Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może czy na P5K (lub P5k-E) chodzą bez problemu pamięci A-Data EE+ 800Mhz bo podobno na MSi neo2-FR/FIR sa problemy z tymi pamieciami bo kupiłem juz pamięci i teraz niewiem jaka płytę dobrac do tego :mur: Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSi neo2-FR/FIR te pamiatki smigaja bez najmniejszego problemu na biosie 1.1 ( problemy sa i to nie tylko z pamieciami przy biosach 1.2 , 1.3 , wystarczy poczytac fora w tym oficjalne MSI )

Wiem czytałem cały wątek o Msi Neo2FR/Fir i ten o Asusie został mi Abit ip35 tylko. Wiem że na biosie 1.1 działaja ale co jak będę chciał bios zmienic na nowszy?Wiadomo kiedy i czy wogóle to poprawią Dlatego Msi odpada. Pytanie czy na P5K chodzą bez problemu bo nie chcę kupic płyty i przysłowiowo "zostać z ręką w nocniku" :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z P5K Premium... Mianowicie postawilem RAID 0 na 2x160gb samsunga sata 2... zrobilem dyskietke z sterami i przy instalacji koncowej systemu zawsze wyskakuje mi error pliku systemowego RAID intela... tego z dyskietki... zmienialem wersje sterow... stacje dyskietek, dyskietki... I NIC! dalej sie wywala w losowym czasie. jedynie co dziala tak jak powinno to Vista, nie potrzebuje sterow Intela do instalacji. Ale jak najbardziej zalezy mi na XP. Czy ktos moze mi cos doradzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z P5K Premium... Mianowicie postawilem RAID 0 na 2x160gb samsunga sata 2... zrobilem dyskietke z sterami i przy instalacji koncowej systemu zawsze wyskakuje mi error pliku systemowego RAID intela... tego z dyskietki... zmienialem wersje sterow... stacje dyskietek, dyskietki... I NIC! dalej sie wywala w losowym czasie. jedynie co dziala tak jak powinno to Vista, nie potrzebuje sterow Intela do instalacji. Ale jak najbardziej zalezy mi na XP. Czy ktos moze mi cos doradzic??

Spróbuj zintegrować sterownik z instalacją windy, usuń partycje i załóż spowrotem, albo tylko wydziel partycję pod OS a resztę już zrobisz pod windą, spróbuj także aktualizacji biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy na P5K (lub P5k-E) chodzą bez problemu pamięci A-Data EE+ 800Mhz bo kupiłem juz pamięci i teraz niewiem jaka płytę dobrac do tego :mur: Pomóżcie

Witam. Ponawiam pytanie bo na dniach chce kupic jakąś dobrą płytę główną i niewiem czy bedą chodzic te pamięci z P5K.

Co myslicie o Asusie P5KR z ICH-9R czy jest to to samo co P5K tylko z obsługa raida i NCQ tak? Warto dołożyć do wersji z R bo P5KE jest raczej za droga dla mnie a chciałbym mieć obsługe NCQ i Raid. Z tego co czytałem Abit Ip35 ma ICH-9R i działaja z nim te A-Daty (tak wynika z niektórych sygnaturek ) ale wolałbym szczerze Asusa.

Czy możecie koledzy cos doradzić w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś na parapecie wylądowała P5K Dlx i czeka na podmiankę z Evga, która pójdzie na gwarancję.

Czytałem że zrywaliście oryginalne chłodzenie, co nie było łatwym zadaniem, nie wiem jakiemu procentowi się to udało, ale chciałbym się dowiedzieć, co podmianka pasty Wam dała?

Czy jest w ogóle sens zrywać te całe układy chłodzenia? Jakie pasty stosowaliście?

 

Jeszcze mam pewne obawy co do Sata, mam GTX i zastanawiam się czy przypadkiem nie stracę możliwości podłączenie wszystkiego co ma w komputerze. Dokładnie 6 Sata jest mi potrzebnych. Mam nadzieję, że jednak ktoś z głową to zaprojektował i nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam sie do zmiany platformy

Co mozecie mi powiedziec o tej plycie bo jakies skape informacje kto uzywa tu tej plyty

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,39573/

do tego c2d e6550 no i jakies pamieci

Jak wyglada sprawa z obsluga , ile wynosi masz vRam ?

Czy jest mozliwosc regulacji z poziomu biosu predkosci wentylatorow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś na parapecie wylądowała P5K Dlx i czeka na podmiankę z Evga, która pójdzie na gwarancję.

Czytałem że zrywaliście oryginalne chłodzenie, co nie było łatwym zadaniem, nie wiem jakiemu procentowi się to udało, ale chciałbym się dowiedzieć, co podmianka pasty Wam dała?

Czy jest w ogóle sens zrywać te całe układy chłodzenia? Jakie pasty stosowaliście?

 

Jeszcze mam pewne obawy co do Sata, mam GTX i zastanawiam się czy przypadkiem nie stracę możliwości podłączenie wszystkiego co ma w komputerze. Dokładnie 6 Sata jest mi potrzebnych. Mam nadzieję, że jednak ktoś z głową to zaprojektował i nie będzie problemu.

Odrywanie nie należy do trudnych - na ciepło, wręcz schodzi jak po maśle, na zimno być może przykleja się troszkę.

Użyj dostarczanych w komplecie kątowych kabelków i wszystkie 6 portów będzie do użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś na parapecie wylądowała P5K Dlx i czeka na podmiankę z Evga, która pójdzie na gwarancję.

Czytałem że zrywaliście oryginalne chłodzenie, co nie było łatwym zadaniem, nie wiem jakiemu procentowi się to udało, ale chciałbym się dowiedzieć, co podmianka pasty Wam dała?

Czy jest w ogóle sens zrywać te całe układy chłodzenia? Jakie pasty stosowaliście?

 

Jeszcze mam pewne obawy co do Sata, mam GTX i zastanawiam się czy przypadkiem nie stracę możliwości podłączenie wszystkiego co ma w komputerze. Dokładnie 6 Sata jest mi potrzebnych. Mam nadzieję, że jednak ktoś z głową to zaprojektował i nie będzie problemu.

mi sie sie udalo, fakt ze sie nameczylem ale jakos poszlo, szczeze nie wiem czy cos mi to dalo bo nie uruchamialem wogle plyty przed zmiana pasty, uzywam AS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku, rozsądniejszym będzie pozostawienie płyty w nienaruszonym stanie. Podejrzewam że i tak większość użytkowników tej płyty śmiga bez jakichkolwiek modyfikacji chłodzenia i na nić nie narzeka, tym samym Ci co grzebali przy chłodzeniu nic nie zyskali.

W takim wypadku bloczki Innovatek Graph-O-Matic Rev 3.0 NB, chyba lepiej sprzedać, większy będzie pożytek?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczeze jak zobaczylem ta niby paste/klej na chipsecie to sie ciesze ze zmienilem na AS5 :)

IMO radość trochę przedwczesna w przypadku mosfet'ów.Wysokość kostek jest zdecydowanie losowa. Zastosowanie piankowej podkładki pod radiator bedzie lepszym rozwiązaniem niz pasta.

W moim przypadku jest to oryginalna podkładka od Thermalright HR-09S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sprawa prezentuje sie tak... na 3.00ghz proc smiga full stable na 1.325 zlotego... i nic wiecej niz 3.3 nawet na 1.6 nie wycisne... napiecie mostkow podbijam jak umiem... V damper tez ustawialem i za nic mi nie bootuje ... na Abicie smigal znacznie lepiej... Jakies podpowiedzi mile widziane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sprawa prezentuje sie tak... na 3.00ghz proc smiga full stable na 1.325 zlotego... i nic wiecej niz 3.3 nawet na 1.6 nie wycisne... napiecie mostkow podbijam jak umiem... V damper tez ustawialem i za nic mi nie bootuje ... na Abicie smigal znacznie lepiej... Jakies podpowiedzi mile widziane :P

najwyzsze wartosci napiec to niezbyt dobry pomysl, u mnie powoduja niestabilnosc bez solidnego nawiewu. ustawiam je tak posrodku, na czuja ;).

 

jaki masz bios? jakie cpu, jakie fsb i ogolnie takty? w opcjach cpu powylaczales wszystko co sie dalo?

 

na p5k przerobilem juz i qx6700 i e2140 i e6700 i teraz e6850, z zadnym nie mialem takiego problemu. JAK I O ILE lepiej smigal na abicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...