Skocz do zawartości
adamus2001

Acer Aspire 3023 Wlmi I Problem Jak Z Archiwum X

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo dziwny problem ze swoim laptopem (acer 3023 WLMi). Dwa miesiące temu podczas normalnej pracy w wordzie nagle zgasło podświetlanie ekranu a chwile potem komputer sam się wyłączył. Próbowałem, go włączyć lecz bezskutecznie. Po jakimś czasie (około 8 godzin) komputer udało się włączyć pochodził chwile i znowu to samo. Zdecydowałem się żeby go wysłać do serwisu w Brnie. Komputer wrócił a serwisanci stwierdzili tylko jakiś problem z partycją ntfs, napisali, że sprawdzili cały komputer i cały sprzęt jest ok.

Po powrocie sprzęt przechodził może z 12 h i znowu to samo. Zdenerwowałem się i postanowiłem, że po świętach znowu wyśle komputer do serwisu. laptop leżał w domu 3 dni bez włączania. Później nagle jakby wszystko się samo naprawiło. Komputer chodził bez problemu jakiś miesiąc i.... wczoraj zdarzyło się dokładnie to samo. Teraz nawet stwierdzam pewną zależność. Im dłużej komputer jest wyłączony tym dłużej później chodzi. Po całej nocy w bezczynności obecnie daje rade może z 10 min i znowu to samo.

 

W komputerze jest zmieniona pamięć ram ale pracował na niej także przed awarią więc to raczej nie ona. W sprzecie występuje jeszcze jedna usterka. Jeśli ustawię oszczędzanie energii ma max w sterownikach karty graficznej (Ati Radeon X700 - ustawienie power play na max baterii) na ekranie wyst. artefakty i komputer się natychmiast zawiesza. Dzieje się tak niezależnie od sterowników i systemu operacyjnego (XP, Vista).

 

Mówiąc szczerze poddaje się - nie mam pojęcia co to może być. Może ktoś potrafiłby pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z baterią już próbowałem - nie pomaga. Gaśnie podświetlanie matrycy a po chwili komp przechodzi w stan uśpienia. Potem znowu włącza się ale już bez podświetlonej matrycy i po chwili sam przechodzi w stan uśpienia i tak w kółko. Czasem po prostu się wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dziwny problem ze swoim laptopem (acer 3023 WLMi). Dwa miesiące temu podczas normalnej pracy w wordzie nagle zgasło podświetlanie ekranu a chwile potem komputer sam się wyłączył. Próbowałem, go włączyć lecz bezskutecznie. Po jakimś czasie (około 8 godzin) komputer udało się włączyć pochodził chwile i znowu to samo. Zdecydowałem się żeby go wysłać do serwisu w Brnie. Komputer wrócił a serwisanci stwierdzili tylko jakiś problem z partycją ntfs, napisali, że sprawdzili cały komputer i cały sprzęt jest ok.

Po powrocie sprzęt przechodził może z 12 h i znowu to samo. Zdenerwowałem się i postanowiłem, że po świętach znowu wyśle komputer do serwisu. laptop leżał w domu 3 dni bez włączania. Później nagle jakby wszystko się samo naprawiło. Komputer chodził bez problemu jakiś miesiąc i.... wczoraj zdarzyło się dokładnie to samo. Teraz nawet stwierdzam pewną zależność. Im dłużej komputer jest wyłączony tym dłużej później chodzi. Po całej nocy w bezczynności obecnie daje rade może z 10 min i znowu to samo.

 

W komputerze jest zmieniona pamięć ram ale pracował na niej także przed awarią więc to raczej nie ona. W sprzecie występuje jeszcze jedna usterka. Jeśli ustawię oszczędzanie energii ma max w sterownikach karty graficznej (Ati Radeon X700 - ustawienie power play na max baterii) na ekranie wyst. artefakty i komputer się natychmiast zawiesza. Dzieje się tak niezależnie od sterowników i systemu operacyjnego (XP, Vista).

 

Mówiąc szczerze poddaje się - nie mam pojęcia co to może być. Może ktoś potrafiłby pomóc?

Spróbuj reklamować komputer ze względu na kartę graficzną. Ja mam bliźniaczy model aspire 5024 i w moim od samego początku była walnięta karta graficzna. U Ciebie też wygląda, że karta jest uszkodzona. Jak oddasz do serwisu to będą musieli wymienić Ci całą płytę główną bo karta jest wlutowana.

 

Sprawdził bym jeszcze czy komputer resetuje się jeśli zaraz po włączeniu wejdziesz do Biosu i tak go zostawisz. Może te resety spowodowane są właśnie źle działającą kartą graficzną. Im karta cieplejsza tym większe prawdopodobieństwo błędu. To by mogło tłumaczyć dlaczego jak komp postoi dłużej to działa dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze też mi się wydaje ze jest to właśnie karta graficzna. Najgorsze jest jednak to, że zanim komputer dotrze do serwisu może minąć kilka dni. W tym czasie komputer będzie wyłączony. Potem podłączą w serwisie i może się okazać, że komputer będzie działał. Nie wiadomo jak długo. Ostatnio nawet kilka tygodni. Wtedy mi go odeślą policzą za serwis, a po jakimś czasie znowu to samo. Co gorsza we wrześniu kończy mi się gwarancja i wtedy koniec. Paradoksalnie więc szkoda, że nie chce się zepsuć do końca ta grafika. I co tu robić?

Edytowane przez adamus2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz żeby przestawili grafikę w tryb oszczędzania energii. Jak będziesz go wysyłał to też przestaw na ten tryb. Wtedy jeśli go uruchomią to będą mieli piękne efekty na ekranie i będą musieli coś z tym zrobić.

 

Najgorsze jest jednak to, że zanim komputer dotrze do serwisu może minąć kilka dni. W tym czasie komputer będzie wyłączony.

Jeśli wyślesz komputer na początku tygodnia to dojdzie do serwisu w 2 góra 3 dni. Jak kurier przyjedzie do Ciebie z rana to po dwóch dniach będzie na pewno, więc nie masz co się martwić, że komp będzie długo szedł

 

Edit:

Jak dzwonisz do acera w sprawie wysyłki do serwisu to tam opisujesz usterkę. Opowiedz dokładnie przy jakiej okoliczności ona zachodzi i będzie ok. Zawsze też możesz się spytać czy można załączyć opis po polsku.

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...