Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszał ktoś o jakimś Vmodzie do Sapphira 2600XT ddr3? Albo wie jak przekroczyć barierę 850MHz na rdzeniu? Ile max poszły wam pamięci w tej karcie? Da sie coś więcej z niej wycisnąć?

moje wyniki to:

3dmark 2005: 10873

3dmark2006: 4959

Tu coś znalazłem ale nie za bardzo rozumiem : http://logout.hu/iras/sapphire_2600xt_gddr..._es_tuning.html

Tu masz po angielsku, może choć trochę pomoże; http://translate.google.com/translate?u=ht...Flanguage_tools

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się pobawię. Co wyjdzie to napiszę. Jakie chłodzenie będzie pasowało na sapphira 2600xt ddr3?

 

 

 

Edit:

 

Napięcia podniesione ale bez zmiany chłodzenia i radiatorów na pamięci nic z tego nie będzie. W tej chwili mam 1800MHz na pamięciach a czuję że pójdzie jeszcze bardziej ale trzeba t schłodzić.

Mam pytanie czy ten pentagram albo ten Revoltec schłodzi moją kartę? dodam że Accelero S1/S2 raczej odpada bo mam w PCI kartę tv i nie mogę jej przesunąć. Sam accelero by się zmieścił ale bez wiatraków to chyba za mało. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez piotrek_inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Mój problem z teksturami w grach zniknął poprzez zainstalowanie SiS AGP driver ver:1.13 do płyty głównej (asrock k7s8x) ze strony producenta : http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=K7S8X%20R3.0

Więc jeśli ktoś ma podobny problem radzę zaaktualizować biosa lub sam ,,AGP Driver''

Myślę że to komuś pomoże

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się pobawię. Co wyjdzie to napiszę. Jakie chłodzenie będzie pasowało na sapphira 2600xt ddr3?

Edit:

 

Napięcia podniesione ale bez zmiany chłodzenia i radiatorów na pamięci nic z tego nie będzie. W tej chwili mam 1800MHz na pamięciach a czuję że pójdzie jeszcze bardziej ale trzeba t schłodzić.

Mam pytanie czy ten pentagram albo ten Revoltec schłodzi moją kartę? dodam że Accelero S1/S2 raczej odpada bo mam w PCI kartę tv i nie mogę jej przesunąć. Sam accelero by się zmieścił ale bez wiatraków to chyba za mało. Co o tym sądzicie?

pentagrama bierz, da sobie rade nawet po Vmodzie bez problemu myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Komuś działają normalnie na tej karcie stery 7.12? mnie się nie udaje w ogóle poprawnie ich zainstalowac. Jedna wielka kaszana i zwisy. 7.11 i starsze działają jak złoto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Komuś działają normalnie na tej karcie stery 7.12? mnie się nie udaje w ogóle poprawnie ich zainstalowac. Jedna wielka kaszana i zwisy. 7.11 i starsze działają jak złoto ...

 

Działają .

Póki co problemów nie uświadczyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają .

Póki co problemów nie uświadczyłem...

Mnie tez dzialaly, ale sprawdzilem tylko na world in conflict zanim sie mi plyta nie wykrzaczyla.

Natomiast nie moge uruchomic ani ccc ani att bo ciagle cos nie pasuje. Wczesniej nie moglem zainstalowac 7.10 - trzeba bylo recznie walczyc zeby na nich uruchomic kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna podłaczyc w CrossFire dwa radeony 2600XT lub 3850 na plycie co ma SLI ? jaka bedzie wydajnosc takiego zestawiku , prosze o pomoc bo przymierzam sie do kupna nastepnej grafiki po małych kosztach na płyte główną Asus M2N32-SLI Deluxe (nForce 590)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]a ta karta jest po[ciach!]lona..... w xp dzialala, tylko 3dmarki mi nie chodziły a na viscie... nie moge sterowników zainstalowac. pisze ze jakis bład w sterownikach i karta wyłączona...z nerwów chyba ją połamie... ma ktos jakąś rade na takie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz możesz spróbować z 8.1 :wink:

Zasadniczo nie moge, bo od 2tyg plyta w serwisie - asus wpadl na cudowny pomysl blokowania mnoznika htt na 5 w nowych biosach, a po downgrade czesc plyt juz nie wstaje... Pamiec wlutowana w plyte, wiec sobie nie zaprogramuje i jest lipa. Nawet ecs byl lepiej przygotowany na takie wielkie G.

Co do samych sterownikow, to w viscie nie mialem problemow z 7.10, anowszyc nie instalowalem. 7.12 pod xp daly ok 250 pkt w 3dm05.

Najlepsze to, ze xp mam po poprzednim radku 9600pro, a tamten byl po jakims gf5200. Jedyne co uzywalem to driver cleanera pomiedzy kartami i naprawy systemu po zmianie ostatniej plyty glownej - czyli systemowa sieczka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuce małe co nieco o tej grafie, mam hd 2600xt msi na ddr 4, wszystko było by dobrze gdyby nie to że karta po zakupie okazała sie uszkodzona ;( bardzo mocno sie grzała i wywalała kompa do góry nogami...dopiero za tydzień wróci z serwisu....także duży duzy minus dla kart z tej serii.

 

teraz mam kartę zastepczą gf 6600 karta kosztuje z 200 złoty czyli jakies 400 złoty tańsza od mojego ati a jest tylko około 30% wolniejsza...rece opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.także duży duzy minus dla kart z tej serii.

No widzisz, generalizować też jest ciężko.

Ja dla przykładu mam "GeCuba" i póki co hula bez problemów.

Ale co będzie potem, to....?

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi wyskoczył z kosmiczną ceną jak za taką kartę. Mój Szafir narazie bezawaryjnie a co do wydajności to jest świetnie. Poprzednio miałem x700xt - to mniej więcej ta półka co gf6600gt i nie zgodzę się że 2600 mocniejszy o 30%. Może w 3dmarkach to tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi wyskoczył z kosmiczną ceną jak za taką kartę. Mój Szafir narazie bezawaryjnie a co do wydajności to jest świetnie. Poprzednio miałem x700xt - to mniej więcej ta półka co gf6600gt i nie zgodzę się że 2600 mocniejszy o 30%. Może w 3dmarkach to tak

widzę że każdy chwali swoje, na mojej karcie gry takie jak call of duty 4, medal of honor air, gear of war, crysis chodzą na full detalach, jesli na gf6600 tego dokonasz to masz racje niczym sie karty nie roznią tylko ceną....

 

fak jest taki że ten gf6600 nie pozwala mi w nic zagrać, własnie rozwalam soldier of fortune payback i mocno przycina w 800x600 na hd w 1024x768 + full detale ma duuuzo zapasu mocy...

 

przepustowość pamięci w gf6600 wynosi około 12 g/s, w hd2600xt na ddr4 35 g/s B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony moge powiedziec ze macie pecha z kartami :) ... Jak ja kupowalem karte to byly problemy ze sterownikami :D ... a teraz stery sa dobre, a niby karty nie chodza :D Wiec moi drodzy to zalezy od sztuki.

jak by ktos szukal to ja mam do sprzedania takie cos :) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=297749907

wiem ze to nie dzial z ogloszeniami ale ci co sie interesuja ta karta to czesciej tutaj zagladaja :) link jest rowniez w dziale "SPRZEDAM"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]a ta karta jest po[ciach!]lona..... w xp dzialala, tylko 3dmarki mi nie chodziły

Było tyle razy wałkowane na forum że ręce opadają.

 

mam hd 2600xt msi na ddr 4,.................teraz mam kartę zastepczą gf 6600 karta kosztuje z 200 złoty czyli jakies 400 złoty tańsza od mojego ati a jest tylko około 30% wolniejsza...rece opadają...

Chcesz powiedzieć że za swojego Radka dałeś 600zł ? Chłopie no to zrobiłeś suuuuper interes :lol2: Radeon HD3850 kosztuje już od 550zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że za swojego Radka dałeś 600zł ? Chłopie no to zrobiłeś suuuuper interes Radeon HD3850 kosztuje już od 550zł.

czytaj ze zrozumieniem! gdy kupowałem te kartę to hd3850 jeszcze nie było, pozatym z twoim mysleniem to błedem jest kupienie karty za 1000 złoty bo teraz kosztuje 200, chopie jak brałem core duo to teraz jest o 150 zloty tańszy...zresztą jak wszystko, pozatym ta karta nadal kosztuje około 550 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok walkowane, tyle ze zanim mi sie strona otwozy i to jeszcze w 16 kolorach bo tylko takie mam pod tą vistą to za miesiąc moze sie dowiem jak zainstalowac stery do tej karty...... powie ktos? albo jakis link czy cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sterowniki mam najnowsze, ale jak je zainstaluje to w menedzeze urzadzen wyskakuje błąd (kod 43) ze zaraportowano błędy i karta działa jako standardowa vga:/ do płyty tez mam najnowsze stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawione stabilne 850 na rdzen, wyzej tez daje rade, ale nie chce go zbytnio katowac :P a jak z artami itp, to juz nie pamietam jak to było tzn na 850+. Pamieci na 800.

Co do marka, to niedlugo wrzuce z 05 na nowym procku :D

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuce małe co nieco o tej grafie, mam hd 2600xt msi na ddr 4, wszystko było by dobrze gdyby nie to że karta po zakupie okazała sie uszkodzona ;( bardzo mocno sie grzała i wywalała kompa do góry nogami...dopiero za tydzień wróci z serwisu....także duży duzy minus dla kart z tej serii.

 

teraz mam kartę zastepczą gf 6600 karta kosztuje z 200 złoty czyli jakies 400 złoty tańsza od mojego ati a jest tylko około 30% wolniejsza...rece opadają...

taaaa bo tobie sie trafiła wadliwa to znaczy że tą kartę można rozbić o kant h..a <_<

aaa dać 600zł za taką kartę to nie wiem nie wiem :-P :-P ja tam wolałem za połowę ceny kupić palita i póki co najmniejszego problemu z nią nie miałem :D

 

szczepoxx wiele za nią nie wydarłeś :D

zauważyłem taki myk już po sprzedaży wielu elementów typu procesor, grafika że im więcej danych podajesz jak to sie dany egzemplarz kręci, jaki to jest bezproblemowy i tuningowany to większość laików i tak kupi gorszą sztukę o której nic nie wie bo uzna że z tą było coś kombinowane i jest to zakatowany trup :)

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...