Skocz do zawartości
Gość Coccolino_

Autor Adware Pozywa Pc Tools

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Coccolino_

Firma Zango - producent i dystrybutor aplikacji typu adware - skierowała pozew sądowy przeciwko firmie PC Tools. W pozwie czytam, iż program Spyware Doctor (produkt PC Tools) bezpodstawnie identyfikuje aplikację Zango jako niebezpieczną dla komputera i usuwa ją z systemu.

 

"Naszym zdaniem działania te świadczą o tym, iż Zango usiłuje wpłynąć na nasz system klasyfikowania zagrożeń. Chcemy zaznaczyć, iż w ostatnich dniach kontaktowaliśmy się z przedstawicielami tej firmy i informowaliśmy ich, że zamierzamy uważniej przyjrzeć się nowej wersji ich oprogramowania. Oni najwyraźniej chcą wpłynąć na nasz osąd poprzez nagłośnienie sprawy w mediach" - mówią przedstawiciele PC Tools.

 

Program Spyware Doctor Starter Edition dostępny jest za darmo w ramach pakietu Google Pack. Aplikacja ta identyfikuje reklamowe oprogramowanie Zango jako "program wyższego ryzyka". Przedstawiciele Zango twierdzą, iż jest to bezpodstawne - co więcej, twierdzą oni, że Spyware Doctor usuwa ich aplikację bez informowania o tym użytkownika. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma ocenia swoje straty na 35 mln USD - takiego odszkodowania zamierza domagać się Zango od PC Tools przed sądem.

 

Warto wspomnieć, iż Zango do niedawna działała pod nazwą 180solutions - szyld zmieniono krótko po tym, jak amerykańska Federalna Komisja Handlu ukarała przedsiębiorstwo grzywną w wysokości 3 mln USD za "podstępne" instalowanie oprogramowania reklamowego na komputerach internautów. Przedstawiciele Zango tłumaczą, iż teraz działają w pełni zgodnie z prawem i pozew przeciwko PC Tools jest próbą poprawy wizerunku.

 

Zdaniem niezależnych ekspertów, racja w tym sporze jest raczej po stronie PC Tools - z analiz Bena Edelmana z Harvard Business School wynika, iż aplikacja Zango posiada wszelkie cechy niepożądanego, reklamowego oprogramowania.

 

 

Źródło: securitystandard / idg

Edytowane przez Coccolino_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, iż miałem wątpliwą przyjemność posiadania tegoż "robaka", potwierdzam opinię ekspertów. Jeśli program instaluje się bez wiedzy użytkownika razem z inną aplikacją, to można jeszcze przeboleć. Ale jeżeli program staje się warunkiem uruchomienia aplikacji (do której został dołączony) i na dodatek sam "pcha się" do autostartu (bez możliwości ingerencji użytkownika na takie zachowanie), to podchodzi już pod zwykłe robactwo/trojana/zamulacz systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...