Skocz do zawartości
Misza

4coredual-vsta - Jak To Jest Pci-exp I Ddr2?

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie niedługo będziecie mieli dość mnie i tej płyty na forum ale... :)

 

Gdzieś rzuciło mi się na oczy, że PCI-Exp. które rzekomo jest x16 to tak naprawdę działa z prędkością x4? Prawda to czy fałsz??

 

No i z DDR2 jak wygląda sprawa w rzeczywistości - ktoś na tym forum (bodajże w wątku o Asrock 775dual-vsta Pt880pro/ultra) wrzucił specyfikację chipsetu i z niej wynika, że obsługę 667 można między bajki włożyć. Ktoś wie jaka jest prawda?

 

Na początku cieszyłem się, że znalazłem taką uniwersalną płytę ale jak widzę, po raz kolejny powiedzenie, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego znajduje rację bytu :/

Edytowane przez Misza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem - zanim zadałem pytanie. Tylko jak się ma to co napisał producent chipsetu (max DDR2 - 533) do tego co pisze Asrock? I analogicznie sytuacja z PCI-EXP. Zaczynam się wkurzać, że dałem namówić się na tą płytę :[

Edytowane przez Misza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

To płyta "przesiadkowa" na S775. Kosztuje śmiesznie mało i pozwala całkowicie (poniekąd) zmienić platformę na Intela.

 

PS. Pamięci powinny w BIOSie być ustawione jako 533. Wówczas poleci każda kość (przynajmniej moje latały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa chodzi z x4 - ale co to komu przeszkadza.

Mi to przeszkadza. Z tego co widzę to raczej nie znasz tej płyty więc nie mędrkuj. Po pierwsze, z tego co wiem, nie chodzą w niej karty x16. Teraz może to nie przeszkadza ale za jakis czas, kto wie??

 

DDR2 800 chodzą, bo niby dlaczego miałyby nie chodzić.

Zgadza się, z prędkością 533 :) I co, dalej taki mądry jesteś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to przeszkadza. Z tego co widzę to raczej nie znasz tej płyty więc nie mędrkuj. Po pierwsze, z tego co wiem, nie chodzą w niej karty x16. Teraz może to nie przeszkadza ale za jakis czas, kto wie??

Zgadza się, z prędkością 533 :) I co, dalej taki mądry jesteś??

Nie chcesz pomocy to się nie narzucam.

 

DDR2 wyższe niż 533 działają, a to, że pciex pracuje tylko w ustawieniu x4 dużo wydajności nie obniża.

 

Jak w dalszym ciągu Ci coś nie odpowiada to mogę już więcej nie pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek napisz :D Mam zamiar kupić tą płytę i INTEL E2160. Kupuję tą płytę bo mam pamięci DDR GEIL 2x512MB 400MHz i grafikę na AGP x1950Pro. Jak myślisz jak to się będzie sprawdzało.

P.S Czy dużo podskoczy wydajność w grach bo mam teraz Barton 3000+ socket A i Epox 8RDA+ nForce2.

A no i jak z podkręcaniem na tej płycie da się coś wycisnąć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc powinna byc lepsza

mam nadzieje ze masz tego radka na agp... bo jak chcesz kupic to sie mija z celem

 

btw: co do pci-e x4 i kart x16, nie wiem jak to jest w 4coredual, ale plyta jest podobna do 775dual wiec wiem jak z nia jest

karty PCI-E 16x działają na tej płycie w trybie 4x - karta działa normlaniej tylko trochę wolniej

 

recka 775dual

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

i ja dorzucę kilka groszy na temat tej płyty:

 

Otóż róznica między Bartonem 3200 a C2D powinna wynosić około 15-30 % zależy jak kto kręci:) Zapewne będzie to istotne przy minimalnej ilości wyświetlanych FPS

 

U mnie dla przykładu na Sempronie 2400@2000Mhz na Palit 7600GS 650/1600 było w 3Dmarku03 12500 pkt a na C2D E4300@2500 15600 (podobnie procentowy przyrost w 3Dmarku05) i nie chodzi tu bynajmniej o róznicę w CPU Test ale we wszystkich testach(GT1 etc.) wydajność podskoczyła.

 

Tak jak wspomnieli poprzednicy jest to Pci-e x4 a zatem róznica w wydajności zaczyna się od kart pokroju 7900GS wzwyż (w tym przypadku jakieś 8-10 % wobec pci-e x16 a np. przy 8800 to już kaplica) (mnie narazie ten problem nie dotyczy :), )

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gonsiorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż róznica między Bartonem 3200 a C2D powinna wynosić około 15-30 % zależy jak kto kręci:) Zapewne będzie to istotne przy minimalnej ilości wyświetlanych FPS

W wymagających grach, różnica od 0 do grubo ponad 100% (jeśli ten e2160 będzie@2,7Ghz) w min. fps. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wymagających grach, różnica od 0 do grubo ponad 100% (jeśli ten e2160 będzie@2,7Ghz) w min. fps.

No niestety E2160 na tej płycie nie poleci chyba do 2,7GHz. Chodzi mi o standartowe taktowanie E2160 ile bardziej wydajny będzie w stosunku do mojego. Bo nie wiem czy opłaca mi się zmieniac jak np. w grach FPS podskoczą tylko o jakieś 8-10.

No a o prędkośc pci-e x4 się nie martwię bo mam AGP 8x

Edytowane przez gruby33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety E2160 na tej płycie nie poleci chyba do 2,7GHz. Chodzi mi o standartowe taktowanie E2160 ile bardziej wydajny będzie w stosunku do mojego. Bo nie wiem czy opłaca mi się zmieniac jak np. w grach FPS podskoczą tylko o jakieś 8-10.

No a o prędkośc pci-e x4 się nie martwię bo mam AGP 8x

Tak jak wspomniał WDK, wszystko zależy od gierki

 

Polecam lekturę http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1760

Jest tu uwzględniony Athlon 64 3200, który ma zbliżoną wydajność do Bartona 3200. Najważniejsze z tych wykresów są min. fps, które w przypadku C2D są zdecydowanie wyższe. Mnie osobiście ten art bardzo pomógł i zmnieniłem "platformę".

 

W sprawie podkręcania E2160, jeżeli standardowe napięcie pozwoli, to bez problemu pójdzie na 9x266 czyli niecałe 2400 (mój E4300 tak właśnie idzie) ale to już zagadnienie na inny wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek napisz :D Mam zamiar kupić tą płytę i INTEL E2160. Kupuję tą płytę bo mam pamięci DDR GEIL 2x512MB 400MHz i grafikę na AGP x1950Pro. Jak myślisz jak to się będzie sprawdzało.

P.S Czy dużo podskoczy wydajność w grach bo mam teraz Barton 3000+ socket A i Epox 8RDA+ nForce2.

A no i jak z podkręcaniem na tej płycie da się coś wycisnąć ???

Co do wydajności w grach to nie mam pojęcia, bo mnie to nie interesuje, ale koledzy już wyjaśnili.

 

Jak na płytę za 200 zł jest świetna, żadnego problemu, zachwycająca wydajność, mobo nie jest fochliwa (w porównaniu do quadgt czy p5w64 to ta mobo jest świetna). Jedynie FSB brakuje i żal trochę braku zmiany vcore, lecz na def proc poszedł wyżej niż @ 975, wydajność z mhz troszkę gorsza, ale czego oczekiwać od tak taniej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę noi:

 

płyta obsługuje pamięci DDR2-667MHz

 

wszystko działa bardzo dobrze, zadowolony jestem. Brakuje tylko możliwości zmiany napięcia vcore... :unsure:

 

no ale jak za tą cenę to nie oczukuje wiele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszce jedno pytanie obecnie którą płytę lepiej kupic 4CoreDula VSTA czy tą ASrocka

Nie interesuje mnie ze nie ma pamięci DDR2 bo i tak jak będe w przyszłości rozbudowywał to zmienie płytę. Obchodzi mnie wydajnośc i stabilnośc na chwilę obecną bo 4CoreDula VSTA jest na chipsecie VIA a ta 2 ASrocka na Intelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę no i:

 

płyta obsługuje pamięci DDR2-667MHz

 

no ale jak za tą cenę to nie oczukuje wiele :)

U mnie też obsługuje - do czasu aż... nie zawiesi się :| Następuje to w losowych momentach. Od tak sobie. Zwiększenie napięcia i takie tam czary-mary nie pomagają. Obsługa DDR2 667 na tej płycie to jakaś proteza :P

Pamiątki mam Kingstona, kupione w dual-packu. Generalnie najczęściej wywala się w trakcie przeglądania strona ale jak napisałem, nie jest to reguła.

Zdradź jakie masz ustawienia, czy coś kombinowałeś. Może to kwestia właściwych ustawień??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...