Skocz do zawartości
hausner

Dfi Infinity P965-s Dark

Rekomendowane odpowiedzi

thx ;p.

 

a jak e2140 na dfi bedzie dzialac? tak jak e2160? bo znalazlem ciekawego, 3,3ghz 1,36v.

 

edit: jak myslicie, dolozyc 60zl do ip35-e?

 

a co to ip35-e ??

dlaczego ma niby nie działać E2xxx ??

DFI 965-S i 2160

 

Edit : fuj toż to abit (na P35 eeee)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez te debilne pytania robisz syf w temacie, brandzlujesz sie już drugą stronę z zamiarem kupna mobasa, to albo zastanów sie o co chcesz zapytać i zrób to raz, albo wysil sie i poszukaj w google :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem - musiałem biosa podmienić n nowszego - bo zero reakcji z 45nm ... :P

Na najnowszym oficjalnym na razie kiepsko - max boot i 32M stable ok 480FSB ... znowu się zaczyna :P

 

Edit 500fsb 32M pass

 

i 16M ciut wyżej ...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez te debilne pytania robisz syf w temacie, brandzlujesz sie już drugą stronę z zamiarem kupna mobasa, to albo zastanów sie o co chcesz zapytać i zrób to raz, albo wysil sie i poszukaj w google :angry:

:lol2:

 

Odpaliłem - musiałem biosa podmienić n nowszego - bo zero reakcji z 45nm ... :P

Na najnowszym oficjalnym na razie kiepsko - max boot i 32M stable ok 480FSB ... znowu się zaczyna :P

juhuhu,zaczyna sie walka z fsb,ale Darkus zły nie jest, choć niepokorny to mobasek.Ile robił z 65nm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

 

juhuhu,zaczyna sie walka z fsb,ale Darkus zły nie jest, choć niepokorny to mobasek.Ile robił z 65nm?

mój 65nm najwyżej własnie na tym DFI bryknął - max ok 560fsb ...

 

 

Edit:

Chyba jednak Dark 965-S nie lubi się z 45nm ...

Butuje nawet @ 550fsb (wyżej na razie ni epróbowałem - ale do wind max wlazło 530 ... 520 max stabilne (16 czy 32M) ...

mobo ma istne szalone akcje z napięciami :D nie lubi za dużych - i w sumie sam już nie wiem :P

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam warto jeszcze kupic ta plyte razem z wysylka za 200zl czy moze lepiej gigabaita na p31 co polecacie ?

Warto płyta jest śliczna i do tego jest dobra do OC . Napisz do mnie PM to powiem ci gdzie dostaniesz ją za 170 z wysyłka

 

Dołączona grafika

 

Jak komuś się spodoba mój skin smartguardiana to można go pobrać z linka poniżej .

 

 

 

http://www.zshare.net/download/14570284ffc44bf9/

Edytowane przez matik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie pytałeś .

 

 

 

 

>DFI INFINITY P965-S <

 

Napisze bo nie znalazłem żeby pisało gdzieś jak aktualizować bios w Dfi po Polsku może słabo szukałem . :]

 

Płyta lubi się wieszać na fabrycznie wgranym biosie dlatego też napisze mały poradniczek jak zaktualizować bios z pod Windowsem za pomocą programu Winflash dla osób którzy kupili i maja problem z mobo od pierwszego startu .

 

1 Ściągamy najnowszy bios ze strony producenta www.dfi.com wypakowujemy go np na pulpit .ja podaje odnośnik z najnowszym który obsługuje procki w 45 nm żeby nie szukać .

 

http://eu.dfi.com.tw/Upload/BIOS/I96PD509.ZIP

 

2 Sciągamy program WinFlash Ver. 1.92 poniżej odnośnik do tej wersji

 

http://www.dfi.com.tw/Upload/BIOS/Winflash192.zip

 

3 Zamykamy wszytki programiki otwarte w tle winampy foobary przeglądarki itd ...

 

4. Odpalamy program WinFlash Ver. 1.92 zaznaczamy wszytko dokładnie tak jak na poniższym screenie .

 

Dołączona grafika

 

5. W programie WinFlash wchodzimy w zakładkę File>UBdate BIOS wyskoczy okienko w którym należy wskazać lokalizacje biosu Pliku BIN i nacisnąć Open wyskoczy nam okienko takie jak poniżej

 

Dołączona grafika

 

Naciskamy Ubdate i czekamy Trwa proces aktualizacji około 2 min najlepiej nie ruszać myszką . Po zakończeniu aktualizacji biosu wyskoczy komunikat że bios został poprawnie zaktualizowany i czy zresetować komputer Naciskamy Yes . Komputer zresetuje się i odpali windowsa już z nowym biosem .

 

Dołączona grafika

 

 

Uwaga nie biorę odpowiedzialności za wszelkie niepowodzenia w aktualizacji biosu .

 

Aby sprawdzić wersje biosu najlepiej skorzystać z darmowego programu Cpu-Z lub przy starcie komputera w lewym dolnym rogu monitora .

Edytowane przez matik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już...

 

kompletnie nie wiem co jest.

 

E2160 + Kingmaxy 4x1GB

 

Dałem 533Mhz ramy, ustawienia jak w drugim poście na drugiej stronie tematu, +50.0mV [było 1.26 więc 1.31] i komp nie wstaje. FSB 280

Edytowane przez vt9st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie, 533.

 

W ogóle po zamontowaniu Ninji do E2160 z użyciem pasty Arctic Silver 5 mam wrażenie, że Ninja nie działa. Dlaczego? Temperatura w idle [1,8Ghz] to 40C, stress w Orthosie po paru minutach to 55-58C.

 

Ninja jest strasznie chłodna, nie jest nagrzana, w ogóle jakby nie odbierała temperatur od procesora. Nie wiem co jest grane, proszę o pomoc. Kumpel mówił, że Ninja musi być słabo przyciśnięta do proca. Jednak założyłem ją jeszcze raz i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie, 533.

 

W ogóle po zamontowaniu Ninji do E2160 z użyciem pasty Arctic Silver 5 mam wrażenie, że Ninja nie działa. Dlaczego? Temperatura w idle [1,8Ghz] to 40C, stress w Orthosie po paru minutach to 55-58C.

 

Ninja jest strasznie chłodna, nie jest nagrzana, w ogóle jakby nie odbierała temperatur od procesora. Nie wiem co jest grane, proszę o pomoc. Kumpel mówił, że Ninja musi być słabo przyciśnięta do proca. Jednak założyłem ją jeszcze raz i to samo.

Bios najnowszy ?

U mnie DFI zawsze zaniżało temp na CPU (E6700 jak i E8400) ... coretemp w miare dobrze, ale DFI zaniżało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane. Ale chcę teraz zabrać się za OC.

 

Najnowszy bios - da się z poziomu Windowsa czy AWDFlash - ale na czym to polega?

 

EDIT: 300 FSB, 9x mnożnik = ramy 799Mhz, ustawienia polecane przez hausnera i pika płyta. Ramy? 1.9V, 5-5-5-15.

Edytowane przez vt9st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury masz wysokie albo masz zwalony czujnik albo nałożyłeś za dużo lub za mało pasty .

 

Wgraj najnowszy bios to powinno rozwiązać twoje problemy z OC .

Przeczytałem na konkurencyjnym forum, że większość przy E21xx tak ma - beznadziejne czujniki.

 

a Vmch podbiłeś bo masz 4 kostki ramu? lub wyjmij dwie.

2,1V dam i zobaczymy.

 

EDIT: Zdobędę FDD i wgram najnowszy bios. Czyli zabawa od początku.

Edytowane przez vt9st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizowałem pod Windowsem bo nie posiadam FDD i nie było problemu

 

tu masz instrukcje jak aktualizować bios z FDD

 

3038821[/snapback]

Jak sie nie ma fdd to można z usb (pen, mp3)
Ale czy mp3 jest tak pewna? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...