Skocz do zawartości
MaxDamage

Nowy Sprzecior Nie Chce Sie Obudzic :(

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu stwierdzilem ze venice to juz za malo i czas wsiasc na c2d.

 

Dzisiaj poskladalem sprzet, zalozylem nowy bloczek ( black water xt ) zalalem uklad no i cacy - odpalam... i nic.

 

Poza szumem wiatrakow, i odpalaniem hdd nic. Zadnego sygnalu na monit.

 

Setup:

 

C2D 4300 Black Water XT

P5B Deluxe rev 1.10G

Gskille 800 2x1gb 5-5-5-15

X1900XT tez na wodzie

TopPower 550

 

Szlag mnie trafil, bo zawsze jak kupie cos nowego to musi nie dzialac... no i jak zwykle - ten przypadek nie jest wyjatkiem.

 

Zadko kiedy mialem problem z ktorym nie moglem sobie poradzic, ale mam juz dosc. Kupilem nowy sprzet i ma dzialac! Bez zadnych scen. ( tia... )

 

W kazdym razie prosze o jakies sugestie czy rady, bo wychodze juz z siebie. Ledwo teraz poskladalem sprzet stary, na zewnatrz budy tak zeby siegnelo wezy i przewodow i zeby juz nie sciagac bloku z proca ktory jest na p5b ( cud ze wynalazlem wiatrak jakis stary na venecje eh )

 

Dołączona grafika

 

Ratunku prosze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety plytka tylko zmienia kolor podswietlenia loga asusa na czerwony, wiatraki sie kreca, hdd'ki odpalaja i nic wiecej.

 

Wyglada jak martwa, ale kurde nowka sztuka padnieta? zomg

 

Najbardziej mnie irytuje ta bezradnosc. Zeby cos piknelo, cos sie dzialo - to mozna jakas diagnoze stawiac, a tak? Bog jeden wie :(

Edytowane przez MaxDamage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprwdopodobniej może być problem z pamięciami,o ile sobie przypominam ktoś juz miał problem z taka sytuacją.Płyta może podawać za niskie Vdimm a z spd ustawia na ddr800 i może nie dawać rady ruszyć.

Rada:jeżeli mógłbyś skołować inną pamięć nawe 1x256MB raczej niewyszukaną(spd 533),żeby dopaść do biosu,wtedy ręcznie ustawić timingi pamięci i wyższe Vdimm i powinno ruszyć (jeżeli to to). :wink:

To jedna z wersji,ale nie szkodzi spróbować. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Dokładnie, to może być problem ramu, ale załóż może również AC i sprawdź ;> i/lub sprawdz na innej grafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym niestety bedzie problem bo nikt u mnie w ekipie nie ma ani ddr2 ani pci-x.

 

Dla nich moj poprzedni sprzecior byl juz demonem predkosci :)

 

Czy ja to moge jakos reklamowac? Tak naprawde jako user moge byc rowniez dobrze totalna lama - kupuje sprzet, skladam i ma dzialac.

 

:P

 

Jest na to jakas rada poza zmienianiem sprzetu, czy czeka mnie nocka na plycie ktorej dotkniecie = zwis :>

 

Czemu akurat u mnie tak jest :/ To jest tak popularny set i specjalnie dobieralem czesci tak jak maja inni... no i lipa. Odechcialo mi sie tego kompa szczerze ;/ Pewno jak juz to zrobie i wsadze 8800 to znowu bedzie cyrk. grrr

Edytowane przez MaxDamage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej kości próbowałeś ?

 

Na sprze t masz gwarancję i bez problemu możesz reklamować

 

Edit

O Orgiusz był pierwszy,oczywiście ze rozruch na BOX-owych chłodzeniach. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ma karte od razu ladowalem wode i problemow nie bylo :P

 

Nie chcialo mi sie tego skladac i rozkladac 2 razy ;/

 

Probowalem na jednej kosci w kazdym slocie po kolei.

 

Przed chwila jeszcze sprawdzalem, bo przypomnialo mi sie, ze mimo ze nie mam oznaczonych slotow w zasilce to z tego co pamietam tylko dwa dolne sloty moga dzialac z pci-x ( ale tak bylo chyba tylko w tych zasilkach ktore te sloty mialy niebieski - u mnie wszystkie sa czarne ) . Niestety to nie to, bo teraz wszystkie leca w jednej linii i dziala ( na backupie )

 

Lipa

Edytowane przez MaxDamage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...