Skocz do zawartości
-=kRistOFF=-

Modecom Feel Iii 400w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie mogłem nic znaleźć na temat zasilacza Modecom FEEL III 400W, więc pytam: co o nim myślicie? Wiem, że firma nie cieszy się powodzeniem na Forum, ale to jest chyba jakaś nowa edycja FEEL'a - może jest lepsza?

Mój konfig: Asus P5B-E, IC 2 Duo E4300, 3 x Seagate Baracuda (250gb - SATA II, 160, 80gb ATA-133 + kieszeń wentylowana), OCZ SPecial Ops 800MHz 2 x 512mb, Galaxy 7600gs zalman, fdd, dvd-rw, obudowa modecom C-707.

Można z nim spokojnie pracować? Czy można pracować, ale mieć w pogotowiu koc gaśniczy? Czy go wymienić, np. na Chiefteca?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie przesadzajmy. Kazda nowa rev Feela wnosi cos nowego. Troche imho lepszego...

Ale masz racje to wciąz zasilacze ponizej standardu. Nie warto.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Proszę o dalsze podpowiedzi i mam trzy pytania:

1. Jaka moc jest wystarczająca to mojego zestawu?

2. Czy to: http://www.allegro.pl/item193755152_tagan_...atis_fv_gw.html będzie za mało?

3. Czy to, że po wyłaczeniu piszczy jest normalne - po odłączeniu zasilania pisk się wycisza do "0" (przeczytałem w faq, że to może cewki, ale wolę się upewnić)?

Edytowane przez -=kRistOFF=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zasiłka 350W starczy

2. ten Tagan to Dziadek, i się do tego konfigu nie nadaje

3. nie jest to nic niebezpiecznego

 

Weż chiefteca 400W (jak nie zalezy na ciszy) lub HK 350AP lub BQT SP 350W (najcichszy z nich).

Chiefteca i BQT mam do sprzedania (nówki z gwarą)

Jak fundusze masz mniejsze to Delta 350W AB (2 linie 12V) lub 400W z PWR_OK na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tego FEELa 3 w domciu, to pomierz mu napięcia miernikiem przy odpalonym 3DMarku, bo jestem ciekaw, co ten zasilacz jest wart.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj kwotę, a coś się znajdzie. Najlepiej byłoby, gdybyś dorzucił do czegoś pewnego i zarazem cichego, jak chociażby Antec Earth 380W. W Zenfiście kosztuje bodajże 229zł. Ewentualnie poniżej Huntkey HK-350AP. Mocarna zasiłka, na nim Polacy wykręcili Pentiuma IV 3,0 Ghz do 6,75 Ghz. Jeszcze niżej Amacrox Warrior'y-konstrukcja dokładnie taka sama jak Modecom MC, tyle że z cichszym wentylem. Od Chefów raczej trzymaj się z dala. Nic specjalnego, a na pewno nie są warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy delta 400w power ok bedzie sie nadawala do tego zestawu:

abit kn9

x2 3600

7900gs

2 dyski na sata

itp

bo ktos tu cos mowi ze do jednych kompow sie nadaje a do drugich nie. Jakby ktos mogl to sprecyzowac. Sa chyba 4 delty

1. 350pb

2. 350ab

3. 400

4. 450

czy ta 400 bedzie ok d otego co napisalem?

ktora 350 bedzie ok dla p4 1.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy delta 400w power ok bedzie sie nadawala do tego zestawu:

abit kn9

x2 3600

7900gs

2 dyski na sata

itp

bo ktos tu cos mowi ze do jednych kompow sie nadaje a do drugich nie.

Tak, ta Delta się nadaje do tego zestawu, ale również Delta 350AB by dobrze z tym zestawem chodziła

Jakby ktos mogl to sprecyzowac. Sa chyba 4 delty

1. 350pb

2. 350ab

3. 400

4. 450

ktora 350 bedzie ok dla p4 1.7

350AB - nowoczesne zestawy (2 linie 12V o łącznej obciazalności 300W), okablowanie nowoczesnego typu m.in. : wtyczka 24pin (nierozłaczna), do kart graficznych 6pin wtyczka, 2 wtyczki SATA

 

350PB - starsze i całkiem stare, gdzie CPU i GPU zasialne są z 5V lub przynajmniej jedno z nich jest zasilane z 5V. Z linii 5V daje 30A (150W) i ponad 200W z linii 3,3V+5V, ma pojedyńcza 12V o obciążalności 18A (216W). Okablowanie starego typu wtyczka 20pin, wtyk P4 oraz molexy i FDD

 

400 PWR_OK - do nowoczesnego sprzętu, mocniejsza od 350AB (340W na 3 liniach 12V), bogatsze okablowanie: 5xSATA, 5xmolex

 

450 - O duzej mocy, ale do starszych zestawów jak 350PB, w praktyce, ciężko znaleźć dla niej zastosowanie bo 350PB sobie poradzi w chyba każdym starym konfigu, a przeszkoda do stosowania w nowoczesnych jest pojedyńcza 12V oraz okablownaie identyczne (staromodne) i zarazem ubogie jak w 350PB2

 

Na oko to do P4 1,7 najodpowiedniejsza jest 350PB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item199438962_nowy_d...uper_cenie.html

Czy w tym zasilaczu nie ma nic dziwnego? Chyba go wezme do abit kn9, 7900gs, x2 3600, 250GB i 2GB ramu

Podobno super cichy - może to ktoś potwierdzić?

czy umijętność czytania jest Tobie obca? :angry: post wyzej chyba czytelnie i zrozumiale napisałem która delta jest do czego. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

my w sklepie u siebie skladamy na feelach (wersja III jest bardzo wrecz udana) z jednej przyczyny - sa najmniej awaryjne z tego pulapu cenowego. 400 watowe modele ciagna nawet mocarne konfigi i nie ma skarg - wiadomo, sa reklamacje bo sprzedajemy tego kosmiczne ilosci ale zdecydowanie najlepiej sie sprawuja. Malo tego maja duze 12cm wentylatory i sa naprawde ciche. A MC nie robi problemow z reklamacjami.

 

Malo tego MC gwarantuje ze jak zasilacz spali komputer w wyniku jego wady fabrycznej, to zwracaja koszy poniesionych strat. I rzeczywiscie mialismy taki przypadek - JEDEN. Komputer wyslany zostal do ekspertyzy, my sie troche z tego nabijalismy (wiadomo jak to wyglada) a tu zonk - pokryli koszta spalonych podzespolow.

imho firma sie stara trzymac poziom i ostro walczy. Takie moje zdanie.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=kRistOFF=- >>

spotkałem się z opiniami, że Asusy są głośne, jednak trzymają jakość. W tej cenie możesz pomyśleć nad Huntkeyem bądź doplacić do Anteca Earth 380W. Powinny być lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=kRistOFF=- >>

spotkałem się z opiniami, że Asusy są głośne, jednak trzymają jakość. W tej cenie możesz pomyśleć nad Huntkeyem bądź doplacić do Anteca Earth 380W. Powinny być lepszym wyborem.

a to ciekawe, parę postów wyzej napisałes, ze od Chiefteców trzymać trzeba sie z daleka, bo jakość nie przystaje do ceny, tymczasem poza nalepką Asusa to w srodku jest Chieftec (Delta) GPS 450W, to się moze zdecyduj jak jest, a nie pisz z księżyca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tego nie wiedziałem. Nie miałem też Asusa w ręce, opierałem się na opiniach, które jakiś czas temu wyczytałem. W sumie z głośnością się nie pomyliłem, z jakością już nieco...Ale wielkie dzięki za info

Edytowane przez Currtis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest, że HK o mocy 350W jest w tej samej cenie co Asus 450W?

 

Svende napisałeś, że 350W wystarczy, ale czy to pozostawia rezerwę na przyszłość?

 

No i Delta. Jak to jest, że jest taki tani, a wszyscy go chwalą? :) Może po prostu kupić jeden z poniższych?

 

http://www.allegro.pl/item199433782_nowy_z..._power_ok_.html

http://www.allegro.pl/item199438962_nowy_d...uper_cenie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. cena sklepowa nie zawsze oznacza realna wartość

2. hk 350 mozna oszacowac na ok 420W, wtedy roznica w cenie do Asusa/Chiefteca nie jest juz taka wielka

3. zależy co kto rozumie, jako rezerwę, dodatkowy RAM, dyski nie są najmniejszym problemem, grafika kategorii gf8600gts/hd2600xt/gf7900gs tez spokojnie nawet po duzym OC pociagnie. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że nie da rady pociagnąć najnowszego dziecka ati hd2900pro, no ale to juz inny poziom poboru prądu :)

4. delta 400W pwrOK, dobry zasilacz, warty zainteresowania, ale jak mawiaja ludzie, jego jedyną (chyba?) wadą jest niepewność pochodzenia/leżakowania/składowania

5. delta 450W zdecydowanie odpada (stare konfigi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...