Skocz do zawartości
yuucOm

C# Na Linux'ie A Raczej...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Co trzeba mieć aby programować w C# na linuxie ? Dowiedziałem sie o projekcie mono(http://www.mono-project.com/Main_Page) ze stronki: http://www.csharphelp.com/archives2/archive317.html ale niezupełnie o to mi chodzi.

 

Otóż czy jest odpowiedznik Visual Studio 2005 na linux'a ? (dokładnie 2005 nie 2003). Na VS 2005 pracuje sie bardzo szybko; właściwie program mnóstwo rzeczy robi za nas i wystarczy enter wciskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o odpowiednik VS to nie ma tak dobrze. Jest monodevelop, ale nie licz na ułatwienai znane z VS. Całkiem inaczej sie w nim pracuje.

 

No i oczywiscie musisz miec zainstalowane samo mono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda ;). Dobre i to. Chociaz na stonce co podałem wyżej podbono ciezko sie robi aplikacje okienkowe a o takie mi właśnie chodzi. No nic musze popróbować i zobacze co z tego bedzie.

jak chcesz okienka, to spróbuj w qt4 ;) robi sie imo łatwo i przyjemnie, tylko że w c++ :] niewiem czy by Ci pasowało. Z przeniesieniem kodu na windows nie ma później żadnego problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy qt jest takie miłe. Ja próbowałem i miałem niezłe jazdy. A może poczciwa java?

Java ma ogromne plusy (jak miedzy-platformowość) i 2 duże minusy:

- słaba wydajność (ale jak na aplikacje styka :))

- kompletnie nie znam javy ;p (wiem ze wystarczy sie tylko składni nauczyć itp ale ja nie mam na to czasu)

Obczaje qt. Szkoda ze z C# tak krucho jest pod linuxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...