Skocz do zawartości
loon

P35 Vs. Nforce 6xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcialbym rozpoczac dyskusje na ten temat - wszystkie za i przeciw dla w/w chipsetow.

Wiem ze generalnie nie ma jeszcze wielu testow - porownan P35 ale wiemy juz jakie sa jago mozliwosci przynajmniej w teorii. Niezaprzeczalnym plusem jest wysokie fsb, nizszy pobor pradu - 45 nm, ob sluga przyszlych prockow - penryn i dyskusyjne ddr3 :)

 

Ale czy to wystarczy na chipsety nVidii ? Nie chodzi mi tu o udawadnianie wyzszosci np Abita nad Asusem ale o sam rozwoj platform i miejsce w przyszlosci. Poniewaz pomijajac specyficzne podejscie do tej dziedziny fascynatow, overclockerow czy graczy w kazdej innej sytuacji komputer w domowym zaciszu zyje znacznie dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy chipeserte to qówno bedzie sie tak grzać ze pol plyty shlodzenie zajmoje :damage_wall:

 

Taaaa konstruktywna odpowiedz.

Akurat grzeje sie mniej niz nforce 680i niektorzy mowia ze nawet mniej niz intel 965

Bezposrednie porownanie bede mogl ukazac w sobote.

Jutro plytka bedzie czekala na mnie w domu, ale niestety robota uniemozliwi mi szybkie testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy chipeserte to qówno bedzie sie tak grzać ze pol plyty shlodzenie zajmoje :damage_wall:

Tak zwlaszcza ze P35 jest w mniejszym wymarze technologicznym to napewno bedzie sie grzał wiecej. I z tego co wynika z 1szych testów ma spory potencjał do osiagania wysokich czestotliwosci magistrali co niemozliwe by bylo w przypadku nadmiernego nagrzewania sie. Zastanow sie co piszesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat grzenie nie jest najwazniejsza rzecza a raczej uboczna mysle i nieunikniona. Sprawe zalatwia dobre chlodzenie.

 

Jak zawsze optymalizacje zalatwia kolejne biosy i bardziej lub mniej dopracowane konstrukcje.

 

Ale chyba nie to bedzie przewazac w wyborze miedzy tymi dwoma platformami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ten nowy chipeserte to qówno bedzie sie tak grzać ze pol plyty shlodzenie zajmoje :damage_wall:

Zobacz sobie ECS na P35 , porownaj to z fotkami na Labie , przeczytaj to co w chlodzeniu konwencjonalnym Labowvsky pisal. To jest jedna wielka sicema , tak samo jak HEAT PIPE na 965 i to co zrobil Biostar. Winduja tym szmelcem cene i robia wrazenie solidnosci i elo pro...

 

Tak zwlaszcza ze P35 jest w mniejszym wymarze technologicznym to napewno bedzie sie grzał wiecej.

Wedlug tego co pisze XtremeSystems to jest w tym samym co 965.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest ze doklada sie do produktu jakies bajery malo funkcjonalne zmienia sie nazwe i sprzedaje drozej. Z tym ze np nowy MSI Neo ma ciekawa cene jak na start. Oby inni producenci tez to utrzymali. Pomijam asusa ktory jest wg mnie niewart tych cen ktore sobie wolaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... mieliście te płyty w swoich rękach? NIE

 

Ja właśnie dostałem MSI P35 Neo-f z normalnymi radiatorami i z chęcią je porównam do HP w P5B Deluxe.

 

Zacznijmy od tego, że P35 jest też w tym samym wymiarze technologicznym co P965. Co więcej, zwiększył się jego pobór mocy, ale co dziwne, grzeje się zdecydowanie mniej od poprzednika. Radiatory na MSI są lekko ciepławe przy FSB 425 MHz (i najwyższych napięciach), a na P5B Deluxe parzą i puszczanie ich bez nadmuchu może się źle skończyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta MSI na P35 grzeje się zdecydowanie mniej niż płyty na P965. Kto miał, ten wie. Różnica jest doprawdy kolosalna powyżej 10 stopni różnicy na korzyść P35 w stosunku do podobnych płyt na P965

 

Co do wymiaru technologicznego - w tej chwili, wg wielu doniesień jest to ciągle 90nm. CZy aby na pewno? Przekonywających dowodów brak, tym bardziej patrząc na wydzielanie ciepła można mieć wątpliwości.

 

Kolejna kwestia - rzekomej większej prądożerności P35 w stosunku do P965 - nikt takich pomiarów nie przeprowadzał. Piszą to z całą odpowiedzialnością. W sieci są tylko różnice przy zestawach na różnych płytach. NIkt nie mierzył pożerania prądu przez samo P35. Przy załozeniu, że płyta ma 10 różnych kontrolerów i te kontrolery żrą więcej prądu niż odpowiedniki na P965 ( PATA, audio, IEEE ...) można dojść do bardzo mylnych wniosków, mówiąc że to P35 jest bardziej pradożerny. NIkt jednak nie zauważył, że P35 to tylk jede z wielu układów na płycie pożerajacych prąd. Biorąc pod uwagę wydzielanie ciepła przez P35 można raczej skłaniać się ku wnioskowi, że P35 jest mniej prądożerny od P965.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzi w ktora technologie warto sie ladowac. Czy obecny P35 zapewni pelna zgodnosc w przyszlosci. Wydaje mi sie ze nie. Marketing chyba wymusi nastepne opcje. Choc gdzies slyszalem o zunifikowaniu wreszcie pewnych techmologii tak zeby robic upgrady a nie calkowita wymiane. Chodzi tu o recycling odpadow elektronicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ponoc jednak pobiera mniej energii

http://xbitlabs.com/articles/mainboards/di...p35-ds3r_2.html

 

i moze jeszcze

"although P35 North Bridge is manufactured with 90nm process, it boasts comparatively low heat dissipation that never exceeds 16W. By the way, P35 is the today’s most economical chipset for LGA775 processors."

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobic proste porownanie...

Spi, marki i max fsb...

Mam cos na p35 i moge powiedziec tak:

+doskonala obsluga quad core

+doskonala obsluga 4x1GB

+nowe dzielniki pamieci

+poprawiona wydajnosc timingow z 3 w tytule

+grzeje sie nieznacznie mniej od 965

-nieco mniejsza wydajnosc od 965 (czyzby to mial ocos wspolnego z tym powyzej ?)

-aktualna cena

-wielka niewiadoma z nowymi prockami

 

Podsumowujac...mysle ze bardziej rozwojowa platforma, wiele moze sie jeszcze zmienic z wydajnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka niewiadoma? Nowe procki 45nm zadziałają.

Zadziałają... ale jak z fsb? Jak z OC? Tego długo wiedzieć nie będziemy i może się okazać , ze nowe mobo pod Penryna będą lepsze od p35 pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze raczej intel pojdzie w kierunku p35 patrzac na plany roznych odmian tego chipsetu. A za daleko nie ma co siegac w przyszlosc bo za 5 lat normalka beda procki kilkurdzeniowe jezeli technologia na to pozwoli bo przy 45nm robi sie juz ciasno. Choc gdzies czytalem ze matryce beda naswietlane w wodzie gdzie zalamanie swiatla jest wieksze niz w powietrzu.

 

Tak czy owak kiedys w tej technologii osiagna kres i to pewnie szybciej niz sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa....

i jak jakies 5 lat temu bylo mniej wiecej wiadomo, co do czego, jak kupiles dobrego kompa to jeszcze rok byl dobry a nastepne 2 sie nadawal do uzytku, tak teraz zeby miec kompa na czasie trzeba wydawac jakies 3-5 tys. co kwartal gdzies tak.

kupilem w zeszle wakacje grafe, byla dosc dobra, teraz to kompletny zlom. w grudniu kupilem proca, teraz jest ledwo sredni..

poltoraroczny dysk musze wymienic, bo jest na ata, a nowe plyty maja tylko 1 zlacze...

a zmienic procesor na lepszy bez zmiany plyty to jest w wiekszosci przypadkow niewykonalne...

albo z ta technologia cos sie porobilo, albo ja sie starzeje i juz z kompow wyrastam...

moze dojda do jakis barier technologcznych i sie troche rynek uspokoi, czyli zamiast kolejnych coraz lepszych niedorobek dopracuja istniejace konstrukcje, bo patrzac na to co teraz produkuja chcialbym zobaczyc obecne kompy za 10 lat - ile bedzie sprawnych...

przypominam ze takie 486 czy p1 w dalszym ciagu chodza, te, ktorych nie wyrzucono, wiem ze to wraki, ale chodza.

cholera, jakby mi ktor jeszcze rok temu powiedzial, ze ja cos takiego powiem, to bym wysmial, a teraz bym wolal, zeby sie kompy wolniej rozwijaly...

cos jest nie tak...

a juz nadchodza ddr3 - na poczatku bedza gorsze od ddr2, a ddr2 zdrozeja...

pewnie pojawi sie pcie2.0 zeby grafy i plyty do wymiany byly, kolejny socket od amd, i znow ulepszyc kompa sie nie da, tylko trzeba wymieniac.

kurcze, mam straszny wniosek:

platworma pc stracila jedna ze swoich podstawowych zalet - kompatybilnosc i wymiennosc czeci, a przez to mozliwoc rozbdowy i ulepszania, przez to zbliza sie do macow, gdie tez malo co mozna ulepszyc - dolozyc ramu, moze zmienic hdd i nic poza tym...

nie podoba mi sie to.

ale mi chaotyczno - filozoficzny post wyszedl, mam nadzieje ze nie dostane % za ot :)

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja ale takie spadki wydajnosci wychodza tylko przy grach. No chyba ze ktos uzywa zawodowo kompa do obrobki grafiki etc. Ale to chyba lepszy mac ?

 

Ja uwazam ze od gier sa konsole ktore pociagna pare dobrych lat.

Kompa uzywam do calej reszty i wierz mi ze ciagnie dluzej niz rok czy dwa. Czasami trzeba tylko winde przeinstalowac ale to normalka.

 

Komp mam taki jak w sygnaturce czyli laptop i kupujac go 3 lata temu moglem pograc na nim w wymagajace gry. A teraz poza grami jest ok - moze tylko ramu za malo i daje znac brak 2-go rdzenia podczas wykonawania kilku zadan na raz.

 

Dlatego tez ten temat - ktora platforma pomoze pare lat przetrwac. Tak zeby tylko ewentualne komponenty wymienic a nie calego kompa. Wydaje sie ze P35 jest odpowiedzia ale czy aby napewno ?

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się nieladowal jeszcze teraz w pyte na P35 .To tak jak kupno karty z directX 10-nie wiadomo jak bedzie z wydajnoscia w directX 10 ,w przypadku P35 nie wiadomo jak będzie wygladalo OC Penryna a to rzecz kluczowa,zresztą gdy Penryn wyjdzie bedzie już wiele lepiej dopracowanych pyt a nie plyt ready 45nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Wy uparliscie sie na tego penryna. Wazne chyba ze C2D kreca sie ladnie. Plyta sie nie grzeje. Pamieci sie lepiej kreca. Pozostaje kwestia wydajnosci. Moze nowe biosy to porawia

Czyli ogólnie jest lepsza, a jak wyjdzie Peryn to i tak trzeba będzie coś zmienić, aby się sprzęt nie znudził :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanie.

Słyszałem że na 650 i 680 można puścić ram wolniej od FSB, czego nieda sie zrobić na P35.

To właśnie przemawia dla mnie na + dla Nvidi.

I teraz.. czy jest wogóle sens takiego OC w którym FSB lata np.

-na 480 (960) MHz a ram na 800

 

Jak to będzie z wydajnością w porównaniu

-z FSB 400 (800) i ram na 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz.. czy jest wogóle sens takiego OC w którym FSB lata np.

-na 480 (960) MHz a ram na 800

Jest bo tak ramy nie będą Ci procka trzymały, co prawda wzrost wydajności nie będzie taki ja przy 1:1 ale jednak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...