Skocz do zawartości
seba_999

Subwoofer Koło Jednostki Centralnej...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeśli dubluję temat to sorki.

Mam takie trochę głupie pytanie :oops: - czy tuba może stać koło jednostki centralnej? Chodzi mi o to czy dźwięki generowane przez tenże głośnik mogą w jakiś sposób zaszkodzić dyskowi, spowodować złe nagranie płytki etc??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem ale wydaje mi się że sam dźwięk to nie. Zależy jeszcze jakiej mocy jest ten woofer. U mnie mały 18W-towy krejatiw wydmuciach!e powietrze na szefkę i przy większych piardach drzwiczki drgają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej mocy jest ten woofer

Mój ma 25 W, głośniki to Logitech X-540. Woofer stoi we wnęce pod biurkiem, 15 cm od jednostki... :?

 

 

Pyt nr 2) czy słabe granie tylnych satelitek może być spowodowane posiadaniem integrowanej karty muzycznej?

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój od logitechów X-230 stoi zaraz obok kompa i wszystko jest OK. Jak dam go na maxa to caly komputer sie trzepie, ale dysk chodzi OK.

 

Tak to może być wina dźwiękówki. Ja miałe integre i głośniki słabo grały. Jak kupilem Live!'a to jest super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co może grozić kompowi to pole magnetyczne z subwoofera, ale raczej to mało prawdopodobne. Zmień kartę zintegrowana na jakąś lepsza to dźwięk na pewno sie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co może grozić kompowi to pole magnetyczne z subwoofera, ale raczej to mało prawdopodobne. Zmień kartę zintegrowana na jakąś lepsza to dźwięk na pewno sie poprawi.

Będę miał na próbę kartę creativa od kumpla, także zobaczę :).

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X-230 i na samym poczatku polazylem suba za monitorem CTR. Wlaczylem muzyke i nagle na monitorze w lewym dolnym rogu zrobilo sie rozowo. Mysle WTF. Zmienielem karte na inna to samo.

Co sie okazalo pole magnetycnze z suba tak mocno dzialalo na monitor ze ten wyswietlal niepoprawnie obraz :?

Na szczescie po wywaleniu suba na dol pod biurko i uzyciu przycisku degauss monitorek smiga jak glupi :D

 

IMO nie jest to zdrowe dla HDD aby trzymac go obok tak silnego pola magnetycznego jakie daje sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pola magnetycznego to ma wpływ na pracę komputera... choć nie taki jak na CRT'ka

W każdym razie mogą być przez to zakłócenia w obrazie, dzwięku, pracy HDD (testowane, mogą ale NIE muszą...) Radził bym jednak odsunąć na te 30 cm, przy takim wooferze powinno starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam glosniczki logitech z-2300 czyli subik 120W, umieszczony jest centralnie pod biurkiem w odleglosci pol metra od jednostki centralnej. Jak wlaczam muzyke to mi obudowa dosc glosno rezonuje slychac tez podskakujace klawisze w klawie ultra-x flat, halas wydaje z siebie wysuwana poleczka pod klawiature. Pomimo tego nie zauwazylem zlego wplywu na dysk czy inne komponenty kompa, chociaz nie sprawdzalem czy mozna wtedy bezblednie wypalic plytke:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Was, ja mam creative'y z podpisu, stoi 5cm od budy chiefeca CH, dmucha mi na nogi aa wyjscie glosnika na scianke szafki. kop jest w bezpiecznej dziurze. suba podkrecilem na maksa i buda ani drgnie. jednak chieftec robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie :) wywaliłem suba spod biurka dla świętego spokoju :) i muszę powiedzieć, że teraz bas się jakoś tak ładniej po pokoju "rozchodzi" :D

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe podbicie basów można uzyskać wkladając suba pod biurko lub dając go w kąt pokoju... Zazwyczaj jednak znajdzie się miejsce w pokoju, gdzie bas będzie w ogóle nie odczuwalny.. a w innym z kolei będzie huczał jak zły...

 

jeśli chodzi o magnetyzm czy wibracje... Teraz sub stoi jakieś 2 metry od kompa... ale skoro powoduje wibracje talerzy w kuchni 4 metry dalej to komputerowi też sie to udziela - odkąd mam suba nie zauwązyłem nic co by wskazywało na jego działanie negatywne.. no może poza oknami które się lekko poluzowały w futrynach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie kolejny problem :?

 

Jak już wyżej wspominałem, kumpel miał mi pożyczyć kartę muzyczną. Podłączyłem, zainstalowałem sterowniki i muszę powiedzieć, że głośniki grają lepiej, ale jest jedno ale - nie działa mi centralny głośnik :sad:. Mam ustawiony tryb 5.1, sterowniki zainstalowałem z płytki CD (która również kumpel dorzucił). Z głośnika nie dochodzą dźwięki ani podczas testu.

 

Co jest nie tak?

 

EDIT: zapomniałem wspomnieć, że owa karta to Creative SB Live! 5.1 Digital (SB0220)

 

EDIT 2: W którymś temacie na forum ktoś napisał, że ten model karty, który ja mam jest najlipniejszy z pozostałych. Zapytam wprost :D Czy opłaca się z tym bawić, czy dać sobie spokój?

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie SE, LE i inne kastraty to badziewia lepiej szukaj pełnych używanych wersji na allegro ;]

 

Wracając do tematu to u mnie sub 130W stoi od roku 0,5m od otwartej obudowy i jak na razie negatywnego wpływu na prace komputera nie zauważyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie kolejny problem :?

nie działa mi centralny głośnik :sad:. Mam ustawiony tryb 5.1, sterowniki zainstalowałem z płytki CD (która również kumpel dorzucił). Z głośnika nie dochodzą dźwięki ani podczas testu.

czy głosnik centralny na pewno jest podłączony? Wydaje mi się podczas testowania powinien być słyszalny, w grach i przy muzyce bywa to różnie... zazwyczaj nie działa. Działa natomiast gdy ogląda się np film ze ścieżką 5.1 i odpowiednimi kodekami (np AC3Filters)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy głosnik centralny na pewno jest podłączony?

Jest, a w zasadzie był, bo karty już nie mam w kompie... Próbowałem wypinać, wpinać, ruszać wtyczką i nic. Wydawał z siebie tylko lekki szum, praktycznie niesłyszalny z odległości 10 cm... Jeśli się nie mylę to sygnał do głośnika centralnego "leci" tym samym kablem co sygnał do tuby, wiec skoro tuba działa poprawnie, a centralny nie to chyba nie jest kwestia złego podłączenia :rolleyes:. Jak jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.

Wracając - jak podłączyłem głośniki pod zintegrowaną to centralny zaczął grać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do glownego tematu- jutro zdam relacje co i jak bo biore kompa do szkoly, podlacze go pod jakies 2500W dzwieku, nawet wiecej

2x700W- 2x ebox (2x 15" sub i 2" driver)

2x 1100w- 2x zestaw monitor i sub yamahy

2x LDM sub i monitor.

Jezeli buda nie bedzie latac to test zaliczony :D

 

a do szkoly wezme zapas papu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : akustyka pokoju to jedno, elektromagnetyzm samego chasisa to drugie a elektromagnetyzm wytwarzany podczas pracy cewki w karkasie to trzecie. Ja tam nie wiem.... mimo że sama obudowa jest niby ekranem to i tak mój SAM stoi za szafką i biurkiem. Ma to też pozytywną stronę bo BR'em jest wycelowany centralnie w pokój więc bas mi się rozchodzi bardzo poprawnie chociaz w jednym miejscu jest najmocniejszy a poza tym równo wszędzie.

 

Układ u mnie podyktowany jest tym że mam dość mocną jednostkę zasilającą (260W RMPO) oraz dość mocne kolumny (łączna moc szacowana na około 350W RMPO) musze dobić wzmacniacz jedną sekcją jeszcze i będzie pełen zakres wybijania szyb. Sam W00f ma głośnik o mocy 160W co przy srednicy 35 CM daje piękny i głeboki bas. Do tego reszta satelitek mi wyszła zgrabnie i jak się robił test na pełną pare to zanim złapałem przestery była osiągnieta granica bólu... ale i tak dołożę mocy. Najgorsze to to że dość mocno podbija cisnieniem i trzeba jednak jakiś przeciąg robić przy głośniejszej próbie.

 

Umiejscowienie głosnika SUB pod biurkiem tylko go tłumi więc nie wierze w dobrą radę na pogłebienie basu w taki sposób. prędzej zabudowanie pod biurkiem kosza + ścianki i dobrze policzony BR dadza efekt ale nie wsadzenie już gotowej skrzynki. Jak chcesz się pobawić to po prostu przelicz objętość tego co masz ... może jest niewystarczająca. Z moich doświadczeń i konstrukcji wynika że nawet średnioniskotonowym w dobrze dobranej pojemności z odpowiednio dobranym BR'em mozna otwierać drzwi ... Raz mi się udało zrobic maszynkę zatrzymującą (potencjalnie) akcję serca :twisted: po prostu udało mi się 8 Watowym pyrkaczem i dobranymi parametrami skrzyni wejść w zakres 13 Hz co uwazam za bardzo ciekawy eksperyment ... dość ciekawe odczucie fizyczne temu toważyszy i raczej polecam robić taki eksperyment z kimś kto ma możliwośc odłączenia sprzętu. Po prostu człowiek słabnie i tak błogo się robi. :twisted:

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie, wiesz co to moc PMPO?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
to moc jaka mozesz podac przez ulamek sekundy, po czym glosnik ulega samodestrukcji

 

TO NIE JEST MOC CIAGLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fakt ... nie mam głowy do postów ostatnio ... pisane było raze z dwoma okienkami gg, dwa fora oprócz tego więc wiesz ..... ale wiadomo o co biega ...

 

później poprawię bo nie mam teraz chwili czasu nawet

 

EDIT: poprawiono

EDIT2 chyba że chcesz w RMS ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiejscowienie głosnika SUB pod biurkiem tylko go tłumi więc nie wierze w dobrą radę na pogłebienie basu w taki sposób.

możesz nie wierzyć... ale działa :) Sprawdzone na 5 subach DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie SE, LE i inne kastraty to badziewia lepiej szukaj pełnych używanych wersji na allegro ;]

Może i kastraty, ale stwierdzam, że różnica ogromna :D szególnie w grach :D

 

@ uosiu

 

Niezły sprzęcik macie w szkole :D u nas było tylko 2x 200 W...

PS. Dostały nieźle w dupę na festynie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mi nogawki lataly a na budzie niznacznie odczuwalne grania. przy okazji- petla opozniajaca w kX uratowala przemowienie :P

 

dyrka wyszla z mikrofonem przed glosniki, ba paletala sie tuz kolo jednego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...