Skocz do zawartości
Luke Anthony

Super Kompik!

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem troche nad zestawem, pojawili sie zmiany i prawie juz sie zdecydowalem, chociaz jest jeszcze kilka watpliwosci, wyglada to mniej wiecej tak:

 

Intel Core2 Q6600 QuadCore 2,40 GHz (S775) BOX

Microstar P6N SLI-Platinium (nF650i)

OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Vista Upgrade CL5

GeForce 8800 Ultra Asus 768MB TV & 2x DVI (PCI-E)

2xSeagate 500 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-700W

buda cos z tego moze?

CoolerMaster Elite 330 Silver-Black

CoolerMaster Centurion 534 Black

CoolerMaster Centurion T05 Silver

CoolerMaster Centurion 532 Black

ewentualnie moze to: Chieftec BA-01B-B-B bez zasilacza

 

proc jednak QUAD a grafa jednak ULTRA ;] RAM w kosciach po 2gb 800mhz[do podkrecenia] tak zeby zostaly sloty na ewnetualnie nastepne 4gb - chyba moze byc ten OCZ? [czyba ze: PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 800 MHz CL5 lub Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5]. JEdnak 2x500gb bo jeden 500gb stanowczo za maly...;/ tu w gre wchodzi ewentualnie wd ale to juz drobiazg. Co myslicie o plycie glownej? obsluguje quada i SLI - moze byc? no i czy zasilacz podola? caly ten zestaw w tym 2 dyski i w przyszlosci moze dodatkowe 4gb ramu oraz druga ultre... Prosze o weryfikacje z gory THX!

 

Albo ktoras z tych plyt?:

Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI

Gigabyte GA-N650SLI-DS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy Komp Na Rynku!

1. Corsair DDR3 4x 1GB 1333MHz CL9 3.972,-

2. Pioneer DVD+/-RW DVR-212 bulk black (Serial ATA) 155,-

3. Pioneer Blu-ray BDR-101A bulk black 3.502,-

4. Zasilacz Be-quiet Dark Power P6 ATX 850W 936,-

5. Chieftec LBX-02B-B-SL 215,-

6. Scythe Ninja Plus Rev. B 146,-

7. WD Raptor 2x150 GB Serial ATA (16MB) 1.704,-

8. Seagate 2x500 GB Barracuda ES (16MB, Serial ATA II) 1.152,-

9. Asus P5K3 Deluxe / WIFI-AP Intel P35 905,-

10. GeForce 2x8800 GTS OC2 BFG 640MB TV & 2x DVI (PCI-E) 3.278,-

11. Intel Core2 Extreme QX6800 QuadCore 2,93 GHz (S775) BOX 4.751,-

Razem brutto: 20.716,-

 

 

a na powaznie ...

 

1. PDP Patriot Dual LLK 4x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 868,-

2. Asus P5K Deluxe / WIFI-AP Intel P35 852,-

3. Zasilacz OCZ ModXstream 780W SLI 547,-

4. Chieftec CH-01SL-SL-B-OP 199,-

5. Intel Core2 Q6600 QuadCore 2,40 GHz (S775) BOX 2.023,-

6. Samsung SpinPoint T166 2x 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 608,-

7. GeForce 8800 GTX OC2 BFG 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) 2.369,-

8. Pioneer DVD+/-RW 2x DVR-212 bulk black (Serial ATA) 310,-

9. Scythe Ninja Plus Rev. B 146,-

10. Czytnik kart pamięci 25in1 Chieftec 57,-

Razem brutto: 7.979,-

 

ceny z komputronik.pl

 

czy to dobry pomysl na taki zakup jak na horyzoncie kroi sie pci-x2.0 a nVidia potwierdza chipset MCP78

smiem watpic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyslalem sprawe jeszcze raz i sytuacja wyglada nastepujaco - o to lista pewniakow:

 

Intel Core2 Q6600 QuadCore 2,40 GHz (S775) BOX [jest szansa ze poczekam do tych obnizek w lipcu]

2xSeagate 500 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) [jaki RAID do tego? jakis konkret - link?]

Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-700W

CoolerMaster Centurion 532 Black

 

i teraz tak:

 

MOBO raczej pod p35 dlatego zdaje sie ze najlepszym rozwiazaniem bedzie Asus P5K [chyba odpusze sobie to SLI] ale Asus P5K Intel P35 czy Asus P5K Deluxe / WIFI-AP Intel P35 - oplaca sie bulic 300zl wiecej za wersje DLX? jak to jest w praktyce?

 

co do grafy jednak przekonalem sie ze nie oplaca sie brac ULTRY dlatego zostane przy 8800GTX tylko jaka firme brac? Asus tak jak mobo czy inna?

RAM jestem zdecydowany na kosci po 2gb i opcje sa takie:

-OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Vista Upgrade CL5

-PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 800 MHz CL5

-Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5

 

ktory w miare mozliwosci bedzie najlepszy do oc? Pozdro!

Edytowane przez Luke Anthony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moja propozycja.

 

1 Pamięć RAM 2x Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL5-5-5-12 948.00

2 Karta graficzna 2x GeForce 8800 GTX Asus 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) 4398.00

3 Dysk twardy IDE/SATA 2x WD Caviar SE-16 320 GB 16MB cache SATA-II 592.00

4 Obudowa Chieftec BG-02B-B-B - bez zasilacza 150.00

5 Płyta główna Microstar P6N SLI-Platinium (nF650i) 601.00

6 Zasilacz Zasilacz Be-quiet Dark Power PRO P6 ATX 600W 599.00

7 Procesor Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOXz 880.00

 

Następny produkt Razem brutto: 8168.00

Razem netto: 6695.14

 

ceny z komputronika - wiec jeszcze mozna zaoszczedzic z 20% i kupic x-fi gamer i reszte gratowy typu myszka i klawka

nie sadze zeby zasilacz ci to uciagnol - sporo sprzetu - szczegolnie te 2 gtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu przyznam się że nie czytałem całego wątku dokładnie - tylko go przejrzałem, ale...

 

Luke Anthony dlaczego tak bardzo chcesz mieć to QuadCore i Ultre???

przecież w normalnym użytkowaniu nie będziesz w stanie zauważyć różnicy w porównaniu do GTX i dual core powiedzmy 6600.... rozumiem duży dysk dobre modo, pamiątki, ale biorąc pod uwagę normalny tryb użytkowania nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać mocy sprzętu... a raz zestawik z takimi potworami(quad) ciągnie jak smok... dwa ogólna wartość całego zestawu będzie spadać bardzo szybko w porównaniu do takich za 4-5k zł

 

nie myślałeś o tym aby część kasy zamiast przeznaczyć na takie wynalazki jak quad czy ultra wydać na poprawę ergonomii pracy z komputerem - bo skoro chcesz tyle na kompa wydać to znaczy że jest dla ciebie bardzo ważny - a dużo milej się siedzi przy biurku klikając na klawie z dobrej jakości materiałów, to samo tyczy się myszki, buda też nie jest bez znaczenia droższe anteki np tłumią dźwięk pracy komputera a budy lian-li nie tylko są miłe dla oka ale miło się też z nich korzysta. Ach i jeszcze jedno rozważ to dobrze - bo box i standardowe chłodzenie kompa to po prostu suszarki więc pomyśl nad Cichym AC lub nawet WC na pewno nie pożałujesz takiej decyzji.

 

nie wiem czy jesteś w stanie wyłowić ogólną myśl płynącą z moich wywodów, ale mam nadzieję że tak, starałem się w miarę obrazowo przedstawić moją opinię.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Zawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze jednak o odniesienie do ostatniego posta ;)

 

Jesli chodzi o ULTRE to tak jak pisalem juz sobie ja darowalem ;P Ale nadal obstaje przy QUADZIE zwlaszcza ze tanieje pod koniec lipca... Co do budy to raczej zostane przy tej - CoolerMaster Centurion 532 Black - wystarczy mi. Jesli chodzi o myche i klawe to spokojnie, jednak wezme cos dobrego;]

 

Prosze o pomoc w kwestii mobo - ktora? - oplaca sie bulic 300zl wiecej za DLX? Ktory RAM lepszy do oc z tych trzech propozycji? No i jakiej firmy grafa[GTX]? Asus tak jak mobo czy inna? Jaki RAID do tych Seagate'ow[jeskies linki i konkrety bo nie znam sie]?

Edytowane przez Luke Anthony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh jak tak czytam ten post to sie utwierdzam w przekonaniu, ze nie bede mial dzieci. Az mi sie nie chce wyszukiwac kwiatkow w wypowiedziach bo w sumie nie o to chodzi.

 

Co do sprzetu to bede kolejnym ktory marudnie napisze, ze quad Ci absolutnie do niczego potrzebny nie jest wiec szkoda pieniedzy, pradu i halasu ktory bedzie robilo jego chlodzenie.

 

Raid z dwoch dyskow 500 GB... Zdajesz sobie sprawe, ze jak padnie jeden z nich to tracisz cale 1TB danych? I co to znaczy 'jaki raid'? Jesli Ci chodzi o kontroler to jest na plycie glownej i nie musisz nic dokupowac. Jesli chodzi o to czy 1 czy 0 to poczytaj chocby na wikipedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid wystarczy dobrze pomyśleć zrobić go na dwóch mniejszych dyskach do codziennej pracy i wziąć sobie trzeci jako "przechowalnie" ważnych danych...

 

co masz na myśli pytając co z resztą ? chodzi Ci co jakiej firmy? - każdy powie coś innego i poda swoje powody... mały przykład

niektórzy twierdzą że dyski samsunga są cichsze niż segate więc ci je zaproponują, wtedy inni odezwą się że za to na dyski segate jest dłuższa gwarancja i są mniej awaryjne, a jak przypląta się jeszcze ktoś trzeci i zacznie mówić że WD najlepszy bo ma stosunkowo długą gwarancje a nowsze serie są cichusieńkie i solidne... i tak w koło macieju... bądz wtedy człowieku mądry....

to samo tyczy się kart graficznych o które pytałeś, jedni powiedzą to drudzy siamto, i dalej nic nie wiadomo... każda firma inaczej przyciąga klienta jedne dają w box-ie gry np stalkera inne firmy stawiają na NIE boxowe chłodzenie np aquatank od Asusa w tym przedziale cenowym większość produktów posiada najwyższą jakość niezależnie od producenta , walka o klienta polega na dawaniu bonusów, gier, dodatków, dłuższej gwarancji (EVGA) więc nie ma aż tak wielkiego znaczenia jakiej firmy kartę weźmiesz - oczywiście nie do przesady nie bierz bod uwagę jakiś firm typu krzak....

 

PS.

Pytam po raz kolejny do czego ci ten QuadCore potrzebny?? do szpanu?? za małe rachunki za prąd masz, a może po prostu lubisz słuchać wycia box-owego wentylka :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid wystarczy dobrze pomyśleć zrobić go na dwóch mniejszych dyskach do codziennej pracy i wziąć sobie trzeci jako "przechowalnie" ważnych danych...

Zostane juz przy tym 2x500gb bez kombinacji.

 

co masz na myśli pytając co z resztą ? chodzi Ci co jakiej firmy? - każdy powie coś innego i poda swoje powody... mały przykład

niektórzy twierdzą że dyski samsunga są cichsze niż segate więc ci je zaproponują, wtedy inni odezwą się że za to na dyski segate jest dłuższa gwarancja i są mniej awaryjne, a jak przypląta się jeszcze ktoś trzeci i zacznie mówić że WD najlepszy bo ma stosunkowo długą gwarancje a nowsze serie są cichusieńkie i solidne... i tak w koło macieju... bądz wtedy człowieku mądry....

to samo tyczy się kart graficznych o które pytałeś, jedni powiedzą to drudzy siamto, i dalej nic nie wiadomo... każda firma inaczej przyciąga klienta jedne dają w box-ie gry np stalkera inne firmy stawiają na NIE boxowe chłodzenie np aquatank od Asusa w tym przedziale cenowym większość produktów posiada najwyższą jakość niezależnie od producenta , walka o klienta polega na dawaniu bonusów, gier, dodatków, dłuższej gwarancji (EVGA) więc nie ma aż tak wielkiego znaczenia jakiej firmy kartę weźmiesz - oczywiście nie do przesady nie bierz bod uwagę jakiś firm typu krzak....

Spytalem o firme grafy bo myslalem ze np gtx asusa jest duzo lepszy od np evga ale skoro sa takie same i roznia sie tylko tym ze jedna ma 3lata gp a druga gre to ok, sam juz sobie zdecyduje. A dysk na 99% biore Seagate...

 

 

Pytam po raz kolejny do czego ci ten QuadCore potrzebny?? do szpanu?? za małe rachunki za prąd masz, a może po prostu lubisz słuchać wycia box-owego wentylka

Juz Ci odpowiadam [z reszta pisalem to juz wczesniej]. To zapewne bedzie moj ostatni PC dlatego chce kupic w miare najlepszego na dana chwile aby dluzej cieszyc sie tym sprzetem. Na prawde nie planuje modyfikowac tego kompa w przyszlosci [sLI juz sobie darowalem], poza ewentualna dokladka dyskow oraz w ostatecznosci RAM. Nic wiecej, po prostu nastepny bedzie laptop.

 

Czyli wlasciwie juz wszystko ustalone, zostal tylko RAM:

 

RAM jestem zdecydowany na kosci po 2gb i opcje sa takie:

-OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Vista Upgrade CL5

-PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 800 MHz CL5

-Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5

 

ktory w miare mozliwosci bedzie najlepszy do oc? Czy to jest tak jak z ta grafa? ze wszystkie te 3 opcje sa wlasciwie takie same i roznia sie tylko firma i wtedy brac najtanszy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne bedzie moj ostatni PC dlatego chce kupic w miare najlepszego na dana chwile aby dluzej cieszyc sie tym sprzetem. Na prawde nie planuje modyfikowac tego kompa w przyszlosci

jakoś ten argument przemawiający za kupnem coroquad do mnie nie przemawia, no cóż twoje pieniądze ja wyraziłem swoją opinię i powtórzę że za chine nie wykorzystasz mocy tego proca bo nie będziesz miał czym go obciążyć, 6600/6700 by wystarczył, mniej by się grzał itp.... No dla mnie koniec tematu :)

 

co do ramcu tutaj jest troszkę inaczej niż w przypadku grafik gdzie wszytkie to notabene referencyjne konstrukcje... tutaj możliwości OC zależą od tego na jakich kościach posiadasz ram - proponuję poczytać troszkę w odpowiednim dziale na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż twoje pieniądze

Ha, zeby tak jeszcze bylo :?

 

Co do quada jeszcze to sugeruje poczytac jego testy, dowiesz sie z nich ze ten procesor nie reprezentuje soba nic interesujacego nawet w zastosowaniach potrafiacych wykorzystac wielordzeniowosc. Relatywnie niska przepustowosc FSB daje sie we znaki.

 

I smiem twierdzic ze w grach do ktorych bedziesz pewnie glownie wykorzystywal kompa podkrecony 6600 bedzie duzo mocniejszy od quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym wolał używać E6700 niż Q6600, mimo że ten drugi jest droższy. Wyższa podkręcalność, niższy pobór mocy, brak problemów z komunikacją pomiędzy rdzeniami jak to jest w quadzie-sklejce dwóch c2d.

Za to na system i programy wd raptora.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak nie czytalem calego tematu ale swoje trzy grosze:

- jaki sens pakowania w kompa 8kafli skoro za rok bedzie wart maks 4, o wiele mniej stracimy kupujac sprzet za 4kafle

- dlaczego tak ci sie spieszy amd wkrotce wypusci phenoma

- dla mnie aktualnie sensownym rozwiazaniem jest zlozenie kompa za jakies 2,5k a reszte potem wymienic np brisbane kn9 2gb ramu super sprzet duzo nie stracimy

- z rzeczy co wolalbym dolozyc wiecej to:

buda (maks 250zl przestronne wnetrze dobrze wentylowana, mila dla oka),

peryferia (glosniki, urzadzenie wielofunkcyjne, dobra karta muzyczna) ewentualnie zasilacz ale to tak ze dla mnie pcchanie 600zl w zasilacz to lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak nie czytalem calego tematu ale swoje trzy grosze:

- jaki sens pakowania w kompa 8kafli skoro za rok bedzie wart maks 4, o wiele mniej stracimy kupujac sprzet za 4kafle

- dlaczego tak ci sie spieszy amd wkrotce wypusci phenoma

- dla mnie aktualnie sensownym rozwiazaniem jest zlozenie kompa za jakies 2,5k a reszte potem wymienic np brisbane kn9 2gb ramu super sprzet duzo nie stracimy

- z rzeczy co wolalbym dolozyc wiecej to:

buda (maks 250zl przestronne wnetrze dobrze wentylowana, mila dla oka),

peryferia (glosniki, urzadzenie wielofunkcyjne, dobra karta muzyczna) ewentualnie zasilacz ale to tak ze dla mnie pcchanie 600zl w zasilacz to lekka przesada.

 

Milo ze zechciales podzielic se ze mna swoja opinia mimo ze nie czytales wczesniejszych watkow tematu. Otoz wlasnie gdybys to zrobil wiedzialbys ze podobne opinie juz byly, wiedzialbys tez dlaczego jednak decyduje sie na kupno kompa za 8k a nie za 4k i ostatecznie wiedzialbys rowniez ze wymienione przez Ciebie peryferia nie maja racji bytu w moim zestawie.

 

Tak przy okazji to z tego co wiem forum polega na tym ze najpierw czyta sie poprzednie watki danego tematu a pozniej wydaje wlasna opinie i ewentualnie ustosunkowuje do opinii innych userow... Zwlasza kiedy temat ma zaledwie 2 strony. A jesli nie chce sie wysilic i przeczytac tych 2 stron to na pryszlosc jestem zmuszony podziekowac za takie nic nie wnoszace opinie.

 

Wracajac do tematu nadal nie wiem co z RAMem. Oczywiscie poszukam w necie i na forach opinii na temat tych RAMow ale jesli znajdzie sie ktos kto takie posiada/mial z nimi kontak/badz wie cos na ich temat to prosze o info, przypominam:

 

RAM jestem zdecydowany na kosci po 2gb i opcje sa takie:

-OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Vista Upgrade CL5

-PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 800 MHz CL5

-Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5

ktory w miare mozliwosci bedzie najlepszy do oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakieś 2 lata temu jednym z najwydajniejszych proców intela był:

http://sklep.komputerowy.pl/products/intel...d_960/4379.html

Dziś kosztuje

http://allegro.pl/item191013975_pentium_d9...hz_rdzenie.html

a bije go C2D E4300 za 400zł :D :D

Pentium D był przodownikiem w układach Dual Core - twój wymarzony proc jest pierwszym czterordzeniowcem - czyżbyś dostrzegał analogie ?? :D :D

Prawdopodobnie za jakiś rok - dwa Intel będzie już po 2-giej czy 3-ciej obniżce Penryna - i wtedy za te 2.5k kupisz 5 proców quad, a każdy z nich będzie 1.5 raza szybszy od C2Q . :mur: :mur:

A inna sprawa że potencjału tego proca póki co nie wykorzystasz - prawie nie ma aplikacji zgodnych z 4 rdzeniami. Więc zakup takiego e660 czy nawet e6420 wychodzi na jedno, a nawet na +, bo Quad miewa czasami drobne problemy z zgodnośącią w stosunku do gier ( o ile pamięc mnie nie myli mnie ).

 

2. Znacznie większy przyrost komfortu odczujesz, jeśli kupisz kilka drobiazgów umilających prac przy kompie za 300zł, niż szybszy GPU za 500.

Polecam zakup dorej myszki i klawiatury, podkładki takiej chociażby:

http://allegro.pl/item201228271_podkladka_...icemat_2nd.html

oraz porządnych padsurferów. Razem wyniesie cię myśle ~ 300 - 400zł, a zysk w komforcie i wygodzie wprost nieproporcjonalny w sposunku do wynalazków Quadopodobnych.

I jeszcze jedna rzecz: Ta podkładka za 2 lata będzie kosztować nie mniej niż 50zł.

Cały akapit oznaczony nr. 2 tyczy się również dobrego chłodzenia.

A jak chcesz zadowolić chłopaków na forum w skwestii chłodzenia, ale też żeby kumple byli podjarani jak przyjdą do ciebie pograć, to złóż sobie WC, ale w kwestii tego zapraszam już do odpowiedniego działu

http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=33

 

Miłej burzy mózgów życzę.

kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakieś 2 lata temu jednym z najwydajniejszych proców intela był:

http://sklep.komputerowy.pl/products/intel...d_960/4379.html

Dziś kosztuje

http://allegro.pl/item191013975_pentium_d9...hz_rdzenie.html

a bije go C2D E4300 za 400zł icon_biggrin3.gif icon_biggrin3.gif

Pentium D był przodownikiem w układach Dual Core - twój wymarzony proc jest pierwszym czterordzeniowcem - czyżbyś dostrzegał analogie ?? icon_biggrin3.gif icon_biggrin3.gif

Prawdopodobnie za jakiś rok - dwa Intel będzie już po 2-giej czy 3-ciej obniżce Penryna - i wtedy za te 2.5k kupisz 5 proców quad, a każdy z nich będzie 1.5 raza szybszy od C2Q . mur.gif mur.gif

A inna sprawa że potencjału tego proca póki co nie wykorzystasz - prawie nie ma aplikacji zgodnych z 4 rdzeniami. Więc zakup takiego e660 czy nawet e6420 wychodzi na jedno, a nawet na +, bo Quad miewa czasami drobne problemy z zgodnośącią w stosunku do gier ( o ile pamięc mnie nie myli mnie ).

Watek CPU uwazam za zamkniety i na dana chwile jestem zdecydowany na QUADa - prawdopodobnie kupie go pod koniec lipca po obnizce o 50%.

 

2. Znacznie większy przyrost komfortu odczujesz, jeśli kupisz kilka drobiazgów umilających prac przy kompie za 300zł, niż szybszy GPU za 500.

Polecam zakup dorej myszki i klawiatury, podkładki takiej chociażby:

http://allegro.pl/item201228271_podkladka_...icemat_2nd.html

oraz porządnych padsurferów. Razem wyniesie cię myśle ~ 300 - 400zł, a zysk w komforcie i wygodzie wprost nieproporcjonalny w sposunku do wynalazków Quadopodobnych.

I jeszcze jedna rzecz: Ta podkładka za 2 lata będzie kosztować nie mniej niż 50zł.

Cały akapit oznaczony nr. 2 tyczy się również dobrego chłodzenia.

A jak chcesz zadowolić chłopaków na forum w skwestii chłodzenia, ale też żeby kumple byli podjarani jak przyjdą do ciebie pograć, to złóż sobie WC, ale w kwestii tego zapraszam już do odpowiedniego działu

http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=33

Wybacz ale niestety nie zalezy mi na tym aby zadowolic chlopakow na forum w kwestii chlodzenia oraz zeby moi qmple byli podjarani moim chlodzeniem.

 

Oczywiscie juz wczesniej przemyslalem takze sprawe komfortu i wszystkie zestawy podawalem bez myszy i klawiatury gdyz nie chcialem Wam juz zawracac tym glowy. Ale skoro zostala poruszona ta kwestia to zdradze ze mysle nad myszka: Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse i klawa: Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 (B2M-00022), jednak prosze o pozostawienie tej kwestii juz mnie samemu. Dodam ze takich podkladek nie uzywam, a cale biurko mam pokryte czyms co spelnia u mnie funckcje podkladki.

 

Prosze o ewentualne info w sprawie RAMu.

Edytowane przez Luke Anthony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie chcesz tego Quada to bierz, ale zdanie forumowiczów znasz.

 

Tak OT to po co ci quad, jak nie po to żeby kolegów podjarać ( skoro z wiarygodnych żródeł wiesz że jego wydajność jest mocno zbliżona do proców za 1/3 jego ceny) ?? :blink: :blink:

 

Widze że jednak dałeś sie przekonać do lepszej myszki, żeby utwierdzić/zmodyfikować swój wybór zajrzyj do działu klikaczom poświeconemu.

Co do tej podkładki Icemat, to powiem tylko tyle, że inne podkładki jakie miałem to przy niej papier ścierny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hie hie pół forum kolegę przekonuje że Quad to pieniądze w błota ale co tam mądry polak po szkodzie, pozostaje jedynie ubolewać... no to by był koniec moich wypowiedzi w tym topicu nie widzę daleszego sensu dyskusji/walki...

 

PS.

Luke Anthony jeśli szukasz jakiś udokumentowanych osiągów pmiątek przejrzyj te tematy:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=204437

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=94017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...