Skocz do zawartości
Gość kamil2201

Pierwsze Wc Kamil2201 Rev 1.0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2201

Witam wszystkich. Ostatnio wpadł mi chory pomysł aby złożyć chłodzenie wodne :lol: Namawiał mnie do tego 7300GT który po V-modach potrafił zagrzać się na 92* stress. Imho ten galaxowy wentyl to szit, hałasu wytwarza spoooro :angry: Całe Wc miało być dość wydajne i ciche. NIe chodziło mi o estetyke. Zaczołem szukać części do mojego chłodzenia. Hmm.. giełda ppc? Nic... Ale pogadałem z Racuchem i on miał do sprzedaży Abadona pr0 z zapinkami Gf\Ati. Kupiłem go :lol2: Potem zagadałem z Free i on sprzedał mi baaardzo dobrą chłodnice dedykowaną pod WC z 4x80mm na 5v są nie słyszalne. Następnie kupiłem pompke z rezem z x4pro od Mech!ka. Węże to cellfasty 8\10. Układ przez 3miesiące pracował na samym gpu bo nie posiadałem bloku na cpu. Pewien user z ppc sprzedał mi FlowPina nowego i bez zastanowienia go kupiłem. Podczas montarzu miałem sporo kłopotów z naciąganiem węży ale złote narzedzie wzięte z garażu i wszystko poszło gładko.

 

Układ chłodzi:

Athlon 3500+ @ 2.6GHZ 1.45v

Galaxy 7300GT @ 860\920 1.62v na gpu mem stock

Msi K9NU NEO :mur:

 

 

Gdy miałem rive starsza tzn ver 2.0 to źle pokazywała mi temp gpu bo odczytywała go z innego czujnika. Po zainstalowaniu nowszej ver temp są takie:

 

Gpu:

Idle 43*

Stress 52*

 

Cpu:

Idle 29-30* || Non-oc 29-30*

Stress 36-37* || Non-oc 33*

 

Temperatury były z 4x80mm na 5v i podczas tych okropnych upałów

 

Teraz podam Temperatury jakie miałem na AC:

 

Gpu:

Idle 46*

Stress 88* :D I czasami więcej

 

Cpu:

Idle 35*

Stress 45*

 

Moje max MHz na gpu na ac było 805MHz a na WC w zime zrobiłęm 870MHz :) MHz cpu się nie zmieniły bo procek już nie ma więcej papu bo moja mobo daje tylko 1.45v

 

Teraz kilkia fotek gratów:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tu fotki podczas zakładania i już gotowego układu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Koniec z AC :lol: Dołączona grafika

Flowek siędzi bez BlackPlata na mobo bo się śruby w nią nie zmieściły. Bloki przesmarowane Ceramique w budzie jeden Fander 120mm na 800rpm wieje na 73GT z przodu zassysa Artic na 5v i z tyłu wypycha Artic też na 5v. Jest cicho. Jedynie chieftec hałasuje ale coś z tym zrobie. Prosze o komentarze. Prosze nie mówić że węże za długie bo to jest faza testowa wszystko będzie ładnie skrucone i upchane ;]

 

A i na koniec kosztorys:

Abadon Pr0 65zł

FlowPin nowy 75zł

Pompka+ rez 0zł bo reza sprzedałem za tyle za ile kupiłem pompke i rez :wink:

Skrętki i trójnik około 15zł

Dedyk 30zł

Rez z rln 30zł

Barwnik Cooltec 0zł

 

RAZEM 215złł ^^ Czyli około 200zł na całe WC z przesyłkami. Moją głową ideą było wyrobienie się w 250zł i udało się

 

APDEJT 03.07.07

 

Doszło kilka rzeczy: Rez z rln barwnik cooltec , 2 katody uv revolteca

Poprawiłem: Długość węży, zółtą taśme na abadonie zastopiłem taśmą

 

Pompka jest bardzo przyjemna!! Woda w rezie nie płynie spokojnie. Wentyl z chiefteca ją zagłusza bo i tak prawie jej nie slychać. Teraz już całkowicie jestem zadowolony z układu jedynie abadon na gpu nie wyrabia ponieważ napiecie zostało minimalnie zwiększone :wink: Nie mogłem uporać się z rezem ponieważ nie chciał wejść do wejść w zatoke oO Coś strzeliło lekko i całą siłą go wsunełem. Siedzi tam bardzo mocno..

 

kilka fotek:

Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

To by było na tyle.. Niedługo zmiana platformy i nie wiadomo co się jeszcze zmnieni. Rev 2.0 soon [:

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałeś o CLP? Zawsze te kilka * mniej:) Co do porządku to trudno będzie uzyskać coś porażającego bo bądźmy szczerzy nie ma gdzie schować :) więc czepianie się kabli będzie nie na miejscu ..co do węzy to faza testowa więc luz blues :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

O CLP nie myśle bo jak dla mnie za droga :P Dobrze powiedziane nie ma gdzie ich schować chociaż żaden kalbel nie wystaje jedynie je widać bo buda cała z plexy. Musze sobie sprawić jakiś rez bo odpowietrzanie to katorga ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czy tą plexe da rade pomalować? Raczej się za to nie zabiore bo nie chce mi się i zawsze moge zwalić obudowe ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Fajny kibel. Estetyki moze za duzo w nim nie jest ale przeciez tu chodzi o cisze i wydajnosc B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba "baj" w tytule, dzięki temu układ jest bardziej el0-pr0 i spełnia wszelkie europejskie standardy... ciekawa moda, speak English or die?

 

Jaka dokładniej temperatura otoczenia? Obecnie mam 32°C 8O w pokoju i zaraz pewnie mi się woda zagotuje wężach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke niechlujnie ale temp jak najbardziej OKi co przedewszystkim się liczy :)

 

Bardzo mi się podoba "baj" w tytule, dzięki temu układ jest bardziej el0-pr0 i spełnia wszelkie europejskie standardy... ciekawa moda, speak English or die?

 

Jaka dokładniej temperatura otoczenia? Obecnie mam 32°C 8O w pokoju i zaraz pewnie mi się woda zagotuje wężach.

U mnie też "masakrycznie gorąco" woda w układzie podchodzi pod 40 stopni 8O

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

W tej budzie inaczej tego zrobić się nie dało

 

@ Bartolomius

Czepiasz się byle czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilu, co jak co, ale przyznaj, dało by się schludniej, musisz poprostu wlozyc wiecej checi :>

sam mam troszke mniejsza bude , a upchalem cpu,gpu , pompke i wielkiego kadeta ;)

 

btw. daj zdjecie jakies w nocy ;p

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Mówicie jakie fotki chcecie to zrobie. Np co moge zrobić? Bo ja już sie z tym męczyłem troche czasu ;] Ogólnie cale WC składałem jeden dzień. Nawet nie cały. A i nie podpiełem od nowości do mobo wtyczki 4pin widać to na fotach. Czy to w czymś przeszkadza? Np w oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

No przecież masz tam podlaczona wtykcze 4pin na plycie.. ? :blink:

 

Btw te mocowania to abadona chyba sa zle zalozone :lol:

 

Powinno być tak:

Dołączona grafika

 

Ja tak mam i kilku moich znajomych :unsure: :wink:

 

Edit:

 

Jeszcze jedno.. Skoro nie masz backplate'a to jak sie flow trzyma na plycie ?

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Bartolomius

Czepiasz się byle czego.

Luzik, taki światowy układzik. Odpowiedzi na moje pytanie w dalszym ciągu nie dostałem (temperatura w pokoju).

 

Tu masz trochę o 4-pin na mobo. I podpiĄłem, nie podpiĘłem.

 

EDIT: Wodnik., znasz znaczenie słowa "bynajmniej"? Cholera, teraz w szkole uczą tylko informatyki? :mur:

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

@ Wodnik ale nie przy wtyczce 20pin, Trzyma się na mobo. Troche się wygieła ale to minimalnie

 

@ Bartolomius imho sys może być bardziej stabilny

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Bartolomius imho sys może być bardziej stabilny

Potestuj, jak wszystko będzie w porządku to nie ma problemu.

 

Co to za katody i jak wyglądają w nocy? I jaką masz temperaturę w pokoju? Chciałem zmierzyć temperatury u siebie, ale przy tych upałach skaczą jak szalone i ciężko o porównanie do tych z przed kilku dni (mierzyłem na innych taktach CPU i GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Luzik, taki światowy układzik. Odpowiedzi na moje pytanie w dalszym ciągu nie dostałem (temperatura w pokoju).

 

Tu masz trochę o 4-pin na mobo. I podpiĄłem, nie podpiĘłem.

 

EDIT: Wodnik., znasz znaczenie słowa "bynajmniej"? Cholera, teraz w szkole uczą tylko informatyki? :mur:

 

OMG... :blink: Człowieku wrzuc na luz.. :mur: Na tym forum nie uczymy sie j.polskiego tylko wymieniamy sie swoimi pogladami, osiagnieciami etc.... głownie nt. komputerow.

A jesli tak bardzo lubisz j. polski to polecam dobra lekture "Z polszczyzna za pan brat" :lol:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli tak bardzo lubisz j. polski to polecam dobra lekture "Z polszczyzna za pan brat" :lol:

Mnie nie jest potrzebna, a Tobie? Bo raczej nie korzystasz... a języka nie muszę "lubić" żeby go nie kaleczyć.

 

kamil2201, wybacz OT i dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Spokojnie ludzie bo zaraz wam się dostanie po % ^^ Temp pokoju to 27-28*. Co to za katody nie wiem. Dostałem je razem z budą. Kieruje nimi panel na śledziu i obecnie grają w rytm muzyki. Fotki z nocy dam w nocy :lol:

 

 

Oto fotki z nocy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze nie jest to najpiekniejsze WC/LC jakie widzialem ale wazne, ze dzialajace i ze kolejny forumowicz dolaczym do "wodniakow".

Taka obudowa daje duze pole do popisu w eksponowaniu poszczegolnych czesci (UV :?:) ale jak na poczatek zabawy, to niezle Ci to poszlo - i co wazne, bez niespodzianek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Dla zinteresowanych:

 

Cpu non-oc 31idle 33stress

 

Więc całkiem pozytywnie.

A niedługo katoda UV i jakiś dodatek do wody. Może być np niebieski? I czarne oploty na cały zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czy obecna chłodnica pociągnie razem z Flowpinem e6420? Taktowanego 3.7-3.8GHz? Podłaczyłem wentyle na chłodnicy pod Fan Mate i dałem im około 6-7v Temp lepsze o jakieś 2*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Nakrętki moge zmnienić i to zrobie w następnym update. Może jutro jak mi się zechce. Mój dedyk traci 1-2* na 4x80mm w porównaniu do BWA123 a na niej 3x120 Fander na minimum więc może podoła. Mój dedyk majac nawiew w stresie nie potrafi się wygrzać. Po wyłączeniu wentyli robi się dość ciepły i idzie od niego miłe ciepełko jak od grzejnika xD

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Niedługo zbliża się apdejt i mam pare pytań:

 

1 Czy flowPin jest dobry na c2d? Podoła np 3.6GHz?

2 Czy barwnik czerwony cooltec nie zagłuszy go niebieski kolor petrygo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Ja bym się bardziej skusil o wymiane chlodnicy. Bloczek boczkiem jakos da rade.

2. Niebieski i czerwony ? To będzie jakis fiolet czy cus. Ja bym sie bardziej skusil na feser one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ale ja ten barwnik dostałem gratis razem z rezem z rLn kupionym za 30zł ;] Wleje i zobacze co to będzie w ogóle..

 

Chłodnica daje rade. Jedynie to abadon mnie irytuje bo 55* w stresie na 1.65v na gpu to jakoś tak średnio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Sorry za post pod postem ale zakończyłem prace nad WC..

 

Doszło kilka rzeczy: Rez z rln barwnik cooltec , 2 katody uv revolteca

Poprawiłem: Długość węży, zółtą taśme na abadonie zastopiłem taśmą

 

Pompka jest bardzo przyjemna!! Woda w rezie nie płynie spokojnie. Wentyl z chiefteca ją zagłusza bo i tak prawie jej nie slychać. Teraz już całkowicie jestem zadowolony z układu jedynie abadon na gpu nie wyrabia ponieważ napiecie zostało minimalnie zwiększone :wink: Nie mogłem uporać się z rezem ponieważ nie chciał wejść do wejść w zatoke oO Coś strzeliło lekko i całą siłą go wsunełem. Siedzi tam bardzo mocno..

 

kilka fotek:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

To by było na tyle.. Niedługo zmiana platformy i nie wiadomo co się jeszcze zmnieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...