Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Rav85

Dzieki za info

 

No w tej firmie to sobie jaja robia z tym Zakazem wgrywania biosu :)

 

Mnie tez nie do smiechu , wlasnie dostalem maila z dabs.com ze jeszcze nie dostali

od Asusa mojego poprzedniego Mobasa w zwiazku z tym nie obejmnie mnie natychmiastowa wymiana

plyty na nowa :/ Zapowiadaja ze musze czekac 3-4 tygodnie , no ladne jaja .

Poprzednio dostale m nowa plyty bez jakniecia , teraz kaza czekac ..???

musze sie zapoznac z zasadami obowiazujacymi w UK .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc złozyłem kompa:

e670+scythe mugen do tego płytka p5k premium wi-fi ap edition+ evga 8800gt+2x 1 gb ocz rev2+corsair520w.

No i trochę go podkręciłem wedle poradnika z tego forum. Tyle że kilka rzeczy w biosie mam inaczej i tu proszę Was o pomoc.

Mam coś takiego:

 

Fsb strap to north bridhe- 333 i w Dram Frequency mam opcję DDR2- 801

AI Overclocking: Manual

CPU Ratio Control: Manual

Ratio CMOS Setting :: 8

FSB Frequency: 400

PCI-E Frequency: 100

DRAM Timing Control: Manual czy Auto? - prosze o radę! jeśli manual to jak ustawić (ramy OCZ rev 2)

DRAM Static Read Control: Disabled

CPU Spread Spectrum: Disabled

PCIE Spread Spectrum: Disabled

 

Advance CPU Settings

CPU Ratio Control: Manual

- Ratio CMOS Setting: 8

C1E Suppport: Disabled

Max CPUID Value Limit: Disabled

Vanderpool Technology: Disabled

CPU TM Function: Disabled

Execute Disable Bit: Disabled

PECI: Enabled

 

Doradźcie jak ustawić pozostałe opcje no i timingi. dzieki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (ponownie)

Jak mowilem, tak wczoraj zlozylem w koncu swoj nowy zestawik P5K-E + E6750 itp itd.

W biosie tez udalo mi sie mniej wiecej ustawic jak trzeba, mam jednak problem i prosilbym o pomoc.

 

Problem z robeniem obrazu systemu.

Mam dziwny problem z ktorym sie jeszcze nigdy nie spotkalem, gdy chce zrobic obraz systemu Ghostem.

Odpalam Ghosta z dyskietki - ustawiajac w biosie bootowanie z dyskietki, Ghost jest wczytywany przez kilkanascie - kilkadziesiat sekund i nagle, pojawia sie pierwsza plansza Ghosta pod Dosem i wszystko zamiera: dyskietka nie pracuje, nie pojawiaja sie opcje, a kursor jest w trybie klepsydry i nie mozna nim ruszac.

 

Myslalem ze to wina dyskietki: testowalem na trzech roznych i nawet od nowa tworzylem dyskietke startowa Ghosta i nadal nic :(

Witam, czy ktos moze znalazlby rozwiazanie problemu?

 

Tak sobie mysle ze ktos madry moglby na pierwszej stronie opisac jakies standardowe, stabilne ustawienia biosu, po kolei, z krotkim opisem nowych, lub nietypowych ustawien.

wiadomo, podstawy mozna ustawic samemu, ale jak zauwazylem nie zawsze jest dobrze jak sie wszystko ustawi na auto.

a w tych biosach jest co ustawiac...

wiem ze to sporo roboty, ale napewno niejedna osoba byla by wdzieczna i byloby od czego zaczynac o/c jesli ktos sie chce bawic.

 

mi wydaje sie ze mam w miare dobrze ustawione, a juz pare razy system mi sie zmrozil, nie wiem czemu.

 

ja swoje pamieci Ocz Platinum rev. 2 2x1024 ustawilem na 4-4-4-15 wedlug tego co na stronie producenta, dobrze?

reszte ustawien mam na auto, gdzies czytalem ze reszta to powinny byc dziesiatki: 10, a na screenie od Mario2k widzialem ustawienia rozne tych pamieci.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkMind

 

Trudno zrozumiec twoje ostatnie zdanie , jakie dziesiatki i gdzie ???

 

To co zapodalem na scrreenie z biosu . to efekt wielogodzinnych testow

zmiana jednej opcji w biosie odpowiedzialnej za timing RAM i minimum kilka testow SupePi 32M

+ codzienna rozgrywka w Crysisa ;) Zero problemow , zapisanie ustawien jako 90% Stabilnych

nastepnie minimum 1h w Orthosie Large ( testuje RAM ) i wtedy to moge miec jako taka pewnosc co do stabilnosci danego ustawienia .

 

Inne pamieci , inne CPU nie koniecznie beda wspolpracowac z tym co zapodalem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem p5k-e wifi. Wczesniej na p5ld2 mogłem ustawiac mnożnik odpowiednio 14 lub 15 (bo to zwykłe p4) a teraz cały czas skacze. W biosie c1e i speedstep są wyłączone innych opcji nie widze. Probowałem jeszcze kombinować ze schematami zasilania ale też nic. Ktoś ma jakieś pomysły ? Brakuje mi lock 14 pod oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkMind

 

Trudno zrozumiec twoje ostatnie zdanie , jakie dziesiatki i gdzie ???

 

To co zapodalem na scrreenie z biosu . to efekt wielogodzinnych testow

zmiana jednej opcji w biosie odpowiedzialnej za timing RAM i minimum kilka testow SupePi 32M

+ codzienna rozgrywka w Crysisa ;) Zero problemow , zapisanie ustawien jako 90% Stabilnych

nastepnie minimum 1h w Orthosie Large ( testuje RAM ) i wtedy to moge miec jako taka pewnosc co do stabilnosci danego ustawienia .

 

Inne pamieci , inne CPU nie koniecznie beda wspolpracowac z tym co zapodalem .

 

pod ustawieniami pamieci konkretnie pod ustawieniami gdzie ustawia sie np: 4-4-4-15

sa inne ustawienia

TWR

TRFC

TRRD

TRTP

 

gdzies czytalem ze ktos mowil zeby byly same wartosci: "10"

u mnie to jest na auto i nie wiem jak to ustawic, niestety zeby tak testowac, jak ty, po prostu nie mam czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc! Timingi ustawiłem na 4-4-4-12 i wszystko śmiga jak marzenie:-)

a bawiles sie w inne ustawieani ramu? czy reszta na auto? a tylko z reki wpisales 4-4-4-12? a jakie napiecie?

tez moze bym sobie zmienil bo mam te same pamiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bawiles sie w inne ustawieani ramu? czy reszta na auto? a tylko z reki wpisales 4-4-4-12? a jakie napiecie?

tez moze bym sobie zmienil bo mam te same pamiatki

A więc mam takie ustawienia:

Fsb strap to north bridhe- 333 i w Dram Frequency mam opcję DDR2- 801

AI Overclocking: Manual

CPU Ratio Control: Manual

Ratio CMOS Setting :: 8

FSB Frequency: 400

PCI-E Frequency: 100

DRAM Timing Control: Manual , no i timingi jak wyżej (4-4-4-12) wklepane przeze mnie. Jak było ustawione Auto to były 5-5-5-15.

 

Więcej nic nie zmieniałem. Jest jeszcze dużo opcji ale zostawiłem je tak jak były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mam takie ustawienia:

Fsb strap to north bridhe- 333 i w Dram Frequency mam opcję DDR2- 801

AI Overclocking: Manual

CPU Ratio Control: Manual

Ratio CMOS Setting :: 8

FSB Frequency: 400

PCI-E Frequency: 100

DRAM Timing Control: Manual , no i timingi jak wyżej (4-4-4-12) wklepane przeze mnie. Jak było ustawione Auto to były 5-5-5-15.

 

Więcej nic nie zmieniałem. Jest jeszcze dużo opcji ale zostawiłem je tak jak były.

ja z reki wklepalem 4-4-4-15, tak jak jest na stronie producenta.

fsb freq nie zmienialem narazie, bo nie wiem czy bede robil prockowi o/c, poki co system srednio stabilnie mi chodzi i nie wiem ktorych sterownikow od asusa to wina.

dzis moze zrobie reinstalke i moze nie bede nic instalowal z plytki i zobacze co i jak.

 

ale dzieki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje pamiątki na co dzień robią 5-5-4-9- DDR 1152, a mogą równie dobrze śmigać na Cl4 -DDR1042, DDR1222 CL 5-5-5-15, to tyle na temat 4GB. Pojedyńczo nie sprawdzałem, ale pewnie podobnie.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy ja mam takiego pechy czy wy takiego farta moje spec ops 4x1gb prawie sie nie kreca max 833mhz i nic nie daje zmiana timingów , napięcie, na 2 kościach latają na ponad 1000 na 4 kupa

Ja mam jeszce wiekszego pecha. Super hiper mega i w ogole za te pieniadze P5K pro ma tak perfidnego coldboota, ze chyba przejde x38. A tak dobrze bylem nastawiony do pierwszego w zyciu asusa. Probowalem wszystkiego i nic, wyszedl tylko jeden nowszy bios poza oficjalnym ale on nic w sumie nie zmienia, pomijajac fakt ze musialem go wgrac bo ryginalny sie zwyczajnie przez tego coldboota wysypal. Jesli kotos jest na kupnie tej plyty w rev 1.0 to odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Rav85, mamy trochę inne płyty, ale jak coś to możesz wpaść ze swoimi memkami do mnie i przetestujemy je zobaczymy ile zrobią.

Dodam jeszcze że zanim dostałem Reapery, to testowałem, PDP LLK 4x1GB, 3 x inne OCZe 4x1GB, żadne się nie wyłamywały.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda mniej więcej tak:

wciśnięcie przycisku power sprawa iż zaczyna wszystko chodzić kręcą się wiatraki, dyski też. Cały problem zaczyna się w momencie kiedy powinno byc takie małe bip którego niestety niema;/ na 4 próby udaje się w ostatniej włączyć w końcu kompa. czasem chodzi bez problemu na standardowych ustawieniach czyli za każdym razem się włącza no prawie za każdym. jeszcze lepsze bajka zaczyna się w momencie kiedy chcę cokolwiek zmienić w ustawieniach np. taktowanie procesora z 266 na cokolwiek, wciśniecie F10 OK i znowu problem przy starcie, chwila zabawy z włączaniem i wyłączaniem kompa aż zaskoczy i każe mi wybrać ustawienia domyślne bo ponowne wejście w bios'a zakończy się problemami. Nie wiem co się dzieje, czy to wina bios'a (fleszowany na 801), czy coś się skopało na płycie głównej?

 

będę wdzięczny za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie pojęcie co może "syczeć" po wyłączeniu kompa?

Mobo p5k-e wifi/ap - coś je właśnie podejrzewam, dlatego pisze tutaj.

Wygląda to tak, że jak wyłącze pc, wszystko się wyłącza, słychać jak wentyle przestają pracować i wszystko inne, 2 sekundy ciszy, 2 sekundowy sssyk i spokój. Wydaje mi się to troche dziwne, ale jeśli nie mobo to co, zasiłka (Amarcox Warior AX-500A), dysk (samsung HD501LJ)? W niczym to nie przeszkadza, ale troche irytuje;)

Edytowane przez zervis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda mniej więcej tak:

wciśnięcie przycisku power sprawa iż zaczyna wszystko chodzić kręcą się wiatraki, dyski też. Cały problem zaczyna się w momencie kiedy powinno byc takie małe bip którego niestety niema;/ na 4 próby udaje się w ostatniej włączyć w końcu kompa. czasem chodzi bez problemu na standardowych ustawieniach czyli za każdym razem się włącza no prawie za każdym. jeszcze lepsze bajka zaczyna się w momencie kiedy chcę cokolwiek zmienić w ustawieniach np. taktowanie procesora z 266 na cokolwiek, wciśniecie F10 OK i znowu problem przy starcie, chwila zabawy z włączaniem i wyłączaniem kompa aż zaskoczy i każe mi wybrać ustawienia domyślne bo ponowne wejście w bios'a zakończy się problemami. Nie wiem co się dzieje, czy to wina bios'a (fleszowany na 801), czy coś się skopało na płycie głównej?

 

będę wdzięczny za szybką odpowiedź

ja tak mam jak dam napiecie na NB 1.55 lub wieksze, pobaw sie napieciem na NB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...