Skocz do zawartości
kucyk

Disneyland - Paryż

Rekomendowane odpowiedzi

ja bylem w 2000 roku. super jest :)

 

na ten park potrzeba wlasnie ze 2 dni, bo ja bylem jeden i troche meczace ;)

 

Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy podobal mi sie 'dom duchow', kolejka na wyspie - thunder mountain chyba ;) i indiana jones. na wieczor mozna sobie pojsc do kina 3d ;)

 

a tak wogole to pierwsze co nalezy zrobic to objechac caly park 'pociagiem' :)

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pierwsze info, czekam na więcej

siedzę teraz na stronie Disneylandu i oglądam atrakcje ;)

z tego co widzę to wjazd ~ 100e a potem już można do upadłego się bawić tak?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pierwsze info, czekam na więcej

siedzę teraz na stronie Disneylandu i oglądam atrakcje ;)

z tego co widzę to wjazd ~ 100e a potem już można do upadłego się bawić tak?

Również byłem w 2001. Potwierdzam - super zabawa. Polecam iść na Adventure Land, świetna zabawa :D Zajedwabista jest też kolejka Space Mointain - przednia zabawa i przeżycia :D Ogólnie miło wspominam, spędziłem tam jakieś 12 godzin i mógłbym drugie tyle. Za moich czasów (tzn. kiedy byłem) płaciło się jednorazowo za wstęp (niestety nie pamiętam ile), dostawało się taką plastikową kartę i hulaj dusza po wszystkich atrakcjach aż do zamknięcia :D

 

Jedź, nie będziesz żałował! :)

 

Tak BTW. - jeszcze w Dojczland jest świetny park rozrywki - Hansa Park :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie liczysz nocleg? blisko parku czy gdzies w motelu w paryzu ;)

bo jak na terenie parku, to wtedy taniej ogolnie za bilety wyjdzie. nie wiem czy teraz sa, ale kiedys byly tam takie domki male, drewniane :) malo noc kosztowala. Oczywiscie zakladam ze te 2 dni chcesz w disneylandzie spedzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak xacti napisał- minimum dwa dni, ale i tak się wszystkiego chyba nie zobaczy- zaliczy w ciągu dnia [; fajnie podobno, mimo że mnie tam nie było, tylko moja siostra. Ja może w tym roku pojadę... zobaczę [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem osobiście 3 razy... atrakcji jest naprawde masa... dla każdego się coś znajdzie :) Ja oczywiście jako fan rollercosterów nie miałem zbyt trudnego wyboru... Najbardziej osobiście podobał mi się taki z armatą :)) Być może dodali coś nowego bo byłem tam ostatni raz 2 lata temu :))

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jeżeli jesteś bardziej fanem rollercoasterów to są ciekawsze alternatywy ;) Disneyland imo właśnie jest parkiem dla dzieci, ze stosunkowo małymi i wolnymi rollercoasterami ;) W europie jeśli jeszcze nie byłeś to ciekawsze są imo Port Aventura (Hiszpania) i Heide Park (Niemcy) Szczególnie do tego drugiego bo nie tak całkiem daleko i tanio. ;) Chociaż to całkiem znany park więc powinieneś wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 2001 roku od 9 rano do 22, a i tak mam wrażenie, że nie widziałem nawet 1/3. Warto, można znowu poczuć się jak pięciolatek i nikogo tam to nie dziwi. Zresztą czasem było tak, że dzieci siedziały grzecznie i coś szamały, a rodzice wsiadali do wagoników, samochodzików, fallusików czy czegoś tam i ryczeli z uciechy.

I mało się nie sfajdałem na tej wywracającej flaki kolejce, dla dzieci czy nie. Nigdy więcej :>

 

A ponieważ leży toto parę km pod Paryżem właściwym, a wybierasz się li tylko do Disneylandu, warto rozważyć nocleg na miejscu. No chyba, że chcesz szturmować wieżę Eiffela - daremny trud, jeśli nie masz wolnych kilku godzin na stanie w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja byłem kilka razy i jakoś mnie nie rusza. :P Widziałem o wiele fajniejsze parki rozrywki. ;) Jeśli Disneyland to tylko w USA, tamten to jest naprawdę duży :D i fajny ...

 

Francja hmm ... Park Asterixa był spoko, mniejszy od Disneyland'u ale więcej wrażeń mi dostarczył. :) Jakbym sobie miał przypomnieć jeszcze jakieś parki na terenie Francji to na pewno przypomniałbym sobie wiele fajniejszych, dla mnie Disneyland jest jednym z "najniższych lotów" jeśli chodzi o takie parki. ;)

 

EDIT : Link do strony Asterixa (lokacje ;) ) : LINK

 

EDIT2 : No tak, w Parku Asterixa jest kolejka Zeus'a uznana za jedną z szybszych kolejek na świecie i była w pierwszej 10 świata wartej "odwiedzenia". :D

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam (nie)stety przeciwne zdanie jesli chodzi o Disneyland in Paris.

Na tle innych parkow rozrywki wypada blado. Fajnych kolejek to na palcach jednej reki bym wyliczyl. I te kolejki... 2-3h czekania w deszczu by sie przejechac na indiana jones, ktore okazalo sie byc dla mnie slabe (tj. dla 11 czy 12 latka - nie pamietam ile mialem).

Z fajnych to pamietam rakiete i dom adamsow czy jakos tak. Wstep kosztowal wowczas 60FRF.

 

Disneyland jest jednym z "najniższych lotów"

Dokladnie. Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...