Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

"być Albo Nie Być - Oto Jest Pytanie..."

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all.

Mam proźbę do forumowiczów, którzy znają: niemiecki, czeski i rosyjski, aby mogli mi fonetycznie przetłumaczyć ten tekst z Hamleta:

 

"Być albo nie być; oto jest pytanie:

Czy szlachetniejszym jest znosić świadomie

Losu wściekłego pociski i strzały,

Czy za broń porwać przeciw morzu zgryzot,

Aby odparte znikły? - Umrzeć, - usnąć,-

Nic więcej;"

 

Może być nawet skopiowany ten tekst z internetu (próbowałem znaleźć ale kiepsko mi to wyszło :(), ale by był "w miarę po polsku", bo nie potrafię po rosyjsku lub czesku przeczytać tekstu. :oops: Niemiecki ujdzie ;)

 

(ps. nie jest to praca domowa, tylko na dodatkową ocenę z polskiego - wyrecytować hamleta w innym języku)

 

Poratujcie, plz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej mi po rusku to może dam rade napisać fonetycznie 8) Bo sam raczej nie napisze togo poprawnie...

 

Чтобы быть или не быть : это вопрос : Идет ли речь о благородных в виду страдать В стропы и стрелы возмутительной судьбе, Или принять оружие против моря бед, И к концу против них? Смерть : спать; Не более; И сна, сказать, что конец

Zaraz spróbuje fonetycznie...

 

Mój russian skill jest za niski :lol: Moze bym dał rade ale będzie idiotycznie brzmiało... :lol:

 

Nie może być po angielsku??

 

To be, or not to be: that is the question:

Whether 'tis nobler in the mind to suffer

The slings and arrows of outrageous fortune,

Or to take arms against a sea of troubles,

And by opposing end them? To die: to sleep;

No more; and by a sleep to say we end

Masz jeszcze po szwabsku, dodam, że tłumaczone translatorem czyli na pewno głupio brzmi ale jak nauczycielka nie zna języka to sie nie połapie

Sein oder nicht sein: die ist die Frage: Ob sie im Verstand, die Riemen und die Pfeile des unverschämten Vermögens zu erleiden, vortrefflicher ist oder zu nehmen, Arme gegen ein Meer von Mühen und indem das Entgegensetzen, beenden sie? Sterben: schlafen; No more; und durch einen Schlaf, zum werden wir zu sagen fertig

 

A tu totalny hardkor jak się nauczysz to masz 6 na koniec :lol:

 

أن يكون ، أو لا يكون : هذا هو السؤال : هل هو انبل في ذهن يعانون من الحجارة والسهام الحظ الفظيع ، أو اتخاذ السلاح ضد بحر من المتاعب ، وبحلول نهاية هذه المعارضة؟ الموت : النوم. لا اكثر. وقبل النوم لأقول اننا نها

Jak coś to więcej na http://translate.google.com ;]

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co odświeżę to widze że dopisujesz coś ;] thx ;]

Może mi wujaszek to fonetycznie napisze jak go poproszę :D thx wielkie. A po angielsku się zastanawiałem, czy na początku sobie nie pożartować i nie dać two beer or not to beer [; thx ;]

 

Arabski? Jak tak, to może jej to na początku września powiem w tym języku - siostra coś tam umie i może mnie podszkoli w czytaniu :D big thx za chęci ;]

 

Rosyjski fonetycznie-

 

Szto by być ili nie być etova pros idjet li riecz o bl’agarodnyh widu stradać w stroły i strieły wozmutitielnoj sud’bie ili priniat’ arużije protiv moria bied.

I k końcu protiv nich? Smiert’ spac nie boljie is na, skazac szto ka’oniec

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arabski? Jak tak, to może jej to na początku września powiem w tym języku - siostra coś tam umie i może mnie podszkoli w czytaniu :D big thx za chęci ;]

Jak bedziesz mowil w tym jezyku to dorzuc jeszcze "Pstryk! Pstryk! Pstryk" :lol2:

 

Sory za OT ale ta reklama mnie po prostu rozwala ^^

Edytowane przez Krysti@n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...