Skocz do zawartości
teraw

Plyta Pod C2d

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

sprzet posiadam taki jak w podpisie.

asrocka kupilem jak mialem ddr1 i nie mialem kasy na ddr2.

teraz mam juz ddr2 i planuje kupic gf 8600gt lub radeona dx10 w podobnej cenie jak juz beda.

niestety asrock nie pozwala na praktycznie zaden oc mojego c2d i ma pcie 4x.

chce podkrecic proca i nie chce zeby moja nowa karta byla ograniczana przez plyte.

jaka plyte za jakies 400 pln (jesli bedzie naprawde warto moge dac 500) mi polecacie?

w zestawach Sysaka znalazlem:

Asus P5B 347zł

Abit AB9 395zł

MSI P6N SLI-FI 392zł

kupic jedna z tych plyt, czy moze cos innego?

piorytetem jest oc procka i cisza (nie toleruje wyjca na nb)

pojawily sie jakies gigabyte z obsluga ddr3 i prockow 45nm, ma to sens czy czysty marketing?

na plycie potrzebuje 2 uzytecznych (nie zaslnietych przez chlodzenie grafy) zlacz pci i 4 na ramy.

sli nie planuje, za to bardzo bym sie cieszyl z 2 zlacz ATA, daja jeszcze na plyty po 2 ATA czy na nowe tylko po 1?

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit AB9 powinien wystarczyć , każda płyta ma 2 złącza ATA .

 

A co do DX10 - to tylko seria 8800 albo nowe Radeony ( chociaż z tymi to są narazie jajca ) - nie pakuj się w 8500/8600 .

 

W ich cenie jest 7600GS/7900GS ( co prawda brak DX10 ale za tą wydajne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit AB9 powinien wystarczyć , każda płyta ma 2 złącza ATA .

Od kiedy to AB9 ma dwa złącza ATA.

 

Z płyt które wymienił teraw tylko MSI P6N SLI-FI ma dwa ATA (cztery urządzenia) ale do OC 6300 ma za niskie FSB.

Przy tych pamięciach najlepszy wybór to coś na Nforce 650.

Jak chcesz porządnie kręcić proca to najlepszy będzie chyba Asus P5N-E SLI.

Płytka ma swoje wady ale osiąga wysokie FSB i do kręcenia proca nie trzeba super pamięci jak na płytkach z Intelem 965. Sporo jest też słow krytki, że niby często pada, słaby dzwięk itp.

Tylko, że jak ktoś katuje NB na 1.7v to trudno się dziwić że płyta padnie.

Ja mam tą płytkę parę misięcy i zero problemów. Owszem dzwięk nie jest najlepszy (słaby bas jak to w kodekach i tylko 5.1) ale nie mam żadnych trzasków. Ze spadkami napięcia to też lekka przesada. Vdrop jest ale nie przeszkadza w OC i płytka jest stabilna. NB przy OC się grzeje i bezpieczniej jest dać nawiew.

Czego więcej można wymagać od płyty za 400zł.

Na Nforce 650sli masz jeszcze kilka płyt jak chocby Gigabyte'a (lepsze zasilanie proca, nie wiem jak z max FSB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba kupic E4400 lub E4300 a za zoszczedzona kase MSI P6N SLI Platinium ktora ma wyzsze FSB niz tego Asusa.

Procki podkreci a plyta o niebo stabilniejsza i wydajniejsza od asusa. Wilk syty i owca cala.

 

Zreszta wykonujac porownanie tylko na sucho tych 2 plyt MSI wypda lepiej.

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiego masz proca. Bo jeśli masz z niskim mnożnikiem to lepszy Asus, jeśli ma mnożnik 8-9 to już warto zastanowić się za MSI P6N SLI-FI. Pierwsza udana płytka od MSI :)

 

reyden nie każda płyta ma 2 złącza ATA. Teraz standardowo montuje się 1xATA i wiele SATA. A że można podłączyć 2 urządzenia to już inna historia.

 

Jeszcze apropo przyszłego zakupu to nie kupuj karty 8600. W DX 9 są słabe a płacic za DX10 kilka stówek i nie mieć pewności czy będą wstanie płynnie działać to strata pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loon

Tyle że proca to teraw już ma 6300 (w sygnaturce) i chyba nie zamierza go zmieniać - przynajmniej nic o tym nie wspominał.

A do E4300/4400 wysokie FSB jest zupełnie zbędne bo procki mają wysoki mnożnik.

Do tych procków to spokojnie wystarczy MSI P6N SLI-FI.

Poza tym cena wersji Platinium jest o wiele za wysoka jak na jej możliwości w stosunku do wersji podstawowej.

FSB 440MHz wg frazpc to grubo poniżej Asusa P5N-SLI.

Edytowane przez dekar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tego nie doczytalem ( o procku ). Ale panowie zawsze musi byc kompromis; w tym wypadku miedzy cena, wydajnoscia a stabilnoscia. Nadal obstaje przy tym ze lepiej dolozyc 2 stowki do MSI Platinium niz kupic Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e6300 juz mam, kupowalem w grudniu jak e4300 jeszcze nie bylo.

mojego 7300gt od galxy na 7600gs ani zadnego 8500 na pewno nie zmienie bo bede mial minimalny wzrost jak nie spadek wydajnosci. mysle nad 8600ge od galaxy, bo blizej mu z taktami do gts niz do gt. 8800 za droga, nie chce calej kasy jaka mam wsadzic w kompa. jakby bylo tylko 1 ata to nie umre, podlaczalem kiedys dysk z nagrywarka na testy i roznicy nie bylo zadnej, wiec to chyba tylko jakas legenda ze nie mozna razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legenda i nie czarujmy sie suche testy. Prawda jest taka ze tych milisekund roznic nikt nie odczuwa. Tak samo z podkrecaniem - nie widze w praktyce roznicy miedzy 3 giga a np 2.5

To tylko chec zeby miec jak najwiecej i tyle.

Nikt w normalnym uzytkowaniu nie obciaza systemu na maxa - mowie tu o nowych platformach bo oczywiscie paroletni procek juz moze osiagac 100% ale to normalne ze to co teraz jest na topie za chwile bedzie slabe. Z drugiej strony szkoda kasy tyle topic w sprzecie.

Co do gier lepiej konsole sobie sprawic i miec spokoj na pare lat a kompa przeznaczyc do reszty i wtedy tez dluzej pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić gigabyte na nf650i jest to najlepiej wyposażona płyta z tym nb i już można za 435 wyrwac w sklepie, a i fsb nie najgorsze bo ktoś u nas zrobil ok 480 do tego dochodzi juz "legendarne :wink: "520 na vr-zone bez modow i 6 faz zasilania. teraz pchanie się w p6n platinium to zupełna głupota. fakt ze asus ma wyzsze max fsb ale ile on na tym pociagnie a i tak nikt nie pracuje 24/7 na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to żadna z tych płyt długo nie pociągnie na max fsb.

To tylko sport.

Ten gigabyte oprócz dobrego zasilania ma jeszcze jedną zaletę - wszystkie kondensatory typu solid.

W tej chwili to chyba najlepszy wybór (z naciskiem na słowo chwila, bo za dwa tygodnie czy za miesiąc wszystko się może zmienić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loon

Ale MSI kosztuje ok. 600pln a płyta miała być do 400 max. 500.

Nie mam nic do zarzucenia tej płycie poza zdecydowanie zawyżoną ceną.

Edytowane przez dekar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna plyta z p35 na jaka bym mial kase jest Gigabyte GA-P35-S3

jest drozsza od wyzej przeze mnie podanych a o wiele gorzej wyposazona (brak sli, brak firewire, tylko jedno zlacze ata)

a procka nie mam zamiaru zmieniac przez dluzszy czas, wiec wole kupic sobie lepiej wyposazona plyte na nforce 650i sli.

a tak btw, te penryny pojda tylko na p35 i jego nastepcach, czy na starszych ukladach tez po warunkiem fsb 1333?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew MSI Neo P35 za ~450zł :) ale imo lepiej nf650i SLI.

Obie podane przez Ciebie (MSI i Gigabyte) są dobre...

 

A co do penryna:

Teoretycznie c2d też miało chodzić tylko na nowych chipsetach...

Więc ciężko coś powiedzieć na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...