Jump to content
Sign in to follow this  
l33t

Przestawienie Panoramy W Joybook R55e

Recommended Posts

Witam, mam problem z JoyBookiem R55E który polega na tym że wyświetlacz przestawił się z wyświtlania Panoramicznego na zwykłe (Jak na zwykłym kineskopie). I nie chodzi o to że wyświetla się tak w Windowsie, ale także gdy włączam JoyBooka (Bios).

 

Klawisz FN+F3 (Pod którym jest narysowane przejscie z wyświetlania Laptop/TV) nic nie daje rozdzielczość dalej się nie zmienia.

 

Ładowałem w Biosie ustawienia Defaultowe, i też nic to nie dało.

W windowsie mam dostępne rozdzielczości tylko dla ekranów zwykłych. Ale tu nie chodzi o Windows poniewarz odrazu przy odpalaniu JoyBooka gdy widnieje napis: Benq, oraz gdy wchodzę w opcje Bios także ekran jest zwykły nie panoramiczny.

 

Reinstalowałem sterowniki Windows'a itp..

 

Jeżeli ktoś zna rozwiązanie, niech napisze. Szukałem na supporcie JoyBook.pl/.com/hp - benq/ W instrukcji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem JoyBooka, i przypomniałem sobie że poczte miałem sprawdzić, więc znów go włączam i nie zwróciłem uwagi na rozdzielczość przy włączaniu sie notebooka, dopiero po załadowaniu windowsa zobaczyłem że coś jest nie tak. Co pierwsze to pomyślałem że przestawiła się rozdzielczość, to klikam prawy przycisk myszki daje włąściwości >> ustawienia >> szukam rozdzielczości dla Panoramy, ale nie ma żadnej, są tylko dla normalnego monitora. Więc restart laptopa i dalej nic.

 

Czasami podczas uruchamiania się laptopa, wchodzi normalna rozdzielczość panormaiczna, ale przy nastepnym uruchominiu znów jest zwykła kineskopowa. Taka Panoramiczna rozdziałka zaskakuje raz na 2 dni.

 

JoyBooka zakupiłem jakiś miesiąc temu w MediaMarkcie, więc jest na gwar., tyle że brak czasu narazie nie pozwala by podjechać z nim tam, no i jeszcze backup plików bym musiał zrobić.. (bez tego ani rusz oddawać do serwisu, już się o tym przekonałem) więc szukam jak narazie pomocy w sieci :]. Bo tutaj mogę zaglądnąć zawsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie ten sam problem, przeczytaj mój post jeszcze raz: W moim przypadku Ekran jest caly czas mały, nawet w Biosie. I nie robi sie ramka, tylko ekran jest po lewej stronie laptopa.

 

Dołączona grafika

 

Tak to wyglada, sorka za taką jakość.

Ekran ustawił ię jak na zwykły monitor, i leży tak z lewej strony, a reszta jest czarna. Co jakies 2 dni zaskakuje normalna rozdzialka przy odpaleniu laptopa, tak sama z siebie.

Edited by l33t

Share this post


Link to post
Share on other sites

miałem podobny problem jak ty tylko u mnie było że ekran sie robił mały i cały w ślaczkach. U mnie była to wadliwa grafika. Także pewnie bez wizyty w serwisie sie nie obędzie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.