;] , z dlx widac sa jakies problemy jak pisal sobih, btw thx za info dla niego o biosie ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade, ale nie skorzystam, bo procka i płyte zamawiam w dwóch innych sklepach.

 

BTW To jaka jest jeszcze dobra płyta na P35 w cenie gdzieś do 750zł. Zwykłego P5K nie kupie, bo ma 3 fazy zasilania.

Edytowane przez Monster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade, ale nie skorzystam, bo procka i płyte zamawiam w dwóch innych sklepach.

 

BTW To jaka jest jeszcze dobra płyta na P35 w cenie gdzieś do 750zł. Zwykłego P5K nie kupie, bo ma 3 fazy zasilania.

co poza ekstremalnym OC w niczym nie przeszkadza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy oc będzię i to nawet duże(3GHz na dzień i do zabawy sprawdzenie max taktowania procka) Płytka popracuje czasami pod DI. Czasami kumpel z jakimś Pentkiem wpadie.

 

P.S Z resztą pamiętasz płyty, które Asus wypuścił na 3 fazowym zasilaniu. Padały jak muchy...

Edytowane przez Monster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vojt

Ale komp rusza? Bo słyszałem, że bym musiał wykombinować innego proca i wtedy update robić.

Rusza, rusza. Do biosu normalnie można wejść, a tym samym go zmienić, tylko na wersji 0202 nie rozpoznaje kodu procesora E6750, ale to nie problem.

 

EDIT:

Złóż komputer, i zmień bios - to wszystko.

P5K Dlx + E6750 wszystko działa normalnie, tylko po pierwszym odpaleniu kompa zrób flash do nowego biosu (wersja 404) a wtedy płyta będzie poprawnie rozpoznawała procesor.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tak zrobie. Mógłbyś mi tylko napisać jak wygląda procedura flashowania?? Napiszę jak ja to rozumiem:

1. Sciągam BIOS i program flasciach!ący.

2. Rozpakowuje na dyskietkę startową.

3. Uruchamiam z niej komputer.

4. I co dalej?? Trzeba wcisnąć jakąś kombinajce klawiszy? Jakieś polecenie??

Edytowane przez Monster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tak zrobie. Mógłbyś mi tylko napisać jak wygląda procedura flashowania?? Napiszę jak ja to rozumiem:

1. Sciągam BIOS i program flasciach!ący.

2. Rozpakowuje na dyskietkę startową.

3. Uruchamiam z niej komputer.

4. I co dalej?? Trzeba wcisnąć jakąś kombinajce klawiszy? Jakieś polecenie??

A po co tyle kombinacji - EZ Flash z biosu

Nowy bios na klucz usb, i do dzieła - łatwo i przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster:

Podczas uruchamiania kompa pojawia się ekran z informacjami (POST), wciskasz kombinację klawiszy Alt+F2 i otwiera się programik do flashowania biosu na płycie głównej.

 

Bios ściągnij ze strony asusa do tej płyty. Najlepiej zawsze najnowszy (datami patrz). Nowy bios ma około 2 MB więc wypal go na płytce CD (rozpakowany!) i umieść w napędzie optycznym. W zależności ile masz napędów optycznych wybierz ten do którego załadowałeś płytkę z biosem i enter.

Zresztą masz wszystko opisane po angielsku. Programik sprawdzi wersję biosu, Ty tylko sprawdź dla pewnosci czy jest to bios do P5K Deluxe i wersja x404, potem enter i czekasz aż się stanie jasność.

 

EDIT:

1.

Dołączona grafika

2.

Dołączona grafika

 

......... żaden problem........

 

EDIT 2:

Ponieważ pojawił się już nowszy bios, ale BETA więc póki nie okaże się co on jest wart radzę załadować 0404.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzany był już nowy Beta bios 0501 ? Może pominąłem ten fakt, nie ma żadnych wskazówek co zmieniono.

 

juz pisalem chyba o tym. roznic nie zauwazylem, poza tym ze to jedyny bios na ktorym udalo sie uruchomic chociaz jedna ocezetke dwugigowa ;). na zadnym innym nawet z jedna kostka mobo nie wstawalo. jeszcze ze 2-3 nowe i moze w dualu uda sie to uruchomic ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to prawda ze sa problemy z Asus P5K Deluxe i kartami 8800gtx? tzn blokuja porty sata >>>

"Please note: When purchasing this product with a Graphics card from our 8800GTX/Ultra or HD2900XT range, you may experience difficulties during installation. Our Technical staff have advised that the total no. of Sata ports may not be accessible on the motherboard when installed with any of these graphics cards." takie cos widnieje w opisie tej plyty w sklepie w uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to prawda ze sa problemy z Asus P5K Deluxe i kartami 8800gtx? tzn blokuja porty sata >>>

"Please note: When purchasing this product with a Graphics card from our 8800GTX/Ultra or HD2900XT range, you may experience difficulties during installation. Our Technical staff have advised that the total no. of Sata ports may not be accessible on the motherboard when installed with any of these graphics cards." takie cos widnieje w opisie tej plyty w sklepie w uk

 

 

 

gtx i ultra blokuja 1 skrajny czerwony port sata od strony ramek, drugiego mozesz uzyc spokojnie. radiator od stockowego chlodzenia przeszkadza. zostaje 5 uzytecznych gniazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz sie przestraszylem :P

 

 

edit: jakie macie napiecia na NB u siebie? I czy jakies inne napiecia wplywaja na stabilnosc proca?

W tym momencie mam 3ghz 8x380 1.38V (1.4V bios) i wywala mi orthosa od razu, jakies pomysle?

 

ide zerknac wyzsze V :>

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mobo przy uruchamianiu oraz przy jakiejkolwiek zmianie konfiguracji wymaga resetowania biosu.

Bez resetu po kilku sekundach następuje wyłączenie i uruchomienie od nowa ale bez obrazu

i jakiegokolwiek dźwięku. Np ostatnio podpiąłem do SB Live tylko interfejs MIDI i już robiłem reset.

Ponieważ złącze biosu jest ulokowane dość blisko chłodzenia grafiki jest to dość kłopotliwe.

W desperacji do złącza biosu podłączyłem kabel z przełącznikiem, ale uważam że nie tędy droga.

:oops:

Co może być przyczyną takiego zachowania się płyty? Czy inne płyty P5K reagują podobnie?

Może to kwestia jakiegoś ustawienia w biosie lub zmiany całego biosu (obecnie jest fabryczny 0201)?

 

………………………………………………………………........

.................................................................................

...................

P5K-E/ E4300/ Scythe Ninja Plus/ Gigabyte 6800 GTS/ Patriot LLK 2x1GB/ Samsung HD501LJ/ Corsair HX520W/

DVDRW Lite-On/ CDRW Teac/ SB Live/ Thermaltake Soprano/ LCD SyncMaster 960BF/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3ghz na def powinien isc jezeli nie idzie to masz problem albo z pamieciami albo proca slabo trafiles:/

memki ma spuszczone aby mnie nie blokowaly narazie bawie sie tylko CPU, na 3ghz potrzebuje okolo 1.4V (bios 1.45V) :mur: :mur: uruchamia sie na nizszym napieciu ale orthos od razu sie wywala, reszta napiec mam niezmienionych, bios 0501 moze to jego wina? To beta jesli dobrze pamietam, korzysta ktos z niego? Temp raczej tez mnie nie blokuja 25" idle i okolo 46" w stresie

 

Dołączona grafika

 

pozdro

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną takiego zachowania się płyty? Czy inne płyty P5K reagują podobnie?

Może to kwestia jakiegoś ustawienia w biosie lub zmiany całego biosu (obecnie jest fabryczny 0201)?

Odłącz wszystko co niepotrzebne, w biosie przywróć ustawienia fabryczne (Load Defaults) i sprawdź czy działa. Jak nie to załaduj najnowszego biosa.

Jak dalej nie działa to musiałbyś jeszcze sprawdzić płytę na innym procu, grafie, pamięci i dysku. Jak nie pomoże to płyta na gware.

 

na 3ghz na def powinien isc jezeli nie idzie to masz problem albo z pamieciami albo proca slabo trafiles:/

reszta napiec mam niezmienionych

daj 1,4V na nb + 2,1V na memki i zobacz czy śmiga dalej. Proca zostaw narazie w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam juz zadalem pytanie w co kupic;) ale mam pytanko do tych co maja moze szybciej odpowiedza:) jutro ide kupic albo: abita p35-e albo asusa p5k ktora wybrac chodzi mi o wyzsze stabilne FSB :) jak wyglada sprawa? ile zrobi p5k na codzien? :) z gory dzieki za info.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto cos tam marudzil ze p5k ma problem z 4x1024 ...?

wlasnie mam wlozony moje Reapery 1066 z Crucial Balistix 667

i lataja razem 500 4-4-4-4-3-30-3-3-3 bez zajakniecia ..

 

fakt ze XP widzi ino 3072mb ale coz :(

Na jakim napięciu OCZ-ty robią to co napisałeś powyżej?

Testowałeś same REAPER-y bez CRUCIAL?

mam też te ramki i interesuje mnie jak one chodzą na P5K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...