Skocz do zawartości
obiboqs

Problemy Z Błędami W Win Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem: Czasami jak włączę komputer, to system się uruchamia i jest OK. Jednakże jeżeli zjadę myszką na dół, na pasek startu, ikonka zmienia się na klepsyderkę. Gdy tam kliknę "Explorer.exe: program wykonał nieprawidłową operację". Włączam task manager, próbuję zacząć nowy proces i jak kliknę na "dodaj nowe zadanie" - "taskman.exe: program wykonał nieprawidłową operację". No nic - próbuję wejść w jakiś folder na pulpicie - "explorer.exe - program wykonał nieprawidłową operację". Ok, uruchamiam Internet Explorer ze skrótu na pulpicie: "IEXPLORE.EXE - program wykonał nieprawidłową operację". O dziwo jak włączę Operę jest OK - uruchamia się.

Jak uruchomię ponownie komputer to albo jest to samo, albo jest OK ale nie działa myszka/

 

Brzmi jak wirus/robak - jedakże nie ma podejrzanych procesów a Avast z aktualną bażą wirusów nic nie wykrywa.

 

No i poza tym gdy uruchomię komputer w trybie awaryjnym, później wyjdę i przy uruchamianiu systemu zaznaczę opcję "Ostatnia dobra konfiguracja (ostatnie działające ustawienia)" to komputer się uruchamia i wszystko gra - bez żadnych zastrzeżeń, jednakże po kilku ponownych uruchomieniach znowu pojawia się ten sam problem.

 

Miał ktoś do czynienia kiedyś z czymś takim?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Prawdziwe wirusy nie są widoczne na liście zadań.

2. Avast nie jest najlepszym antywirem. Sprawdź Bit Defenderem + Avira AntiVir PE Classic + ewentualnie jeszcze jednym. Jestem jednak niemal pewien, że ten pierwszy wykryje, jeśli coś tam siedzi.

3. Sprawdź pamięci przy użyciu GoldMemory - tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Males - kompa podkręconego nie mam (Płyta na nForce2 i Semp 2600 na s. 462 tak więc nie można odbl. mnożnika, więc nie ma co podkręcać)

Co do antywirusa - wiem, że Avast nie jest najlepszy. Ba - ja jeszcze nie widziałem żeby on kiedykolwiek jakikolwiek alert o wirusie pokazał, choć mam go kilka miesięcy :P Bitdefender jest spoko - miałem v 9.0 Standart - i bardzo mi się podobał - wyłapywał dosłownie wszystko, kompa nie mulił i alerty też nie były uciążliwe. Jednakże teraz niedawno wygasł mi klucz, tak więc.. zostałem zmuszony do przejścia na darmowego Avasta.

 

Jednakże nie wiem, czy to wirus - teraz pracuję na tym komputerze ciągle i jest wszystko OK - żadnych zastrzeżeń. Wszystko pracuje, żadnych błędów, zwisów itp. Obserwowałem już zachowanie wielu wirusów i powiem szczerze, że w tym przypadku wątpię by był to wirus - bardziej wydaje mi się być to błędem systemowym. Wiem też że za każdym razem jak zakładam taki wątek dostaję listę odpowiedzi z najlepszymi programami antywirusowymi i tak dalej, a nigdy jeszcze nie okazało się że przyczyną był wirus. Bo rozumiem, gdyby komputer ciągle się tak zachowywał - ale się nie zachowuje.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitdefender tez do najlepszych nie nalezy. Polecam przebadac kasperskim a dla spokoju f-secur'em

Ironicznie to właśnie on wygrał w kategorii największa wykrywalność wirusów w teście przeprowadzonym przez PC Format/CHIP czy jakiś inny serwis. Nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironicznie to właśnie on wygrał w kategorii największa wykrywalność wirusów w teście przeprowadzonym przez PC Format/CHIP czy jakiś inny serwis. Nie pamiętam dokładnie.

No właśnie.

wez zrob reinstall windy dla swietego spokoju

Nie, sam bym na to nie wpadł. Eureka! Co za odkrycie!

Poza tym brak polskich znaków = brak kultury. To nie gadu-gadu czy inne takie.

Zapuść orthosa na 3 godzinki, sprawdź dysk i pamięci.

Że niby to wina sprzętu? Ach... Żeby tylko coś napisać, nie? Nieważne że bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bez sensu bo ? Wykluczysz sprzęt możesz sie zabrać za soft.

Dobra, wątek do zamknięcia.

W takim razie sam sobie poradzę.

Problem jest z rejestrem prawdopodobnie - a nie ze sprzętem - mówię że teraz pracuje dobrze cały czas - czasami jak uruchomię ponownie tylko się włącza i wyskakują takie błędy, ale jak przywrócę rejestr jest OK.

Tak samo jak ja bym pytał "Dlaczego w samochodzie czasami bez powodu zapala się kontrolka rezerwy paliwowej?" a wy byście mi radzili "Wymień silnik bo ci spala za dużo paliwa".

Tak więc wątek do zamknięcia i usunięcia - jeżeli ma się toczyć dyskusja w tym kierunku to ja dziękuję, wolę już faktycznie wymienić Windowsa.

Żegnam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironicznie to właśnie on wygrał w kategorii największa wykrywalność wirusów w teście przeprowadzonym przez PC Format/CHIP czy jakiś inny serwis. Nie pamiętam dokładnie.

Chip to akurat nie najlepszy przyklad. W tej gazecie sa sponsorowane artykuły. Pozatym niewiem o jakim tecie mowisz bo ostatni jaki widzialem w chipie tyczyl sie internet security to bitdefender odlegle miejsce zajal. O ile dobrze pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam sprawdził dysk i pamięci, bo rejestr się sam z siebie nie wysypuje. No chyba że masz jakiegoś wirusa.

ULLISSES - rozumiem, gdybym był kompletnym laikiem. Ale nie jestem! Przeglądnij sobie moje wątki. Wtedy byśmy mogli się zastanawiać.

Ale mimo wszystko gdy psuje się kontrolka rezerwy benzyny nie zaczynamy od generalnego remuntu silnika a od sprawdzenia tablicy na desce rozdzielczej czy też pływaka w zbiorniku paliwa.

Mój komputer jest jak najbardziej technicznie sprawny - mogę wam to zapewnić. Już niejeden komputer składałem i z niejednym problemem miałem do czynienia, więc mogę Wam to zapewnić. Ten komputer też już mam od blisko dwóch i pół roku (a niektóre podzespoły nawet od pięciu) tak więc znam go można powiedzieć na wylot.

Wybaczcie te wypowiedzi, ale dzisiaj mam zły dzień (po prostu wszystko mnie denerwuje).

Problem na pewno jest natury systemowej i mogę się założyć że gdybym wymienił Windowsa wszystko wróciłoby do normy. Tylko że nie chce mi się go wymieniać, bo system jest świeży (ma niecałe 2 tygodnie). Niedawno robiłem format wszystkiego i tak dalej i nie chce mi się tego robić od nowa. Gdy okaze się to konieczne - owszem. Ale jak na razie komputer działa nawet bez podejmowania jakichkolwiek działań (problem opisany w pierwszym poście pojawił się 3 razy) - i pomimo kilkunastu ponownych uruchomień nie pojawia się.

 

Dobra, proszę [ullisses] wyrzuć wątek, bo się zrobił śmietnik.

Jeżeli problem się będzie dalej pojawiał to po prostu niech będzie że wymienie ten system i będzie po kłopocie.

Jednakże ciekaw jestem, który z Was zobaczywszy mrugającą bez powodu kontrolkę rezerwy paliwa bierze się za generalny remont silnika... :damage_wall:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regdr - może tego spróbuj spkoro uważasz że sie rejestr rozwala (nie powiem skąd go wziąć - pewnie się domyślisz).

Jak nie znajdziesz pisz na pw: raptem 3 Mb ..

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...