Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... mam asusa p5k-e; dalem na procka napiecie 1.365; w biosie pokazuje mi ze mam 1.328 a speed fan pokazuje mi 1.34; i niech mi teraz ktos wytlumaczy o co tu chodzi...

na tej plycie najlepiej spr napiecie w biosie albo na pustym miejscu na konda. W twoim przypadku pewnie te 1.34V to idle, a pod obciazeniem jeszcze spada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze jedno pytanko chce sobie skubnąć Thermaltake Armor LCS

KLIK

 

Ale nie jestem pewien czy na p5k dlx nie będzie problemów z zamontowaniem tego wc. Acha i jakie biosy polecacie pod niego bo mam zamiar kręcić c2q q6600 revG0 do przynajmniej 3,5Ghz. Pamiątki jeszcze nie zdecydowałem jakie ale chyba Crucial 2GB kit (1GBx2) Ballistix Tracer 240-pin DIMM DDR2 PC2-8500 (trudno dostępne w Polsce ale jakoś się sprowadzi ;]).

Edytowane przez SsjDraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki jeszcze nie zdecydowałem jakie ale chyba Crucial 2GB kit (1GBx2) Ballistix Tracer 240-pin DIMM DDR2 PC2-8500 (trudno dostępne w Polsce ale jakoś się sprowadzi ;]).

no nie wiem czy tak trudno dostepne :) ... dla chcacego nic trudnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pewne pytanko, wczesniej pisalem o problemie z moim P5K..

 

Wiec chodzilo o to ze w grach spadaly mi drastycznie FPS i zalamywaly sie tekstury, ale co mnie dziwilo, czasem komp cos doczytywal i na 2-3 sekudny wiesil sie i ponownie wracal do zycia, czasem myszka wariowala itp.

 

I w ZNAK'u zdiagnozowali to , ze jest to ewidentnie wina karty graficznej, i faktycznie znalezli usterke, ale czy karta graficzna powodowala by zwiechy systemu na moment itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam płyte P5K WS, i mam problem z konfiguracja biosu, dajac czestotliwośc pamięci tak jak mam czyli 800mHz CL4 i ustawiajac czasu dostepu 4-4-4-12 wogole nie moge uruchomic kompa, dziwi mnie to, dziala dobrze tylko na ustawieniach AUTO.. porownujac w grze Counter Strike bo grywam w nia (tzn fajnie mi sie grywalo na p4 1.8) dzis ja zainstalowalem, nie wiem czemu wiesza sie komputer, blokuje, dioda dysku sie swieci, i glos zacina sie blokujac komputer.Mozna go tylko zrestartowac przyciskiem.Na samym 800mhz dziala ale czesciej mi wiesza kompa(sprawdzilem, i to samo jest na need for speed carbon) na AUTO dluzej pogram ale tez zwis.Co moglo by byc przyczyna czegos takiego? jaka optymalna jest temperatura QUADA?wentylator to standardowy BOX.Temp mi wychodzi srednio ok 55st, czy to nie za duzo? nie wiem co z grafika... dyski narazie mam podpiete 3, dwa IDE i jeden sata2 bo tamte sa z poprzedniego kompa i je narazie potrzebuje.Poza tym komp dziala... nie stabilne sa gry z tego co zauwazylem,

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam płyte P5K WS, i mam problem z konfiguracja biosu, dajac czestotliwośc pamięci tak jak mam czyli 800mHz CL4 i ustawiajac czasu dostepu 4-4-4-12 wogole nie moge uruchomic kompa, dziwi mnie to, dziala dobrze tylko na ustawieniach AUTO.. porownujac w grze Counter Strike bo grywam w nia (tzn fajnie mi sie grywalo na p4 1.8) dzis ja zainstalowalem, nie wiem czemu wiesza sie komputer, blokuje, dioda dysku sie swieci, i glos zacina sie blokujac komputer.Mozna go tylko zrestartowac przyciskiem.Na samym 800mhz dziala ale czesciej mi wiesza kompa(sprawdzilem, i to samo jest na need for speed carbon) na AUTO dluzej pogram ale tez zwis.Co moglo by byc przyczyna czegos takiego? jaka optymalna jest temperatura QUADA?wentylator to standardowy BOX.Temp mi wychodzi srednio ok 55st, czy to nie za duzo? nie wiem co z grafika... dyski narazie mam podpiete 3, dwa IDE i jeden sata2 bo tamte sa z poprzedniego kompa i je narazie potrzebuje.Poza tym komp dziala... nie stabilne sa gry z tego co zauwazylem,

prosze o pomoc

Co do pamięci to prawdopodobnie musisz podnieść napięcie pamięci do 1.95V lub 2.0V. To samo miałem z Kingkstonem który na CL4 800 wymaga właśnie 1.95V. Jeśli masz PDC22G6400LLK, to dla nich napięcie wynosi 2.2V.

Edytowane przez Schirru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to prawdopodobnie musisz podnieść napięcie pamięci do 1.95V lub 2.0V. To samo miałem z Kingkstonem który na CL4 800 wymaga właśnie 1.95V. Jeśli masz PDC22G6400LLK, to dla nich napięcie wynosi 2.2V.

tak zrobilem i pokazalo mi "overclocking failed!" Na pamieciach pisze ze ma byc 2.2V, czasy tez ustawilem manualnie jak powinno byc 4-4-4-12 i szyne 800 i nic:( dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie

Który układ scalony to bios płyty p5k-e

Czy ten koło baterii , bo jak tak to nici z programowania jakby co ;tylko serwis

A manuala na oczy widział? Jest rysunek "motherboard layout" gdzie wszystko piknie pokazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobilem i pokazalo mi "overclocking failed!" Na pamieciach pisze ze ma byc 2.2V, czasy tez ustawilem manualnie jak powinno byc 4-4-4-12 i szyne 800 i nic:( dziwne

U mnie jak jeszcze miałem PK5 komunikat ten się też nieraz pojawił i do tej pory nie wiem czemu, bo system był stabilny. Pojawiał się zazwyczaj po zmianach napięcia pamięci lub procesora. Ignorowałem ustawiałem jeszcze raz to samo w biosie i płyta wstawała jakby nigdy nic. Może ten Asus jakiś nerwowy jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do urzytkownikow plyty P5K DLX czy everest wam pokazuje takie timingi jak mi, chodzi mi o te dolne nie wiem czy to normalne? Taktowanie pamięci:

CAS Latency (CL) 5T

RAS To CAS Delay (tRCD) 5T

RAS Precharge (tRP) 5T

RAS Active Time (tRAS) 16T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 54T

RAS To RAS Delay (tRRD) 3T

Write Recovery Time (tWR) 14T

Read To Write Delay (tRTW) 8T

Write To Read Delay (tWTR) 1T

Read To Precharge Delay (tRTP) 5T

Write To Precharge Delay (tWTP) 14T

Refresh Period (tREF) 3120T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na p5k dlx nie mam w ogole dzwieku :mur: ocb?? wszedzie mam "brak urzadzen do odtwarzania" :(

A nie masz przypadkiem dodatkowej 'dziwnej' karty sieciowej w polaczeniach sieciowych ? ;]

Ja mialem taki myk na zwyklej P5K ze wykrywal jakas niezidentyfikowana sieciowke , stery do audio nie daly sie zainstalowac , dopiero jak wywalilem ta 'sieciowke' i zainstalowalem do tego urzadzenia stery audio recznie to dzwiek sie objawil ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem dodatkowej 'dziwnej' karty sieciowej w polaczeniach sieciowych ? ;]

Ja mialem taki myk na zwyklej P5K ze wykrywal jakas niezidentyfikowana sieciowke , stery do audio nie daly sie zainstalowac , dopiero jak wywalilem ta 'sieciowke' i zainstalowalem do tego urzadzenia stery audio recznie to dzwiek sie objawil ;].

tych polaczen sieciowych to mam tam ze 4 :mur: nie wiem czy to wywalac... mial ktos juz problem z dzwiekiem na p5k dlx??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(ryba @ 14 sie 2007, 00:04) *

 

Maly pokaz FSB w wykonaniu P5K Vanila icon_biggrin3.gif

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=228547

 

 

 

to twoja płyta tyle zrobiła???

ta, było już pare dni temu na Xtremalnym :), i jeszcze ten e6400...mniam e6400 :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym moze byc problem ? czesto robi mi sie cos takiego jak CPU OVERCLOCKING FAILED choc nie podkrecalem proca !?! ... jak np. ustawie na 3 Ghz juz mi to nie wystepuje ... wroce do ustawien normalnych tak jak od producenta i dalej mi pokazuje CPU OC FAILED

Co jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stoję przed wyborem mobo pod mojego przyszłego E6600. Pod uwagę biorę MSI Neo2-FR albo ASUSA P5K Vanilla. Z tego co do tej pory wyczytałem to Asus jest mniej problemowy, zastanawia mnie tylko czy te 3 fazowe zasilanie nie będzie za słabe do OC w okolicach 3,6-+3,7 GHz i później dla Penrynów? Chciałbym przeczytać ogólne opinie nt tego mobacza, czy są jakieś irytujące wady, typu problemy z aktualizacją biosu, czy płytka jest "OC-friendly" i jak śmiga z Goodramami Pro 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było chyba, ogólnie zła wiadomość:

PCI-Express 1.0 oraz 1.0a niekompatybilne z kartami PCI-Express 2.0?Według Asusa karty graficzne zgodne z PCI-Express 2.0 nie będą kompatybilne z dostępnymi obecnie slotami rozszerzeń w wersji 1.0 oraz 1.0a. Tak przynajmniej sytuacja rysować się ma w przypadku tegoż producenta i jego płyt głównych z serii Blitz Extreme oraz Blitz Formula opartych o chipset Intel P35. Sprawa wyszła na jaw po tym jak się okazało, że w przypadku tych produktów Asusa zostały zastosowane dwa różne porty PCI-Express (1.0/1.0a oraz 1.1) zaś jedynie slot w wersji 1.1 prawdopodobnie będzie w stanie obsłużyć nowy nadchodzący standard. W praktyce oznacza to tyle, że na razie nie będzie możliwości zbudowania platformy opartej o płytę główną Asusa (być może dotyczy to też innych producentów jednak jak dotąd nie znamy szczegółów) i wyposażonej w dwie karty graficzne zgodne z PCI-Express 2.0. Na stronie Asusa dowiedzieć się możemy, że tylko jeden ze slotów (1.1) przyda się do następnej generacji kart graficznych zaś na tryb SLI dwóch GPU zgodnych z PCI-E 2.0 musimy jeszcze poczekać. Biorąc pod uwagę również fakt, że takie karty jeszcze się nie pojawiły to dobrze, że dowiadujemy się o tym zawczasu…Podejrzewamy, że dopiero wraz z upływem czasu sytuacja zostanie załagodzona i niedługo będzie można przesiąść się na PCI-Express 2.0 bez żadnych "niespodzianek"…
Źródło E-giełda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...